Etiketler:
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.302
    Ödül Puanları:
    113

İlk güneş gözlüğü

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ilk güneş gözlüğü güneş gözlüğünün icadı gözlüğü icadı 1752’ de James Ayscough, güneş gözlüğünü icat etti. İlk güneş gözlüklerinin camları da bugünküler gibi renkliydi. Yeşil ve mavi cam kullanımı tavsiye edilmekteydi. Daha sonra Edwin H Land, ilk selofenli polarize edilmiş camlı güneş gözlüklerini üreterek güneş gözlüklerinde yeni bir dönem açmış oldu.

2. melek derya

melek derya Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    28
    Ödül Puanları:
    0
  3. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık

İlk güneş gözlüğü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güneş gözlüklerine dikkat!

Güneş gözlüklerine dikkat!

İşportada satılan güneş gözlükleri nikel maddesinden yapılır ve nikel kanserojen üreten bir maddedir. YAZ aylarıyla birlikte güneş gözlüğü satışları artarken, uzmanlar piyasada satılan kalitesiz güneş gözlüklerinin göz sağlığına kalıcı zararlar verdiği uyarısında bulundu. Önceden sokaklarda işporta olarak satılan sahte güneş gözlüklerinin artık büyük marketlerin gözlük reyonlarında...
  2. Güneşte Kararan Gözlükler

Güneşte Kararan Gözlükler

Güneş ışığına maruz kaldığında kararan gözlük camları ilk olarak 1960'ların sonlarında geliştirildi, yaygın olarak kullanılmaya başlanılması ise 1990'lı yıllarda oldu. Bu tip gözlük camlan fotokromik veya fotokromatik adı verilen ve yüzde 0,01 ile 0,1 arasında gümüş kristalleri ihtiva eden özel camlardan yapılırlar. Kristaller normalde şeffaf olup son derecede küçüktürler ve gözlük camına...
  3. Çocuk güneş gözlükleri

Çocuk güneş gözlükleri

çocuk güneş gözlükleri Çocuk güneş gözlükleri, modelleri, çeşitleri, renkleri hangileri hepsi burda arkadaşlar Çocuklarımız herşeyimiz süslü hanfendilerree yakışıklı beylere özel güneş gözlükleri. Bir süslü hanfendide bendee o yüzden böyle bir konu açmak istedim:D:D işte çocuklarauygun güneş gözlükleri
  4. Diesel güneş gözlükleri

Diesel güneş gözlükleri

Diesel güneş gözlükleri, 2011 modelleri burada arkadaşlar. İşte huzurlarınızda yılın güneş gözlüğü modasından Diesel şıklığı Melek'ler:) Diesel'in 2011 güneş gözlüğü modellerini, eminim beğeneceksiniz:)
  5. 2012 Güneş Gözlükleri

2012 Güneş Gözlükleri

2012 Güneş Gözlükleri modelleri istiyorum sizden kızlar lütfen bana yeni model güneş gözlüklerinin resimlerini aktarın.

Sayfayı Paylaş