1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  İnanır'ın 'Son Cellat' filmine 13 yaş sınırı

  Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  13 yaş üzeri filmler 13 yaş ve üzeri filmler Başrolünü Kadir İnanır'ın üstlendiği ''Son Cellat'' isimli yapımın daha önce 18 olarak belirlenen yaş sınırı 13'e çekildi.

  < Konu Resmi..>


  Kültür veTurizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Değerlendirme ve Sınıflandırma Üst Kurulu, daha önce 18 yaş ve üzeri seyirci kitlesinin izleyebileceği kararı alınan ''Son Cellat'' adlı filmin yapımcılığını üstlenen Hayalim Film'in başvurusunu değerlendirdi. Üst Kurul, bugün toplanarak filmin, ''13 yaş ve üzeri seyirci kitlesi tarafından izlenebileceği'' yönünde karar aldı.''Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'' gereğince, ticari dolaşım ve gösterime sunulmadan önce kayıt ve tescile esas olacak şekilde filmlerin değerlendirilmesi ve sınıflandırılması, Değerlendirme ve Sınıflandırma Alt Kurulu tarafından yapılıyor.
  Yönetmelikte yer alan, ''Yapımcı veya ithalatçı alt kurulun kısıtlayıcı tedbir ve düzeltmeye ilişkin kararlarına karşı 7 iş günü içinde Değerlendirme ve Sınıflandırma Üst Kurulu'na itiraz edebilir'' hükmü uyarınca, Değerlendirme ve Sınıflandırma Üst Kurulu tarafından yeni bir değerlendirme yapılabiliyor.
  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, yapımcılığını Hayalim Film'in, yönetmenliğini Şahin Gök'ün üstlendiği ''Son Cellat'' adlı film, 12 Eylül dönemindeki bazı olayları konu alıyor. Filmde, Kadir İnanır, Atilla Saral, Jülide Kural ile Erol Demiröz başlıca rolleri üstleniyor.


  AA

  SON CELLAT

  < Konu Resmi..>


  Yönetmen:Şahin Gök

  Oyuncular:
  Kadir Inanir, Atilla Saral, Jülide Kural, Erol Demiröz, İskender Bağcılar


  Senaryo:
  Macit Koper, Hülya İniş

  Görüntü Yönetmeni:
  Ali Utku

  Müzik:
  Mazlum Çimen

  Kurgu:
  Mevlüt Koçak

  Tür:
  Dram

  Süre:
  95 dk.

  Yapım:
  2008 - Türkiye

  Gösterim tarihi:7 Kasım 2008

  Konu:Savcı Yusuf (Atilla Saral), devrimci-eylemci oğlu Emre (Haill Kızbaş) ile sürekli bir çatışma halindedir. Baba ile oğlu arasında kalan anne Pervin (Jülide Kural) ise, ne kadar çabalasa da ikisi arasındaki gerilime engel olamıyordur. Bir gün, anne-babanın korktuğu başlarına gelir ve oğullarını bir çatışmada kaybederler.

  Bu acı, anne-babanın da yollarını ayırmalarına neden olur. Yusuf, oğluna sergilediği katı tavırlar nedeniyle suçluluk duygusuna kapılmış, ağır bir travma geçiriyordur. Geçirdiği duygusal değişimle, evde bulduğu oğluna ait “özgürlük” afişlerini sokaklara asmaya çıkar. Ancak oğlunun arkadaşları ile giriştiği bu eylem sırasında yakalanır ve bu çatışmada gerçekleşen bir asker ölümü de Yusuf’un üzerine kalır. Yusuf, artık idamla yargılanan bir mahkumdur.

  Öte yandan, hapishanede Yusuf’un koğuşunda yatan arabacı Bayram, cezaevinin en saf, en zavallı mahkumudur. Hasta beygiri Yasemin ile beraber arabacılık yaparken, uzaktan bir akrabası ile evlendirilmiştir. Karısını bir gün başka bir adamla beraber yatakta ölü bulur. Cinayetle suçlanarak hapse atılan Bayram, koğuşta da itilip kakılmaya devam eder.   
İnanır'ın 'Son Cellat' filmine 13 yaş sınırı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cellat

  Cellat

  Çök sövüp sayan, küfürbaz kimseye, Onu görmek üzüntü ve kedere, cezayı gerektirecek işlere ya da hastalığa delalet eder.Kendisine ahlaksızlığı iş edinmiş kötü kimsedir. Hastalık nedeniyle üzüntüye ve acıya ya da emellerinizin gerçekleşmeyeceğine işarettir. Aileden birisinin yada çevrenizden bazılarının kötülük peşinde koştuğunun habercisidir. Cellat başı gördüyseniz çok temkinli olmanız...
 2. striptiz ( + yaş sınırı yok )

  striptiz ( + yaş sınırı yok )

  stiptiz show striptiz striptiz mekanları 14 yaş helal :huhe::huhe::huhe::huhe:
 3. Son Cellat Filim Tanıtımı

  Son Cellat Filim Tanıtımı

  Son Cellat Türk sineması ve yine bir dram filmi. Zaten Türk sineması dram ve belaltı geyik komedi filmlerinden oluşmuyor mu? Şöyle bir aksiyon macera filmi düşünüyorum bulamıyorum,Korku Gerilim? ehh bir kaç tane var ama düşük kalite, Animasyon desen A'sı bile yok. Sanırım bunun nedeni Türk kültürü, yani türk insanının acıma duygusu, sahiplenme duygusu. Nerde bir dram var koşuyoruz...
 4. 2012 Pmyo Yaş Sınırı

  2012 Pmyo Yaş Sınırı

  2012 Pmyo Yaş Sınırı kaçtır lütfen bu konuda bilgisi olanlar cevap yazsın arkadaşlarım.
 5. Pmyo Yaş Sınırı 2012

  Pmyo Yaş Sınırı 2012

  2012 Pmyo Yaş Sınırı nedir Pmyo Yaş Sınırı 2012 Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda Pmyo yaş sınırı kaç diye merak edenlerin merakını gideriyor ve Pmyo yaş sınırı düzenlemesi hakkında bilgiler aktarıyoruz. 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş geçerli olmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ekim tarihi itibariyle(1 Ekim 2012) 18 yaşını...

Sayfayı Paylaş