Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  İlginç Şikayetler

  Konu, 'Tüketici Şikayetleri' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  ilginç şikayetler halı şikayetleri Sayın Yetkili

  Kasada kasiyer 3,53 YTL lik tutarı, benden 3,55 YTL istedi. Bütün önce sıradaki müşterilerden aynısını yaptı. Ben 5 YTL verdim, kasiyer bana 1,45 YTL para üstü verdi. Normalinde 1,47 YTL vermesi gerekiyordu.

  Haziran ayında Antalya’daki dokuma mağazasında da öyle bir olay yaşamış ve size faks ve e-mail yolluyla şikayet etmiştim. Antalya Bölgeden bir yetkili beni arayıp özür dilemiş ve Kuruşlarla ilgili çalışma yapılmak da ve bütün mağazalarımızda kuruş bulunduracağız ve kasiyerlerimizi bu konuda bilgilendireceğiz denilmişti. Bakıyorum bu öz de değil, sözde kalmış bir durum.

  Benim kuruşlarla ilgili bir sözüm vardır.

  "Kuruşuna değer vermeyen, parasına değer vermiyordur.
  Parasına değer vermeyenin, T.C. Vatandaşı olma hakkı yoktur"


  Benim için 1 Ykr ve 100 YTL ile aynıdır, ikisi de T.C. Devletinin parasıdır Sizden ricam bu şikayeti elemanlarınıza göstermeniz. Yine kuruş olayı yaşarsam sizin şirketin bir mağazasında, yanıma Noter alıp tespit kararı alıp size karşı Ticari mahkemede dava açmak olacak. Siz de biliyorsunuz 01.01.2006 tarihinden itibaren kasalarınızda kuruş bulundurmak ve parayı tam söylemek; 3,53 YTL yerine 3,55 YTL dememek.

  Bu mailin bir kopyası da Tüketici derneklerine gönderilmiştir.

  alıntı
   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: İlginç Şikayetler
  Yıkanacak veya temizletilecek iki halıyı tanınmış bir marka olan kuru temizleyiciye verdim. Yıkanmak üzere alındığına dair belgeyi de istedim ve beklemeye başladım. Yaklaşık 2 hafta sonra telefon açtım. Telefona çıkan Bey, halınızun biri burda yıkandı geldi ancak diğerini bulamıyoruz. (diğeri denilen çok az kullanımış 6 metrekarelik bir Bünyan halısı.

  Tüm iyi niyetimle koskoca halı kaybolacak değil ya, beklerim dedim. Yaz tatili için şehir dışına gittim vs. derken 3 hafta daha geçti.Telefonla aradım, ne yazık ki bulamadıklarını yerine bir halı vereceklerini, bunun için eve birkaç halı getireceklerini söylediler.

  Beni dinleyen Avukat arkadaşım, elinizdeki kağıtta halının bünyan ve 6mkare vs. yazılı mı diye sordu. Tabiiki cevabım hayırdı. O zaman onlar sana uyduruk bir iki halı getirip gösterecekler dedi. Canım çok sıkılmıştı. Kararımı verdim, halıcılara gidip kaybolan halımın piyasa fiyatını öğrenecektim ve eğer eski, kalitesiz bir halı getirilirse para talep edecektim.

  Çarşıya çıktım, bir iki halıcı dolaştım, son girdiğim yerde artık üretilmeyen ama benimki gibi bir kaç tane az kullanılmış Bünyan halısı gösterdiler. O sırada gözüm duvarda yaslanmış bir halıya takıldı, benimkine benziyordu, onu açmalarını istedim ve gözlerime inanamadım.

  Halı, benim halımdı; sevinemedim şaşkınlıktan ne yapacağımı bilememiştim. Tezgahtar satın aldıklarını, halıcı yıkamada diğer bir halıyla karıştığını söylerken, aradığım kuru temizleyicisinin
  telefonda canının nasıl sıkıldığını anlamam beni çok daha şaşırttı. Halımı aldım eve getirdim. Ve nasıl bir üçkağıt zinciri oluşturulduğunu düşündüm ve hırsızlık, yankesicilik, kapkaççılık gibi olayların yalnızca yoksulluktan kaynaklanmadığını bir kez daha anladım.

  BUNDAN SONRA TEMİZLEYİCİYE VERDİĞİM ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİNİ, DEĞERİNİ FİŞE YAZMALARINI İSTEYECEĞİM; ÇÜNKÜ HER ZAMAN TANRI BU KADAR YAKINIMDA OLMAYABİLİR.  alıntı
   
 3. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.106
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: İlginç Şikayetler
  Başka bir üyeden alıntıdır
   
 4. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Ce: İlginç Şikayetler

  paylaşım için tşkler
   
İlginç Şikayetler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İlginç ...

  İlginç ...

  Enteresan bilgiler 1. Suudi Arabistan'da bir kadın kocasına kahve yapmazsa bu boşanma nedenidir. 2. Bir köpekbalığı 100 milyon damla deniz suyu içindeki bir damla kanı hissedebilir. 3. Bır fare bir deveye oranla daha uzun süre susuzluğa dayanabilir. 4. insan midesi 2 haftada bir iç zarını yenilemek zorundadır aksi halde kendi kendini sindirir. 5. i harfinin üzerindeki noktaya ingilizler...
 2. Telefon Şikayetleri

  Telefon Şikayetleri

  Telefon Şikayetleri çok ilginç Şikayet: Buzdolaplarındaki sebzelikler küçük. Sebep: Yer Güney Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki tüketici toplantısı. Bu isteğin nedeni sorulduğunda alınan cevap ilginç: "Yaz ayları pek sıcak geçiyor. Ayakkabılarımızı içine koyup soğutuyoruz. Sebzelikler büyütülürse daha çok ayakkabıyı içine koyabiliriz." Şikayet: Klimamın randımanı düşük. Sebep: Yer...
 3. Şikayetim Var...!!!

  Şikayetim Var...!!!

  best fm şikayetim var best efem şikayetim var fm tüketici şikayetleri bir bir BEYAZ EŞYA ÜRETİCİLERİNE GELEN TÜKETİCİ ŞİKAYETLERİ Şikayet: Buzdolaplarındaki sebzelikler küçük. Sebep: Yer Güney Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki tüketici toplantısı. Bu isteğin nedeni sorulduğunda alınan cevap ilginç: "Yaz ayları pek sıcak geçiyor. Ayakkabılarımızı içine koyup soğutuyoruz. Sebzelikler büyütülürse...
 4. devenin şikayeti

  devenin şikayeti

  Efendimiz arkadaşlarıyla oturmaktadır.Bir deve son hızla koşarak yanına gelir ve durur.Sığınmak ister gibi bir hali vardır.Az sonra da deveyi kovalayan sahipleri çıka gelir. -"Ey Allah'ın elçisi" derler,"bu bizim devemizdir,üç gündür onu arıyorduk,nihayet yanınızda bulduk" Deve Hz.Muhammed(sas)'in arkasında durmaktadır.O devenin yularını bırakmadan konuşur: -"Ama...
 5. eşlerden şikayet

  eşlerden şikayet

  evet kızlarr erkek dediğin öle bi uzuvla erkek olmuyo bi erkek nasıl olmalı sizce bence en başta dürüst olmalı ve eşinden habersiz bişiler yapmamalı bunları saymakla bitmez tabikii meralk ediyorum eşinden veya sevgilisinden hangi konularda şikayetçisiniz.evet kızlar konuyu açtık doldurun :ehi:

Sayfayı Paylaş