Ilgazda Kayak Ve Safranbolu Amasra Turu Sömestre 5 Gece

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Ilgazda Kayak Ve Safranbolu Amasra Turu Sömestre 5 Gece
.Gün Pazar: İstanbul - Kastamonu 27 Ocak 2008

21:00 Bakırköy Regata Otoparkı – 22:00 Dolmabahçe G-Mall Önü – 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi – 00:00 İzmit Fuar Önü Petrol Ofisi Önünden siz saygıdeğer konuklarımızı buluşma noktalarımızdan alarak lüks otobüsümüzle İzmit - Adapazarı - Bolu - güzergahını takip eden D–100 karayolundan sınırsız Hey Travel Trends ikramları eşliğinde Kastamonu’ya doğru hareket ediyoruz.

2.Gün Pazartesi: Kastamonu - Ilgaz 28 Ocak 2008

Yolda alacağımız serbest kahvaltının ardından Batı Karadeniz Bölgesinde Ilgazların Kuzey yamaçlarında yer alan Karaçomak vadisinde kurulmuş eski bir yerleşim yeri Kastamonu’ya varıyoruz.

1.Altertanatif: Bizans hanedanı Kommenos’lar tarafından yapılan ve Kastamonu şehrinin tarihsel çekirdeğini oluşturan, görüntüsüyle ziyaretçileri asırlardır selâmlayan Kastamonu Kalesini, Kastamonu sivil yapılarından bölgeye has mahalli el sanatları örneklerinin sergilendiği Liva Paşa Konağı, Etnografya Müzesi, 1901 yılına tarihlenen Hükümet Konağını, Saat Kulesini, Şerife Bacı Anıtını, Aşıklı Sultan Türbesini ardından Nasrullah Camii ve Şadırvanını ziyaret ettikten sonra Kastamonu El Sanatları Merkezi olarak işlevini sürdüren Münüre Hanım Medresesi’ni gezerek alış veriş imkânı bulacağız. Kastamonu’nun meşhur çekme helvası ve köy ürünleri alış verişi için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz.

2.Altertanatif: Bugünü Kayak yaparak değerlendirmek isteyen konuklarımızla Ilgaz Kayak Merkezi’ne çıkarak Kayak Keyfini doyasıya yaşıyoruz.3.Gün Salı: Kastamonu - Safranbolu 29 Ocak 2008

Sabah kahvaltı sonrası otobüsümüzle yola çıkıp;

1.Altertanatif: Safranbolu’ya hareket ediyoruz, yolumuz üzerinde Dipsiz Göl’de vereceğimiz fotoğraf molasının ardından bir dönemler Bektaşilerin yaşadığı Yörük Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız keyifli gezimizin ardından Çevrikköprü'de alınan yöreye özgü Kuyu Kebabı sonrasında Tarihi Safranbolu’ya varıyoruz. Cinci Hanı ve Hamamı, Köprülü Camii, Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, Kaymakamlar Evi, Lokum imalatı hakkında slâyt gösterisi, Hükümet Konağı, Saat Kulesini ve dünya'nın nadir açık namazgâhı Hıdırlık Tepesini ziyaret edip ve fotoğraf molamızın ardından Tarihi Çarşı’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Altertanatif: Bugünü Kayak yaparak değerlendirmek isteyen konuklarımızla Ilgaz Kayak Merkezi’ne çıkarak Kayak Keyfini doyasıya yaşıyoruz.4.Gün Çarşamba: Kastamonu - Çorum 30 Ocak 2008

Sabah kahvaltı sonrası;

1.Altertanatif: Çorum'a doğru yola çıkıyoruz. Leblebisi ile de tanınmış bu şehrimizi otobüsümüzle dolaşıp Çorum Müzesi ve Saat Kulesini gezerek bir serbest keşif süresi veriyoruz. Alacahöyük‘te bulunan kent kalıntıları gezimiz sonrasında Asurlardan başlayıp sırasıyla Hititler, Firigler, Roma ve Bizans’lara ev sahipliği yapmış olan Hattuşaş Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz Sağlı sollu yaylalar arasında yapacağımız yolculuk sonrasında Boğazköy’ün içinden geçerek M.Ö 4500’ lü yıllara kadar tarihi dayanan bu antik kente geliyoruz. İlk olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Aslına uygun olarak inşa edilen ve dünyada ilk olan Hitit Surlarını, Büyükkale, Nişantaşı, Hiyeroglifli oda, Güneykale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yerkapı ( fotoğraf molası ), Sfensklikapı, Aslanlı kapı’yı gezdikten sonra Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerlerine getirmek için ve her tanrının simgesinin bulunduğu Yazılı Kaya’da Teşup ve karısı Hepat’ın da kabartmalarını görerek otelimize dönüyoruz.

2.Altertanatif: Bugünü Kayak yaparak değerlendirmek isteyen konuklarımızla Ilgaz Kayak Merkezi’ne çıkarak Kayak Keyfini doyasıya yaşıyoruz.

5.Gün Perşembe: Kastamonu - Ilgaz 31 Ocak 2008

Sabah kahvaltı ardından hareketle tüm misafirlerimizle Ilgaz Dağı Milli Parkı’na hareket ediyoruz. 1088 Hektarlık, Köknar ve Sarıçam ağaçlarından oluşmuşmuş orman içinde bulunan milli park içerisinde, dileyen konuklarımız ile yürüyüş yapıyor mangal yapma fırsatı buluyoruz. Diğer misafirlerimiz, kristal toz karda kaymanın tadını çıkarıyorlar. Akşam saatlerinde otelimize varış ve konaklama.

6.Gün Cuma: Kastamonu - Ilgaz 01 Şubat 2008

Tam gün kayak yapma imkanı buluyoruz…

7.Gün Cumartesi: Kastamonu - Safranbolu - Amasra - İstanbul 02 Şubat 2008

Sabah kahvaltı sonrası Amasra'ya hareket ediyoruz. Amasra girişinde bulunan Kuş kayası anıtını gezerek Bakacak Tepesine hareket ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman ^^ Lala , Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bumu ola ^^ '' yani dünyanın gözleri bumudur'' diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesinden görünen manzara karşısında fotoğraf molası veriyoruz. Amasra merkezine indiğimizde gezimize Amasra Kalesi ( Zindan Kalesi) , Bizanslılar döneminde kilise olarak kullanılan Fatih Camiisi, Çekiciler ( Tahtacılar ) Çarşısı ve hava şartları elverişli olduğu takdirde yapacağımız tekne turunda Tavşan Adası, Kemere Köprüsü ve Küçük Liman sonrasında Karadeniz'e özgü balık restaurantlarında alacağımız yemek sonrasında her biri el emeği - göz nuru olan ağaç oyma sanatının en güzel işlendiği ve tel kırma ( yöresel el sanatı ) ürünlerini bulabileceğiniz çarşıda vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'a varış. Sizleri buluşma noktalarında bırakarak bir başka Hey Travel Trends gezisinde tekrar buluşmak üzere birbirimizle vedalaşıyoruz.

Telefon : 0212 291 85 85
kaynak.frmpaylas
 
Üst