İngiliz ailenin başına gelene bak

  • Konbuyu başlatan ρємвє_мєℓєк
  • Başlangıç tarihi
İngiliz ailenin başına gelene bak

İngiliz ailenin başına gelene bak

İngiliz ailesinin tatil sefası maceraya dönüştü. Uçaktan inen tatilcilerin jetonu, hostes başka dilden konuşunca düştü.

İngiltere'nin Cardiff şehrindeki havaalanından kalkan uçaklarının Kanarya Adaları'na gittiğini sanan İngiliz aile kendini Bodrum'da buldu.

Lanzatore Adaları'nda bir hafta tatil planlayan Charles Coray, eşi Tania ve 9 yaşlarındaki kızları Phoebe, uçak havaalanına inene ve hostes "Türkiye'ye hoşgeldiniz" anonsunu yapana kadar yanlışlığı fark etmedi
.

Coray ailesi First Choice firması aracılığıyla Kanarya adalarında 5 yıldızlı bir otelde her şey dahil bir hafta tatil satın aldı ve adalara gidecek uçağa binmek için pazar sabahı Cardiff havaalanına geldi. Ancak havaalanında "check-in" işlemleri sırasında aileye yanlış uçuş kartları verildi.

Uykulu olan aile kartların üzerindeki yazıları okumadan uçağa bindi. Uçakta yol boyu da uyuyan Coray ailesi, Kanarya Adaları yerine kendilerini Bodrum'da buldu. Bodrum havaalanına inen aile, bu kez Cardiff'e geri dönmek için kişi başı 10 pound vize parası ödemek zorunda kaldı.

Baba Coray, yaptıkları yanlışı anlamadıklarını çünkü uçuş kartlarında yalnızca Bodrum havaalanı yazdığını ve bu yerin Türkiye'de olduğunu anlamadıklarını söyledi.

HOSTES "TÜRKİYE'YE HOŞGELDİNİZ" DEYİNCE

Cardiff havaalanının gidiş salonunda uçuşla ilgili hiçbir anons yapılmadığını da belirten Coray, sabahın erken saati olduğu için uçağa biner binmez uykuya daldıklarını anlattı. Coray, "Hostes 'Türkiye'ye hoşgeldiniz' dediğinde jeton düştü" diye konuştu.

First Choice firmasının yanlışlıktan dolayı özür dilediği ve tüm masraflarını karşılamayı kabul ettiği Coray ailesi, İngiltere-Türkiye arasında yaptıkları uzun yolculuktan sonra İbiza adasında tatile gitti.
 
Üst