1. İzmirella

  İzmirella Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.370
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  IMF’yle ihtiyati stand-by için çalışmalar sürüyor

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

  IMF’yle ihtiyati stand-by için çalışmalar sürüyor
  [​IMG]Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Uluslararası Para Fonu’yla (IMF) ihtiyati stand-by üzerindeki çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

  Şimşek, CNN Türk’de son gelişmeleri değerlendirirken, kamu sektörünün, ımf nin mali bir desteğine ihtiyacı olmadığının altını çizdi. Şimşek, ancak ımf ile yapılacak bir anlaşmanın, Türkiye’nin risk primini de düşüreceğini belirterek, bu çerçevede, seçeneklerden biri olan ihtiyati stand-by üzerinde çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

  Enerji olumsuz etkiliyor

  Enflasyon üzerinde en büyük olumsuz etkiyi oluşturan enerji maliyetlerine de değinen Şimşek, Türkiye ekonomisinin önündeki en büyük sorunun petrol fiyatlarındaki yükseliş olduğunu bildirdi. Şimşek, bu yıl muhtemelen Türkiye’nin büyük enerji ithalatının, cari açığına denk geleceğini vurguladı. Enerji sıkıntısını gidermek için çeşitlendirmeye önem verdiklerini kaydeden Şimşek, elektriğin yüzde 60’ının ithalata dayalı, petrol, doğal gaz gibi ara mallarla üretildiğini, çeşitlendirme ile bu ithalat ihtiyacını azaltacaklarını anlattı.

  Merkez Bankası haklı

  Türkiye’deki enflasyondaki artışta enerji maliyeti artışının da en önemli kalem olduğunu belirten Şimşek, enflasyondaki arz yönlü şokların ikincil etkilerini kontrol etmek açısından, Merkez Bankası’nın faiz artışının haklı bir gerekçeye dayandığını ifade etti. Merkez Bankası’nın revize enflasyon tahminlerinin, kendileri için bir baz oluşturduğunu ifade eden Şimşek, enflasyondaki yükselişin kısa vadede devam edeceğini, ancak yükselişe neden olan maliyet faktörlerinin kalıcı olmaması nedeniyle, parasal-mali istikrarın da sürdürülmesiyle, orta vadede enflasyonun ciddi bir biçimde düşüşe geçeceğini kaydetti.

  hürriyet.com
   
IMF’yle ihtiyati stand-by için çalışmalar sürüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Patchwork Çalışmalarınız İçin Şirin Desenler

  Patchwork Çalışmalarınız İçin Şirin Desenler

  kırkyama desenleri patchwork sitesi patçhwork patchwork desenleri
 2. Ergenekon Kapsamında Ankara'da Kazı Çalışmaları Sürüyor

  Ergenekon Kapsamında Ankara'da Kazı Çalışmaları Sürüyor

  Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara'da 4 noktada kazı çalışmaları bugün yeniden başladı. ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Atatürk Orman Çiftliği'ndeki (AOÇ) arama kazılarına tekrar başlandı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Özel Hareket Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin'in evinde ele geçirilen belge ve bilgilerden yola çıkan emniyet yetkilileri, AOÇ'de ve...
 3. Harf Devrimi için ön çalışmalar

  Harf Devrimi için ön çalışmalar

  Atatürk Lâtin Harfleri üzerindeki düşüncelerini ta 1908'lerde Bulgar Türkoloğu Manalof'a söylemiştir. Sonradan bu sözleri Arif Necip Kaskatı 15/8/1948 günkü Cumhuriyet Gazetesinde Manalof'tan duyduğu gibi anlatmıştı. "Batı uygarlığına girebilmemize engel olan yazıyı atarak, kılık kıyafetimize kadar her şeyimizde batılılara uymalıyız." Demişti Mustafa Kemal. Sonra sözlerini şöyle...
 4. Barış Ekmen Stand By Me şarkısı O ses Türkiye 14 Mart

  Barış Ekmen Stand By Me şarkısı O ses Türkiye 14 Mart

  Barış Ekmen Stand By Me şarkısı O ses Türkiye 14 Mart Merhaba arkadaşlar Barış Ekmen Stand By Me şarkısının sözlerini biliyor musunuz acaba ?
 5. Oses Türkiye Barış Erkmen'den Stand By Me Şarkısı Sözleri

  Oses Türkiye Barış Erkmen'den Stand By Me Şarkısı Sözleri

  O Ses Türkiye Van Özel Barış Ekmen'in söylediği şarkı Barış Ekmen Stand By Me şarkı sözü o ses Türkiye Ekranların ilgiyle izlenen yarışmalarından Oses Türkiye'nin finalistlerinden Barış Erkmen'in söylediği Stand be mer şarkısının sözlerini paylaşıyoruz melekler :) Bu mükemmel parça bir Ben E. King klasiği :tik: When the night has come And the land is dark And the moon is the only light...

Sayfayı Paylaş