1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  imam bunu yaparsa.....

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Benzerine ancak Kemal Sunal filmlerinde rastlanacak skandal...Tajikomik:dil:

  Kahramanmaraş'ın merkeze bağlı Boyalı Köyü Yemşen Obası'nda meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Nevşehirli olan Mehmet İ., 2 yıl önce Boyalı, Dalbaz ve Gökçeler Obalarının birlikte kullandığı 1949 yılında yapılan Yemşen Camiine imam olarak atandı. Göreve başlamadan önce birkaç arkadaşıyla birlikte köye gelen ve Nevşehir'de ticaretle uğraştığı öne sürülen Mehmet İ. köyü gezdikten sonra tekrar Yemşen'den ayrıldı.

  Köyü ve lojmanı beğenmediği iddia edilen imam, yerine bir arkadaşını kendisiymiş gibi Yemşen'e gönderdi. Köye gelen ve köylüler tarafından hafız olduğu söylenen Mustafa Y. isimli kişi, 2 yıl boyunca Yemşen'de imam olarak görev yaptı.

  30 haneli ve 100 nüfuslu köyde 2 yıl boyunca namaz, Ramazan aylarında teravih kıldıran Mustafa, köylüler tarafından da çok sevildi. Genç hafızın girişimleriyle eski lojman yerine de, caminin yanına yeni bir lojman yapılması için çalışma başlatıldı.


  Yemşen köyünde hayat bu şekilde devam ederken, skandal Kahramanmaraş İl Müftülüğü tarafından ortaya çıkartıldı. Köyde görev yapan imamın gerçek imam olmadığını tespit eden müftülük yetkilileri bayramdan 2 gün önce köye gelerek genç hafızı Kahramanmaraş'a getirdi.
  Yemşen'de yaşayan vatandaşlar ise olayın ardından neye uğradıklarını şaşırdılar. 2 yıldır kendilerine namaz kıldıran kişinin gerçek imam olmadığını öğrenen vatandaşlardan her gün birisi imam olarak cemaate namazını kıldırıyor.

  Köyde yaşayan 66 yaşındaki Mehmet Aslan olay karşısında şaşırdıklarını belirterek Mütfülük'ten köylerine yeni bir imam atanmasını istedi. 2 yıl önce 5-6 kişinin köye geldiğini ve camiyi gezdiğini belirten Aslan, "Önce buraya 5-6 kişi gelerek köye baktılar ve 'buraya bir imam gelecek' dediler. Biz de 'Tamam' dedik ve gittiler. Sonra bizim imam olarak bildiğimiz şu anki genç arkadaşımız geldi. Burada 2 yıldır görev yapıyordu, görevini de aksatmıyordu kendisinden de memnunduk. Ancak bundan 2 gün önce bu vukuat çıktı ortaya. Bunun neticesinden de şu an için haberimiz yok. Ne oldu, ne olmadı haberimiz yok. Müftülükten geldiler alıp götürdüler. Geri kalanını bilmiyoruz. Artık bizim yeni bir imam istememiz gerekiyor" dedi.

  Gerçek imamın kim olduğunu bilmediklerini kaydeden ve genç hafızdan da son derece memnun olduklarını vurgulayan Aslan, "Şimdiki görev yapan imamımız için de yeni lojman yapılıyor. Ondan da çok memnun olduk. Camimizin üzerini saçladık, lojmanı da caminin yanına aldık. Buraya onu da yapıyoruz. Devam ederken bu arada bu vukuat çıktı. Neticesini de bilemiyoruz. Gelen imama lojman hazırlıyoruz. Ne olursa, biz imam için canımızı kanımızı veririz. Yeter ki imam gelsin buraya. Her yönüyle yardımcı oluruz" diye konuştu.

  Bir diğer vatandaş ise, gerçek imamın yüzünü bile görmediklerini ifade ederek, "Adamın yüzünü bile görmedik. Buraya atanmış 2-3 kişiyle gelmiş. Kendi yerine bu hocayı atamış. Hocamızdan da çok memnunuz. Bizden de çalışkan, Allah için konuşturursanız. Her duruma da dikkatli, namazına da dikkatli. 3-5 gün öncede müftülükten gelip hocayı alıp götürüyorlar"


  Öte yandan skandalın ortaya çıkartılmasının ardından müftülükten herhangi bir açıklama yapılmazken, olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.   
 2. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Cemaat ne yapmaz diyosun:Dama imamnın dediğini yap yaptığını yapma demişler hahaha
   
imam bunu yaparsa..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Taklidi İmandan Tahkiki İmana

  Taklidi İmandan Tahkiki İmana

  Küfüre düşüren sözler nelerdir?Küfüre düşen bir insanın tevbesi kabul edilir mi? 23-Eylül-2006 - 18:50:46 Cevabımız Değerli Kardeşimiz; Âhirzaman fitnesinin, inşallah, zevâle meylinin başladığı son devrini yaşıyoruz. Bazı çevrelerde günahtan kaçınmak âdetâ ayıp addediliyor. Namus, iffet, hayâ mefhumları kalabalık ana caddelerden süratle dar sokaklara, kenar mahallelere, kuytu evlere...
 2. iman

  iman

  Bir cami yahut mescidde vazifeli imamı görmek vali, kaymakam, idari işlerde görevli kimselere; Bir yerin en büyük camiinin imamı, o beldenin yahut ülkenin ileri gelen, üst düzey yöneticilerine, Din hizmetlerinde görevli kimselerde görülen her çeşit iyi hhal, yöneticilerin durumlarının ve idarelerinin iyiliğine; onlarda gözlenen olumsuz haller, yönetici konumundaki kimselerdeki olumsuz iş...
 3. kim sevgilisi için bunu yapar?

  kim sevgilisi için bunu yapar?

  kim sevdiği için bunu yapar Bir otobüs durağında karşılaşmışlardı ilk kez.... Biri tıpta okuyordu, öbürü mimarlıkta. O ilk karşılaşmadan sonra, bir kere, bir kere, bir kere daha karşılaşabilmek için, hep aynı saatte, aynı duraktan, aynı otobüse bindiler. Gençtiler, çok genç... Birbirleriyle konuşacak cesareti bulmaları biraz zaman aldı ama sonunda başardılar.İkisi de her sabah otobüse...
 4. Arkadaş arkadaşa bunu yapar mı hasta oldum hasta

  Arkadaş arkadaşa bunu yapar mı hasta oldum hasta

  Arkadaşım sevgilisini benimle tanıştırdı ben sevgili olduklarını sonradan öğrendim demişki eski sevgilisine yani Yusuf'a bu kızla gez yat psikolojisini boz kendine aşık et ayrıl demiş.. o da aynısını yaptı bana.. kendine aşık etti ve 1 sene katlandım eziyetlerine sinir hastası oldum. arkadasım gururuyla oynamış gezmiş yüzüstü bıraktı yusuf arkadaşıma olan öfkesini hep benden çıkardı çok zoruma...

Sayfayı Paylaş