1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  İktisadi Hatanın Bedeli Ağır Olur

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TÜRKONFED'in toplantısında yaptığı konuşmada, siyasal konuların öne çıktığı bir dönemden geçildiğini, oysaki ekonomide bazı ertelenemez öncelikler olduğunu söyledi.
  Arzuhan Doğan Yalçındağ, şöyle dedi:
  "ABD'de başlayarak yayılan ve gelişmiş piyasaları daha belirgin olarak etkileyen finansal çalkantının etkilerinin tam olarak silinmesi için muhtemelen bir süre daha gerekecek. Krizin diğer piyasalara atlaması ve genişlemesi gibi bir risk de söz konusu. Bu dalgalanmayı bir uyarı olarak görmek gerekiyor. Bu riskler varken, iktisadi politikada bir hatanın maliyeti ciddi refah kayıplarına neden olabilir."

  Enerji ve kuraklığa dikkat

  Türkiye'nin, öncelikle 2007'de ortaya çıkan hedef bütçe kayıplarını telafi etmesi ve IMF'yle ilişkinin, dönemin şartlarına uygun biçimde devam ettirilmesi gerektiğini belirten Arzuhan Doğan Yalçındağ şöyle devam etti:


  "Türkiye ekonomisinde yüksek cari açık, yüksek borç stoku, kronik tasarruf açığı, derinlikten yoksun piyasalar gibi yapısal kökenli olumsuzlukları bulunuyor. Bugünlerde bunlara yenileri eklendi. Uzun süredir uyardığımız enerji darboğazı sonunda kapımıza dayandı. Sanayimiz Avrupa'nın en pahalı elektriğini kullanırken şimdi onu da kesintisiz olarak bulamama tehlikesiyle karşı karşıyayız.
  Eşzamanlı olarak, muhtemel bir kuraklığın ekonomik ve sosyal sonuçlarıyla yüz yüze gelme noktasına hızla yaklaşıyoruz. Kuraklık, tarımı ve sanayiyi ciddi biçimde vurabilecek, kalkınmamızı yavaşlatacak bir afet kimliğine büründü. Bu yüzden suyun, bir doğal kaynak olarak da, verimli ve doğru yönetilmesi gerekiyor."

  devamı


   
İktisadi Hatanın Bedeli Ağır Olur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Alman'a dayağın bedeli ağır

  Alman'a dayağın bedeli ağır

  Alman'a dayağın bedeli ağır 14 Temmuz 2008 Pazartesi 13:46 Yaşlı Alman'ı döverek ağır yaralayan Türk genci için ağır bir hapis cezası aldı. Alman nişanlı karara isyan etti. Almanya'da emekli bir Almanı döverek ağır yaralayan ve bu yüzden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan Türk genci Serkan A'nın Alman nişanlısı, Serkan A. ile cezaevinde evlenmek istediğini söyledi. Serkan A'dan 1 yaşında...
 2. Bedel

  Bedel

  :hhh:
 3. Seni sevmenin bedelini ağır ödüyorum...

  Seni sevmenin bedelini ağır ödüyorum...

  seni sevmenin bedelini ağır ödüyorum 19.10.2004 yine soğuk bir ramazan günü.okuduğumuz üniversitenin terminalinde basladı hersey.annemlerın gonderdığı paketı almaya gıtmıstım kı bana yardım etmıstın. Kıbardın, saygılıydın, kutuyu kaldıramadığımı düşünüp yardım etmiştin. Oysa sımdı kaldıramadığım oyle buyuk yuklerın içindeyim ki... Yoksun bedenın yanımda ruhun hep baska bı yerlerde......
 4. 4aylık hamileyim ağır işler yapıyorum bir şey olur mu?

  4aylık hamileyim ağır işler yapıyorum bir şey olur mu?

  Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak. Ben 4 aylık hamileyim. Ev işinde yardımcım yok ağır işleri ben yapıyorum kanepe kaldırıyorm. Cam siliyorum. Perdeleri ben takıyorum. Zararlı ama 22 aylıkta kızımda var hep kucağımda. Bugün sırtım çok ağırıyor hani aranızda hamileyken ağır ev işi yapan varmı? Hem yapıyorum hem korkuyorum.

Sayfayı Paylaş