1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.111
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  İlhan Mansız'la keyifli bir sohbet

  Konu, 'Magazin' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  'ADIM PROJE CANAVARINA ÇIKTI' [​IMG]
  REKLAM KAMPANYALARININ YANI SIRA TRT'DE EKRANA GELEN 'DALGAKIRAN' ADLI DİZİDE BALIKÇIYI CANLANDIRAN ÜNLÜ FUTBOLCU İLHAN MANSIZ, HAFTA SONU DERGİSİNE KONUŞTU.

  Futbol hayatından modaya, özel hayatından oyunculuğuna kadar her konuya açıklık getiren Mansız, 'Son dönemde adım 'proje canavarı'na çıktı. Çünkü sürekli yeni projeler üretiyorum' diyor.

  Sizi herkes futbolcu olarak tanıdı, sonra sakatlandığınız için futbolu bırakmanız gerekti ve oyunculuğa geçiş yaptınız. Bu nasıl bir değişim oldu sizin için?

  - Öncelikle düzenli bir hayattan düzensiz bir hayata geçiş oldu. Sürekli yolculuk halindesiniz ve sürekli setlerdesiniz. Profesyonel futbolcuyken programınız belli olur; sabah 10 antrenman, akşam altı antrenman gibi. Siz de tüm diğer işlerinizi ayarlayabiliyorsunuz. Fakat oyunculuk böyle bir şey değil. Sete geliyorsunuz ve çekimlerin ne kadar süreceğini önceden kestiremiyorsunuz. Bir nevi göçebe hayatı yaşıyorsunuz.

  Çok zorluk yaşadınız mı?

  - Tabii ki zor. 15 senedir profesyonel anlamda spor yapan ve düzenli bir hayat yaşayan biri için, belli bir yaştan sonra düzensiz hayata geçiş hayli zor oldu ama oyunculuğun da henüz başındayım. Zorluklar yaşanacak zaten; olmadığı takdirde bir şeyler iyi gitmiyor demektir. O yüzden bunlarla yaşamayı öğrenip oyunculuk adına en iyi şekilde performans sergilemeye çalışıyorum.

  Bundan sonrası için film veya dizi projeleriniz var mı?

  - Var. Sadece bir değil, birkaç farklı projemiz var. Son dönemde adım ’proje canavarı’na çıktı. Çünkü sürekli yeni projeler üretiyoruz. Bunun içinde sinema filmi de var. Daha farklı şeyler de var ama henüz hepsi hazırlık aşamasında. Sinema filmiyle ilgili bir senaryo yazdırıyorum.

  Konuyla ilgili biraz ipucu verir misiniz?

  - Sürpriz olsun. İpucu vermeyeyim. Senaryomuz hazırlansın, daha sonra detaylı açıklama yapabilirim.

  Kendinizi oyuncu olarak yeterli buluyor musunuz?

  - Henüz işin başındayım. 'Dalgakıran' adlı dizi de ilk başrolüm. Bir iş yapıyorsanız bu anlamda hem eğitim alıp hem antrenman yapmanız gerekiyor. Antrenman da farklı projelerde yer almak demek. Çünkü belli bir zaman sonra insan zaten kameralara alışıyor, o rahatlık geliyor ve kendinizi oyununuza vermeye başlıyorsunuz. Bu da fark ediliyor zaten. Mesela bu çektiğimiz dizide üç bölüm stok çektik. İlk bölümde bazı sahnelerde bir tutukluk var ama ikinci bölümde artık bunları tamamen üstümden atmış olduğumu fark ediyorum. O yüzden bunları hazırlık, antrenman olarak görüyorum. Ben hiçbir zaman yeterli olmadım. Futbol oynadığım dönemde 'Ben kendi mevkiimde en iyisiyim' demedim, her zaman kendimi geliştirmeye çalıştım. Oyunculuk adına da bu böyle olacak.

  Modayla ilgili de bazı planlarınız var, değil mi?

  - Var. Şu an sağlık sorunlarımdan dolayı hayat akışı sürekli değişiyor. Ben profesyonel anlamda spor yaptığım için buna göre hedefler belirliyorum. Ve bu hedefler sağlık nedeniyle gerçekleşmeyecekse diğer projelere geçmek zorundayım. Bu yüzden son dönemde hayatımda bir sürü değişiklik yapmak zorunda kaldım. Modayla ilgili çalışmalarım da var. Televizyonun yanında bunlar da hayata geçecek. Erkek modası olacak bu.

  'Buzda Dans' adlı yarışmada birinci olmuştunuz. Buz patenine devam ediyor musunuz?

  - Yaklaşık üç aydır sağlık nedeniyle bırakmak zorunda kaldım. Fakat 'Buzda Dans' yarışmasından sonra partnerimle ortak çalışmaları profesyonel anlamda devam ettirmiştik. Mayıs ayında dizlerimden tekrar problem yaşayınca antrenmanları kesmek zorunda kaldım. Şimdi tedavi programım devam ediyor. Şu an dizi çekimi dışında da haftanın üç, dört günü Almanya’da tedavimi sürdürüyorum.

  Futbola dönüş yapsanız, hangi takımla devam etmek istersiniz?

  - Zaten iki senedir futbol oynamıyorum. Profesyonel bir takımla benim antrenmana çıkmam, gerçekçi düşünürsen önümüzdeki sene yaz ayları. Ee, ben 34 yaşında olacağım. İki sene sahadan uzak kalan biri için bir sezon tempoya alışabilmek için oynamam gerekecek. Ben, 'Tam anlamıyla hazırım' dediğimde zaten 35 yaşındayım. O yaşta da 'Real Madrid’de oynayacağım' diyecek halim yok. O yüzden öyle bir hayalim de yok. Sadece ben futbolu seviyorum. Ben bunu para için de yapmıyorum. Zaten iki sene futbol oynamamış, dört sene sakat olan insan ne kadar kazanabilir?

  Beşiktaş’ın durumunu nasıl değerlendirirsiniz?

  - Tabii ki gönlüm Beşiktaş’ın artık şampiyon olmasından yana ama şu an bu konuda konuşmak için erken. Bu uzun bir maraton. En az hasar gören şampiyonluğu görsün.

  Milli takımın Dünya Kupası’na gitme şansını nasıl görüyorsunuz?

  - Gitmemiz lazım. 'Gidebilecek miyiz?' değil, gitmemiz gerekiyor. Dünya futbolunda yer edinmek istiyorsak artık büyük turnuvaların hepsine dahil olmamız gerekiyor.

  Futbol oynadığınız dönemde yeterli yatırım yaptınız mı?

  Herkes için görecelidir bu. Yeterli nedir? Gerekli yatırımı yaptım. Yeri geldiğinde de istediğim gibi harcadım. Zaten geçmişte fazla yaşamıyorum, hep geleceğe bakıyorum. Para benim için ikinci planda. Yaptığım işleri de keyif alıyorsam yapıyorum. Keyif alınca başarı ve para da geliyor. n Ne tarz kadınları beğenirsiniz?

  - Dış görünüşe bakmıyorum dersem yalan olur, sonuçta ilk baktığımız şey dış görünüştür. Dış görünüşte etkilendiğim önce gözlerdeki duygu. İnsan ruhunu ifade eder zaten gözler. Fiziksel anlamda sportif olmalı. n Peki yakın zamanda evlenmeyi düşünüyor musunuz?

  - Şu an için düşünmüyorum.

  Oynamak istediğiniz bir rol var mı?

  - Dahi bir psikopatı oynamak isterim. Mesela 'Testere' filmini izlediyseniz o tarz bir gerilimde oynamak isterdim. Sinema projeniz de bu tür bir gerilim mi olacak?

  - Yok, bu gerilim değil. Belgesel tadında bir film olabilir.

  Filmde hayatınızdan parçalar da olacak mı?

  - Evet, var.

  Özel hayatınızda en uzun ilişkinizin kızınızın annesiyle yaşadığınız ilişki olduğunu söylemişsiniz. Kısa süreli ilişki yaşamanızın sebebi nedir?

  - En uzun süreli olan kızımın annesiydi, evet. Mantıklı şekilde incelediğinizde zaten şu an ilişki yaşamak çok zor. Dört gün sette, dört, beş saat uykuyla diğer günlerde yolculuklar vs. derken kendime vakit ayıramıyorum, bir ilişkiye nasıl vakit ayırabilirim?

  Kadınlardan ilginç teklifler alıyor musunuz?

  - (Gülüyor).

  Mutlaka alıyorsunuz tabii, en çılgınını anlatır mısınız?

  - Yok, en çılgınını anlatmayayım. Şöyle söyleyeyim hiç evlenme teklifi almadım.

  Futbola geri dönme şansınız olduğu doğru mu?

  - Doğru. Bugüne kadar bir sürü tedavi geçirdim. Farklı ülkelerde tedavi oldum; fakat ilk defa problemi kökünden çözmeye çalışan biriyle karşılaştım. Onun bana vermiş olduğu ümitle 'Tekrar futbola dönme ihtimali var' diyerek tedavimi sürdürdüm. Üç, dört günlük tedavi programım var. Diziyi de aslında yazlık dizi olduğu için kabul etmiştim. Tabii şimdi önümüzdeki hafta yayına gireceği için tüm tedavi programımı altüst etti. Normalde ben takımla eylülde antrenmanlara başlayıp futbola dönebilir miyim, dönemez miyim görmüş olacaktım. Şu an 'futbola dönüyorum' diyemiyorum. Bunu dizi bittikten sonraki durum gösterecek. Fakat şu an bir 10 bölüm daha çekmemiz gerekiyor. Bu da demektir ki 2.5 ay daha planları ertelemek zorunda kalıyorum.
   
İlhan Mansız'la keyifli bir sohbet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gökhan özen'le keyifli sohbet: Aşk istiyorum

  Gökhan özen'le keyifli sohbet: Aşk istiyorum

  gökhan özenle sohbet HEYGİRL DERGİSİNE KONUŞAN GÖKHAN ÖZEN, ORGANİK YİYECEKLERLE AŞK ARASINDA BİR BAĞLANTI OLDUĞUNA İNANIYOR. Kendini sağlıklı yaşama adadığını, hayatta asla 'hayır' diyemeyeceği şeyin ise meyve olduğunu belirten genç şarkıcı, 'Günün her saati meyve yiyebilirim.En ağır protokolde bile önümdeki meyve tabağını silip süpürürüm... Organik yiyeceklerden aşka geçiyorum.' Gökhan...
 2. Özge Ulusoy'la keyifli bir sohbet

  Özge Ulusoy'la keyifli bir sohbet

  arka sokaklar özge ulusoy özge ulusoy boy boyu boy kilo biyografi DİZİDE TANIŞTILAR AŞIK OLDULAR “ARKA SOKAKLAR” DİZİSİNE LİSE ÖĞRETMENİ KARAKTERİYLE GİREN ÖZGE ULUSOY, DİZİNİN GÖZÜ KARA BAŞKOMİSERİ İLKER İNANOĞLU’YLA DİZİ AŞKINI GERÇEK HAYATA TAŞIDI. Bir dönem Ankara Etimesgut Belediye Başkanlığı da yapan annesi Armağan Ulusoy, ona hamileyken menenjit geçirdi ve doktorlar ‘Karnınızdaki...
 3. Bo derek'le keyifli sohbet

  Bo derek'le keyifli sohbet

  derek le yaşam derekle yaşam derekle oyuncuları 'FİLMLERİMİ İZLEMEYE UTANIYORUM!' ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ'NİN SON GÜNÜNDE DÜNYACA ÜNLÜ BİR YILDIZLA DAHA BULUŞMA ŞANSINI YAKALADIK: BO DEREK! O hafızalardan silinmeyecek kadar güzel ve seksi bir kadın. Şimdilerde kendini hayvan haklarına, doğaya ve yardım kuruluşlarına adadı. Kendisiyle görüşmek için sadece beş dakikamız vardı. Buyurun:...
 4. ebru şallı ile keyifli bir sohbet

  ebru şallı ile keyifli bir sohbet

  'SABAH UYANDIĞIMDA BENİ BEĞENİR' EBRU ŞALLI, DOĞALLINI KAYBETMEK İSTEMEDİĞİNİ, ÇÜNKÜ KENDİSİNE DOĞALLIĞIN DAHA ÇOK YAKIŞTIĞINI SÖYLEDİ: Podyumların en sportmen isimlerinden Ebru Şallı, doğallını kaybetmek istemediğini, çünkü kendisine doğallığın daha çok yakıştığını söyledi: Eşim ve arkadaşlarım beni makyajsız daha güzel bulduklarını, o halimle daha küçük göründüğümü söylerler. Ben de...
 5. Yonca Cevher Yenel ile keyifli sohbet

  Yonca Cevher Yenel ile keyifli sohbet

  Cevher oyuncu olmadan oyunculuk yapanlar için sert konuştu: Bu insanları parça parça etmek istiyorum!.. 'Binbir Gece' dizisinde canlandırdığı Füsun karakteriyle herkesin sevgisini kazanan Yonca Cevher Yenel, bu sezon Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda 'Dolu Düşün Boş Konuş' adlı oyunla hayranlarıyla buluşuyor. Yedi ay önce anne olan Yenel'in, oğlu Alideniz'den...

Sayfayı Paylaş