iliklerimde kar soğuğu...

sebla

Yeni Üye
Üye
iliklerimde kar soğuğu...
Günler gecelerin ardı sıra gidiyor yine. Elimde yalnızlığım dolanıyorum sessizce. Beklediğimi kabullenişim azaltmıyor beklemenin sancısını. Unutuluşlarının dindirmiyor içimi parçalayışlarını. Geçiyor zaman…

Sahili dövüyor dalgalar, bir yerlere atsam kendimi diyorum. Ruhumda işkencesi anlaşılmazlığın. Kendimde kendim dışında dolanan yığınlarca düşünmelerim. Bende ben yok sen bana geleli. Dalgalar sahili dövüyor, yağmur üşütüyor kaldırımlardaki adımlarımı. Ellerim ceplerimde dolanıyorum kimsesiz, üşüsem biraz daha, üşüyüp unutsam varlığınla yokluğunun anlaşılmazlığında kendimi. Üşüsem ve çıksam ardı arkası kesilmez sorularından beynimin.

Dalgalar sahili dövüyor ben kendimi.

Yağmur yağıyor, buğulanıyor gözlüğümün camları, ıslanıyorum. Kar soğuğu iliklerimde. Yağdı yağacak diyor birileri. Yağmasın diyorum yağmasın kar; yağmur hasta etmeden beni. Adını sayıkladığım vakitleri hatırlıyorum vakitsiz. Adını içimden söküp atamayışımı hatırlıyorum. Aylar geçmiş diyorum geçtiğini fark etmediğim saniyeler varmış gibi. üşüyorum,içimde cam kırıkları..ısıtamıyorum beklerken kendimi. Beklemek en zoru hayatın bil ki.

Hep böyle mi olacak benim kendimi üzüşlerim. Hep abartılı mı bulunacak seni sevişlerim. Hep ucunu bucağını bulamayacak mıyım bende ki bu hislerin. Neresinden tutunsam orasından sökülüyor ilmeği hayatın. Sökülüp kaçıyor boşluklarından. Ve ilmekler hiçbir şey bırakmıyor gecemin sabahı araladığı dakikalarda bana. Ve ilmekler karmakarışık bir hayal oluyor akşamlar sabaha yaslandığında.

hep böyle mi olacak…gün geceye vardığında, sen yokluğa karıştığında..

Üşüyorum işte; yağmur diniyor, rüzgâr esintisini bırakıyor karın sakinliğine; dinginliğini yakalıyor deniz ben, seni düşünmeyi bıraktığımda. Dalgalar duruluyor sahilin canı kalmadığında, ben kendimi kanattığımda. Susuyorum… anlatacağım kimseleri bulamıyorum anlaşılmazlığımda. Susmak yine yakışıyor dudaklarıma. Kafamın içinde ki bütün uğultuları bırakıyorum, susmalarıma ve şimdiye yetişenim, beni göremeyenim arama bir daha kimsesizliğinde yiten beni. “neyin var?” diye sorma. Cevabım yok şimdi unutulmuşluğumda sorusu olanlara.

Üşüyorum, iliklerimde kar soğuğu. Biliyorum hep böyle olacak…az sonra kar yağacak

Geri