Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  IMF Başkanı Kim Olacak?

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Uluslararası Para Fonu (IMF) başkanlığına, Fransız aday Dominique Strauss-Kahn'ın seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. 185 ülkenin üye olduğu IMF'nin en üst karar organı olan 24 kişilik İcra Direktörleri Kurulunun, bugün toplanarak, yeni başkanı belirlemeleri bekleniyor.
  Fransa'nın eski Maliye Bakanı Dominique Strauss-Kahn dışında ikinci bir aday olarak Çek Cumhuriyeti eski başbakanı ve aynı zamanda Çek Merkez Bankası başkanlığı görevini yapmış olan Josef Tosovsky bulunuyor.
  Görevini 2 yıl erken bırakma kararını geçen Haziran ayında alan IMF Başkanı Rodrigo Rato'nun ardından, Avrupa ve ABD'nin desteklediği 58 yaşındaki Fransız Dominique Strauss-Kahn'ın seçilmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.
  IMF başkanlığının, yalnızca ABD ve AB tarafından belirlenmesi yöntemine karşı çıkan Rusya'nın IMF başkanı adayı Tosovsky'nin ise şansının az olduğu belirtiliyor.

  IMF'NİN GELİRLERİ ERİYOR...-

  Bu arada üye ülkelerin, IMF'ye daha az ihtiyaç duymaları ve Fon yerine uluslararası piyasalardan finansman sağlama yoluna gitmeleri nedeniyle, IMF'nin gelirlerinin eridiği belirtildi.
  Çin ve Brezilya gibi ülkelerin de IMF ile parasal bir anlaşmaya girmemeleri üzerine finansman sıkıntısına düşen IMF'nin, küresel operasyonları azaltırken, personel çıkarabileceğine de dikkat çekiliyor.
  Öte yandan IMF'nin, altın rezervlerini satma alternatifini de gündemde tuttuğu belirtiliyor.
  Ekonomistler, gelişmekte olan ülkelerin pek rağbet etmediği IMF'nin, Afrika'daki yoksul ülkelerle çalışmak zorunda kaldığını vurguluyorlar.
   
IMF Başkanı Kim Olacak? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. IMF Başkanı Rato: Dolar gerçek değerinin altında

  IMF Başkanı Rato: Dolar gerçek değerinin altında

  IMF Başkanı Rodrigo Rato, birkaç yıl önce aşırı değerlennen doların, şimdi gerçek değerinin altında işlem gördüğünü söyledi. Rato, FT gazetesine verdiği demeçte, doların gerçek değerinin altında işlem görmesinin sadece euro-dolar arasındaki makası açmasının değil, Çin yuanının da dolarla birlikte değer yitirmesi bakımından değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Rato ayrıca ABD'deki yüksek...
 2. TÜSİAD: IMF ile yola devam etmek ek güvence olacak

  TÜSİAD: IMF ile yola devam etmek ek güvence olacak

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, görüşlerinin "IMF ile yola devam edilmesi" olduğunu açıkladı. IMF ile ilişkilerin nasıl devam edeceğinin bir an önce açıklığa kavuşturulması gerektiğini vurgulayan Yalçındağ, "Türkiye’nin IMF anlaşması ile yoluna devam etmesi, ülke açısından ek bir güvence oluşturacaktır" diye...
 3. IMF Başkanı Strauss-Kahn'dan Krize Dair

  IMF Başkanı Strauss-Kahn'dan Krize Dair

  IMF Başkanı Strauss-Kahn, IMF’nin 2009 dünya büyüme projeksiyonunu Ocak ayında yeniden düşüreceğini bildirirken, 2009 yılından "gerçekten kötü bir yıl" diye söz etti. Hükümetlerden dünya ekonomisinin canlandırılmasını isteyen Strauss-Kahn, bu konuda "gerçek bir fark" için 1.2 trilyon dolarlık harcama gerekeceğini söyledi. ULUSLARARASI Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique...
 4. Küçük Osman Büyüyünce Kim Olacak

  Küçük Osman Büyüyünce Kim Olacak

  öyle bir geçer zamanki osman büyüyünce kim olacak öyle bir geçer zamanki osman büyüyünce ne olacak küçük kim ın büyüklüğü ın büyüklüğünü oynayacak Salı günlerinin severek izlenen dizisi Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin küçük oyuncusu Osman'ın büyük halini kimin oynayacağı belli oldu kızlar..Ben çok merak ediyordum Osman'ın büyüklük halinin benim gibi merak edenler için küçük Osman'ın büyük hali...
 5. Ösym başkanı kim

  Ösym başkanı kim

  Ya arkadaşlarım merak ediyorum. Bu ösym nin en son yeni başkanı kim oldu kim var hiç haberlerini duymuyoruz bana biyografisini vermeniz mümkün mü bu konu altından teeşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş