İlişki sonrası kanama neden olur ?

Hormonal probleminiz varsa adet düzensizliği yaşayabilirsiniz. Siz yinede durumunuzdan emin olmak adına tedbiren gebelik testi yapın. Yukarıda lekelenmenin olası hakkın da zaten bilgi verdim. Sağlıklı günler diliyorum.

Kız Arkadaşım La sürekli İlişkiye girerdim ve kızlık zarında bozulma olmadi vajinelden hiç kanama olmadı ilişki sırasında penis hep sert bir şeye değer di ve ilerlemezdi bugün biraz zorladım yine bir şey yoktu kız arkadaşım lavaboya gidip geldi açık kırmız ı kanama olduğunu söyledi aradan 5 dk geçtikten sonra peçeteyle bir daha sildi ve açık renkli kırmızılık oldu peçete. acaba bunun sebebi zarın bozulması mı yoksa başka bir şey mi ???

merhaba 29 yasinda 9 ml polikist over teshisi konuldu bana 12 gun suren adetim mevcut fakat rengi kahve ve yogun kanamam yok sadece iliski sonrasi kanamam olup geciyor 2 hafta icinde tekrar adet dongum basliyor 9 aydir korunmuyorum 1 cocugum var tekrar bebek sahibi olmayi dusunuyorum fakat olmuyor nasil bir yol izlemeliyim hsg filmi cekindim sonucum temiz cikti

Merhaba, polikistik over sendromu gebe kalmada problem yaratabiliyor. Çocuk sahibi olma düşüncenizi mutlaka hekime bildirmişsinizdir .Hekiminiz uygun bir tedavi uygulayarak gebe kalmanızı sağlayabilir. klomen tedavisi, aşılama gibi tedaviler uygulanabilir. En sağlıklı bilgiyi hekiminiz verebilir.

Merhaba, polikistik over sendromu gebe kalmada problem yaratabiliyor. Çocuk sahibi olma düşüncenizi mutlaka hekime bildirmişsinizdir .Hekiminiz uygun bir tedavi uygulayarak gebe kalmanızı sağlayabilir. klomen tedavisi, aşılama gibi tedaviler uygulanabilir. En sağlıklı bilgiyi hekiminiz verebilir.
prosodur oldukca yavas ilerliyor evet bildirdim hsg den sonra esimden ornek istediler oda mumkun olmadi tesekkur ederim

Merhabalar yazınızı okudum gereken butun açıklamaları yapmışsınız benim sorunum aynı ama biraz farklı nişanlımla ilk defa birliktelik yaşadım ve bozuldum aradan 1 hafta geçtikten sonra bi yakınlaşma daha oldu ve kanamam oldu ertesi gün adet oldum bunda bi sorun gözükmüyor şunu da söylemek istersim nişanlım şehir dışında haftada 2 yada 3 kere görüşüyoruz konumuza geliyim bu olay olduktan sonra 1 ay geçti ve biz tekrardan yakınlaştık ve yine kanama meydana geldi uzun bende bi doktora göründüm pek fazla ilgilenmediler açıkcası ultrason istediler ama ben cok korkuyorum bana yardımcı olursanız çok çok sevinirim şimdiden teşşkür ederim

Sunu da ayriyetten belirtmek istiyorum bu kanama ilk yakınlaşma da geliyor aradan 2 saat yada 3 saat geçtiğinde tekrar yakınlaşıyoruz o zaman kan falan gelmiyor

Merhaba, cinsel deneyimin başladığı ilk dönemlerde ara lekelenmeler olabilir. Rahim henüz dar ve ilişki sonrası küçük çaplı kanamalar yaşayabilirsiniz. Bu normaldir fakat ilişki esnasında aşırı zorlanma oluyorsa ( sert münasabet ) kanama bundan kaynaklanabilir. Vajinada küçük yırtıklarda olabilir. Ultrasondan korkmanıza gerek yok acılı bir işlem değil. Muayene olmadan problemin kaynağı anlaşılmaz.

Merhaba sevgilimle ilişkiye girdim ama hala kanama geliyo sizce neden ilk kanamamda pembe bişy geldi sonra 1 gun sonra normal adet kanı gibi birşey geldi

Merhaba , ilk ilişki sonrası kanama olması normaldir fakat yoğun ve uzun sürüyorsa vajinada yırtık olabilir. Yarında kanama devam ederse hekime görünün.

Geri