1. kördügüm

  kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.664
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0

  Iliskinizin artilari eksileri...

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

  ilişkinizin artıları eksileri Aşk ve sevgiyle başlayıp uzun süren ilişkiler de bir süre sonra yaşanılan duyguların "alışkanlık mı?" yoksa "gerçek sevgi mi?" olduğu ayırt edilemez duruma gelir. Aşkın ve sevginin tüketildiği, sadece alışkanlık haline gelmiş birliktelikler tehlikelidir. Yıllara uzanan ilişkiler içinde ki insanlar, ilişkilerinin artı ve eksilerini gözden geçirmeliler. Basit bir yöntem olmakla beraber sizde oluşan bir çok soru işaretinin de cevabı olacaktır.

  Yeni başlayan bir ilişki sırasında kalp atışları yükselir, sevdiğiniz kişiyle buluşacağınız zaman heyecanınız dorukta olur ve onu her fırsatta görmek için can atarsınız. Bu durum sizin aşık olduğunuzun belirtisidir. Aşık olmak sizi mutlu kılar fakat, aşk ateşi kısa ömürlüdür. Aşk bitiminde yerini ya yanlızlığa ya da sevgiye bırakır. Yanlızlığa bıraktığını anlamak çok zor değildir. Aşık olduğunuz kişiyle anlaşamayacağınızı, onu sevemeyeceğinizi anlar ve ayrılırsınız. Bu ayrılıkların sonunda kişilerden biri, bazen iki tarafta hüsranla karşılaşır. Bu üzüntünün sebebini birbirlerinin hayatlarından çıktıkları için sanırlar. Oysa ki onları üzen kalp atışlarının normale dönmesi, heyecanın azalmasıdır. Kısa süren ilişkilerin hüznü de kısa sürer. Üzüntüyü hissettirenin bir zamanlar aşık olduğunuz kişinin olmadığını, duygularınızın normale dönmüş olduğundan kaynaklandığınız anlatsınız.

  Aşk yerini sevgiye bırakırken duygular yine ilk günki gibi heyecan vermez. Ama daha başka hislere sürükler. Mesela, yemek yapmak eğlenceli hale gelir, onun sevdiği müziği sizde seversiniz, onunla olduğunuz her yerde mutlu olursunuz. Bu duyguları yitirmeden uzun yıllar yaşayabilmek için zevkli bir uğraş verirsiniz. Aslında yapılması gereken çok kolaydır. Sevginizi her fırsatta ona kanıtlamalısınız, gereksiz inatlar yapmadan, saygı ve anlayışla yıllarca mutluluğu yakalayabilirsiniz. Sakın unutmayın "fazla naz aşık usandırır". Aşkınız sevgiye dönüşmeyi başardı ve yıllarca sürdürdünüz. Bir anda içinizde garip korkular uyandı. Ona o kadar alıştınız ki... Soru işaretleri tek tek beliriyor. "Acaba ben hala gerçekten onu seviyor muyum?" "Yoksa sadece bir alışkanlık mı?". Bu soruların cevabını bulmadan ilişkinizi sonlandırmaya kalkışmamalısınız. Çünkü pişman olabilir ve geri dönüş bulamayabilirsiniz.

  İlişkinizin artılarını ve eksilerini hesaplamalısınız. Bunu düşünerek yapabilirsiniz ya da bir kalem, kağıt aracılığlada. Kendinize; onu neden sevdiğinizi? Eğer ondan ayrılırsanız neler hissedeceğinizi? Evliliğinizi onunla gerçekleştiriseniz nasıl olacağını? Hangi anla da onu özlediğinizi? Nerede yanlış ya da yanlışlar yapıldığı gibi sorunlar sorun kendinize. Bu soruların aynısını onun adına da sorun ve cevaplayın. Cevapları bir anda vermeyin, iyi düşünün sonuç hayatınızı tamamen değiştirebilir. Çıkan artılar ve eksileri kendi içlerinde toplayın ve hangisinin daha çok olduğunu görün. İnandığınız, güvendiğiniz ve tarafsız olacağını düşündüğünüz bir yakınınızla bu sonucu tartışmanızda iyi olacaktır. Bunu onunla da mutlaka konuşmalısınzı.

  Size önerimiz, hayatınız boyunca önemli kararlar alırken, ciddi anlamda iyice düşünmeden sonuca varmayın. İlişkinizin artılarını ve eksilerini belirlerken mutlaka sevdiğiniz kişiyle konuşun. Konuşmak çözümün yarısı olacaktır. Unutmayın sevginin olduğu yerde üç yanlış bir doğruyu silmez.

   
Iliskinizin artilari eksileri... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Davut Güloğlu - Arti eksi

  Davut Güloğlu - Arti eksi

  davut gül oğlunun şarkıları davut güloğlu senin artıların güloğlu senin gözlerin Tükendi duygularim Oysa seni bilsen ooof Ne cok sever, ne tutardim Simdi o askin elendi Yeniden sevmek istedim Bin deyil yüzbin denedim Sana neler olmus gülüm Korktum korktum beceremedim Senin gözlerin senin sözlerin Senin duygularin, arsizligin Senin artilarin, eksilerin Yalaaaaan hepsi yalan
 2. Reiki'nin Usui Sistemine Iliskin ÖykÜsÜ

  Reiki'nin Usui Sistemine Iliskin ÖykÜsÜ

  Reiki'nin kurucusu olan Dr.Mikao Usui, 19. yuzyilin sonlarinda Japonya'nin Kyoto kentinde küçük bir üniversitenin yöneticisi ve Hristiyan bir rahip olarak yasamis ve faaliyet göstermistir. Bir pazar ayini vesilesiyle ögrencilerinden biri ona Kitabi Mukaddes'e kelimesi kelimesine inanip inanmadigini sorar. Usui buna evet cevabini verir. Ancak ögrenci bundan tatmin olmaz. Soru sormayi sürdürür:...
 3. Arti isaretine bakin.

  Arti isaretine bakin.

  Resimde ki arti isaretine bakin ve bakmaya devam ettikce ortadaki pembe renkli cember kaybolacak ve sadece aslinda pembe renkli olan yesil cember kalacak.
 4. Eksilerine Baka Baka Eksilttiğimiz Yaşamlar

  Eksilerine Baka Baka Eksilttiğimiz Yaşamlar

  eksiler, elestiri, elestirmek, yasam, gormek konulari burada melekler Merhaba Melekler, Hep yapamadığımız soruları sordu annemiz. Netlerimiz değildi önemli olan, kaçırdıklarımızdı! Yapamadıklarımız, eksik bıraktıklarımız… Sofraya oturduğunda babamız, olmayanı, eksik olanı görürdü nedense… Çorba olurdu, ekmek olurdu sofrada ama unutulan tuz hatırlanır ve eksikliği hatırlatılırdı evin...
 5. Geç anneliğin eksileri nelerdir?

  Geç anneliğin eksileri nelerdir?

  annelik yaşı 35 yaş üstü annelik durumu selam kızlar artık günümüzde kadınlar kariyer sevdasına bebek yaşını erteledikçe erteliyorlar bence hersey zamanında güzel 30 yaslarına gırılmeden anne olunması gerektıgıne ınanıyorum sizler için anne yaşının geç olmasının ne gibi olumsuz yanları var onları araştırdım Anne yaşının ilerlemiş olması, bazı riskleri de beraberinde getirir. Anne adaylarının...

Sayfayı Paylaş