İkizlerim için en iyisi Devlet Okulu mu Özel okul mu ?

M

mrkli1aa

Forum Okuru
İkizlerim için en iyisi Devlet Okulu mu Özel okul mu ?
Çocuğumu özel okula mı devlet okuluna mı göndereyim Selamlar arkadaşlarım 6 yaşında ve bugün 7 yaşına giren ikizlerim var araştırıyorum ilkokul için karar veremedim bir türlü acaba özel okul mu yoksa devlet okuluna mı ilkokula göndereyim. Bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi ben çalışan bir kadınım bu arada. Tşk.

benim kızımda bu sene okula başlayacak şu an eşimle özel okul düşünüyoruz devlet okulun da eğer gerçekten idealist ve iyi bir öğretmene rast gelirseniz tamam okey ama ne yazık ki sürekli değişen sistem, öğretmen değişiklikleri vs beni biraz düşündürüyor her devlet okuluna giden öğrenci başarısız her özel okula giden çocuk başarılı olacak diye kaide yok biraz da çocuğun için de olmalı diye düşünüyorum özel okul konusun da da tabi seçici olmak gerekiyor günümüz de adım başı özel okul türedi diyebilirim başarısı ve eğitiminin yanısıra özellikle sosyal faliyetlerinin de olduğu özel okulları araştırmak gerek. bana en cazip gelen özel okul ayrıcalıkları birinci sınıftan itibaren yabancı dil eğitimi, tüm gün eğitim ve yemeklerinin olması ve tabiki sosyal faliyetler

Vallahi bizde de ikiz çocuklar var bir kız bir erkek bu yıl ilk okula başlayacaklar. Özel okul diye düşünüyoruz biraz pahallı ama herşey bebeklerimizin geleceği için. Bu arada hiç bir bedava sistem paralı sistemden daha iyi olamaz diye düşünüyorum. Tabiki istisnalar kaideyi bozmayacaktır. Bakalım artık herşeyin hayırlısı olsun.

Özellikle çalışanlar için okulların sabahtan akşam saat 6 ya kadar sürmesi ve üç öğün orada yemek yiyor olmaları da güzel bişey. Herşeyleri düzenli olacak tabiki bu işlerde paraya bakıyor. Bakalım artık hayırlısı dediğim gibi.

Bazı Devlet okullanırının eğitim konusun da çok başarılı olduğunu düşünüyorum.Özellikle de gelişmiş şehirlerin. Öyle Devlet okulları varki özel okullara fark atar. Yaşadığım ildeki bir çok Devlet okulu çok başarılı öğrenciler yetiştirmekte. Her ilde böyle bir durum söz konusu olmadığı için mecburen özel okul seçeneğini tercih ediyoruz. Şu an Ailemizde 8 çocuğumuz özel okula gitmekte maddi anlam da biraz zorlanacaksınız ama çocuğunuz çok iyi bir şekilde eğitim alıcaktır.

Geri