1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  IMF heyeti, yarın Ankara'da çalışmalarına başlayacak

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni Başkanlığındaki IMF heyeti, İstanbul'daki temaslarının ardından, yarından itibaren, Ankara'daki resmi görüşmelerine başlayacak. IMF heyetinin, Ankara'daki görüşmelerine, Hazine Müsteşarlığında başlayarak, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ve Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı ile görüşmesi bekleniyor.
  Hazine Müsteşarlığı, Maliye Bakanlığı, DPT, Merkez Bankası, BDDK ve Özelleştirme İdaresi ile Sosyal Güvenlik Kurumu gibi resmi kuruluşlarla toplantılar gerçekleştirecek olan IMF heyetinin, ekonomi yetkilileriyle son ekonomik gelişmeleri ele alacağı belirtiliyor.

  GÖZDEN GEÇİRMEDE ELE ALINACAK KONULAR...
  IMF ile yürütülmekte olan stand-by düzenlemesinin 7. gözden geçirmesi kapsamında, son makro ekonomik durum ve beklentiler, bu çerçevede 2007 yıl sonu kamu maliyesi gerçekleşmeleri, 2008 yılı para politikası ve kamu maliyesi program hedefleri ve bu çerçevede bütçe büyüklükleri, sosyal güvenlik ve vergi reformları, Faiz Dışı Fazla, Cari İşlemler Dengesi, KİT'lerin Genel Finansman Dengesi, enflasyon ile diğer yapısal reformlar konusundaki son gelişmeler ele alınacak.
  IMF heyetinin, 17 Ekim'e kadar Türkiye'deki çalışmalarını tamamlaması bekleniyor.
  Ekonomi yetkililerinin, IMF heyetiyle görüşmelere, Washington'da yapılacak olan IMF-Dünya Bankası Güz Dönemi toplantılarında da sürdürebilecekleri belirtiliyor.

  2 GÖZDEN GEÇİRME KALDI
  11 Mayıs 2005'te yürürlüğe giren 19. Stand By düzenlemesi, 10 Mayıs 2008'de sona erecek.
  En uzun ömürlü stand by'lardan birisi olarak gösterilen 19. stand by düzenlemesindeki toplam dokuz gözden geçirmenin altısı şimdiye kadar yapılırken, 7. Gözden Geçirme ise devam ediyor.
  Öte yandan, 8. ve 9. Gözden Geçirmelerin birleştirilebileceği de belirtiliyor.
  Son iki Gözden Geçirme'nin birleştirilmesi halinde, gelecek yılın başında IMF ile yeni program çerçevesinde anlaşılarak, yeni programın, mevcut stand by sona ermeden hayata geçirilebileceği ifade ediliyor.
   
IMF heyeti, yarın Ankara'da çalışmalarına başlayacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. IMF Heyeti 4 Ekim'de Türkiye'de

  IMF Heyeti 4 Ekim'de Türkiye'de

  IMF heyeti 4 Ekim'de Türkiye'de IMF ile yürütülmekte olan stand-by düzenlemesinin 7. gözden geçirmesi kapsamında, IMF heyeti 4 Ekim tarihinde Türkiye'ye geliyor. Hazine'den Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, stand-by düzenlemesinin gözden geçirilmesi için IMF Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni Başkanlığındaki IMF heyetini Türkiye'ye davet etti. Bu arada Devlet Bakanı Şimşek'in...
 2. Çalışma

  Çalışma

  Rüyada kişinin kendini çalışırken görmesi işinde başarılı olacağına işarettir . Rüyada kişinin kendini iş başında görmesi işi yaşamında başarı elde edeceğinin işaretidir. Yeni bir aşk yaşayacağınıza ya da hayattaki başarılarınızın devam edeceğine işarettir. Zahmetlerin, gayretlerin karşılıksız kalmayacağına ve zamanla her şeyin güzel olacağına işarettir.Rüyada durmadan bir iste çalistigini...
 3. Ergenekon Kapsamında Ankara'da Kazı Çalışmaları Sürüyor

  Ergenekon Kapsamında Ankara'da Kazı Çalışmaları Sürüyor

  Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara'da 4 noktada kazı çalışmaları bugün yeniden başladı. ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Atatürk Orman Çiftliği'ndeki (AOÇ) arama kazılarına tekrar başlandı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Özel Hareket Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin'in evinde ele geçirilen belge ve bilgilerden yola çıkan emniyet yetkilileri, AOÇ'de ve...
 4. Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası yardım

  Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası yardım

  Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası ve çözümü Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası ve çözümü hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşıyoruz. Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu” hatası veriliyorsa yapmanız gereken şudur: C:\Windows\System32 klasörüne geçiniz. Dosyaların bulunduğu üst...
 5. Doğum sonrası yarı zamanlı çalışma hakkını kullananlar ??

  Doğum sonrası yarı zamanlı çalışma hakkını kullananlar ??

  Kızlar bebeğimi 2 ay sonra dünyaya getireceğim yalnız şunu sormak istiyorum. Doğumdan sonra yarı zamanlı çalışma hakkı diye bişey varmış acaba çalıştığımız süre ne kadar oluyor ve maaş ne kadar veriliyor merak ediyorum. Eğer hem yarım gün çalışıp hem de tam maaş alıyorsak süper olurdu? Bilgisi olan paylaşabilir mi?

Sayfayı Paylaş