Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  İngiliz Times Gazetesinden ''Avrupanın Yeni Güçlü Adamı'' Başlıklı Yazısı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  ingiliz times gazetesi, avrupanın yeni güçlü adamı, makalesi, haberi, başlıklı yazısı, ile ilgili bilgiler burada melekler


  < Konu Resmi..>
  İngilterenin bol tirajlı gazetesi Times bugün kü makalesinde Türkiye'ye yer verdi melekler :)

  Haber şöyle;

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın şiddete son verilmesi çağrılarını dinlemediği ve "Ortadoğu'nun siyasi gerçeklerini anlayamaz hale geldiği" kaydedilen yazıda, Suriye liderinin Batı'nın eleştirilerini ve tedirgin Arap komşularının değişim çağrılarını dikkate almaması "aptalca" olarak nitelendirildi.
  Başyazıda, "Ama Türk Dışişleri Bakanı kendisini Ankara'nın dökülen kana ilişkin öfkesi konusunda uyarırken, ordusunu katliama göndererek Esad, bizzat baskıcı rejiminin hayatta kalmasını riske atmış oluyor" ifadelerine yer
  verildi.

  "TÜRKİYE BUGÜN BÖLGESEL BİR DEV"

  Batılı müttefiklerinin genellikle Türkiye'yi, "Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılış döneminde nitelendiği şekliyle 'hasta adamlığı', yakın tarihteki darbeleri, istikrarsızlık ve aşırı yüksek enflasyon sorunlarıyla ilgili akılda kalanlar nedeniyle hafife aldığı" kaydedilen yazıda, ''Türkiye bugün ise bölgesel bir dev. 74 milyonluk nüfusu, yıllık yüzde 9'luk büyüme oranı, dünyanın en büyük 16'ıncı ekonomisine sahip olması, taşmış durumdaki yabancı yatırımcısı, iddialı özgüveni ve uluslararası başarı isteğiyle" ifadeleri kullanıldı.
  Türkiye'nin bölgesel gücünün vurgulandığı başyazıda, Arapların da Türkiye'nin başarılarını gıptayla takip ettikleri aktarıldı.

  Başbakan Erdoğan'ın başarılarından birinin, terör örgütü PKK liderini barındırması ve sınır tartışması nedeniyle bozulan Suriye ile ilişkileri düzeltmek olduğunu yazan Times, iki ülke arasında ticaret ve dostluğun geliştiğini, Suriye'nin kendi mütevazi kalkınması için Türkiye'ye bağımlı hale geldiğini kaydetti.
  Times, Suriye'deki isyanların ise Türkiye'yi iki şekilde tehdit ettiğini savundu. Gazete bunları "mülteci akını" ve "Erdoğan'ın benimsediği Müslüman demokrasisine pek de ilgi duymayan Müslüman Kardeşler ve diğer radikal İslamcı unsurları cesaretlendirme ihtimali" olarak sıraladı.

  "TÜRKİYE'DEN ŞAM'A İKİ HAFTA MÜHLET"

  Erdoğan'ın, görüşmelerde Suriye liderine "reform sözlerinin" bir şey ifade etmediğini, aslolanın "reformun kendisi" olduğunu söylediği kaydedilen Times'ın başyazısında, şöyle denildi:
  "Türkiye, şimdi Şam'a ölüm makinesini durdurması için iki hafta mühlet vermiş durumda. Sonra ne olacağı açıklanmış değil. Ancak açık olan, 'Türkiye'nin çıkarlarını korumak üzere' bir askeri harekat. Bu, Esad konusunda elinden pek fazla bir şey gelmeyen Batı ve belki de Suriye'nin komşuları tarafından da alkışlanacaktır.

  Suriye ordusunun da alelacele sınıra doğru hamle yaptığı dikkate alındığında, kimin kazanacağı konusunda herhangi bir tereddüt yok, Suriyeli muhalifler ve saldırı altındaki Suriye kentleri. Başkan Obama, Esad'ın devrilmesi için çağrı yapmaya hazır. Ancak sadece Türkler bunu sağlayabilir. Ankara, şimdi güçlü bir konumda konuşuyor."

  "TÜRKİYE SURİYE'Yİ UYARDI"

  Times başyazısının yanı sıra "Dünya haberleri" bölümünün ilk sayfasında da konuya ilişkin bir habere yer verdi.

  İstanbul'dan Alexander Christie-Miller'in kaleme aldığı "Türkiye, Suriye'yi uyardı" başlıklı haberde, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ı şiddetten uzak durulması ve 15 gün içinde demokratik reformları gerçekleştirmesi konusunda uyardığı" kaydedildi.

  Suriye'nin Hama şehrinden tankların ve askerlerin çekildiği, Türkiye'nin Şam Büyükelçisiyle şehre giden yabancı gazetecilerin, askerlerle dolu onlarca aracı Hama'dan ayrılırken gördüğü belirtildi.
  "Yükselen bölgesel güç ve Suriye'nin en büyük ticaret ortağı Türkiye, rejim üzerindeki baskıları artırmak için gösterilen çabalarda lider rol üstlendi" denilen haberde, "iki ülke arasında son birkaç yıldır iyi olan ilişkilerin, Ankara'nın şiddete son verilmesi konusundaki çağrılarını Şam'ın dikkate almamasıyla gerildiği" kaydedildi.

  sabah
   
  SadmiN bunu beğendi.
İngiliz Times Gazetesinden ''Avrupanın Yeni Güçlü Adamı'' Başlıklı Yazısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yeni Mezunlar İçin Kapak Yazısı

  Yeni Mezunlar İçin Kapak Yazısı

  yeni mezunlar için ön yazı örnekleri yeni mezun önyazı örnekleri mezun ön yazı muhasebe Kapak Yazısı Nedir? Kapak yazısı, sizin bir pozisyona olan ilginizi ve o pozisyon için sahip olduğunuz nitelikleri olası işvereninize ifade eder. Kapak Yazısı Ne İşe Yarar? Kapak yazınız özgeçmişinizin ana noktalarını belirtir, niteliklerinizi olası işvereninize ‘satmanıza’ yardım eder. Kapak Yazısı Nasıl...
 2. Gazetemiz

  Gazetemiz

  gazeteye yazmak için: http://www.fodey.com/generators/newspaper/snippet.asp ISTEDIGINIZ HER SEYI YAZIN VE MANSETTEN OKUYUN
 3. Le Figaro: Güçlü adam Erdoğan

  Le Figaro: Güçlü adam Erdoğan

  Fransız Le Figaro gazetesi, Başbakan Erdoğan'ın 'güçlü adam' karakterini sergilediği yorumunda bulundu. Fransa'da pazar günü çıkmayan siyasi gazeteler, bugünkü haber ve yorumlarında, NATO zirvesinde genel sekreterlik seçimi konusunda yaşanan krize geniş yer verdi. Liberation gazetesi, NATO'dan bir diplomata atıfta bulunarak verdiği haberde, Türkiye'nin zirvedeki itirazları sonucu ortaya çıkan...
 4. Ahmet HAKAN'ın Ayşe 'ye Samimi Yazısı ve Seslenişi

  Ahmet HAKAN'ın Ayşe 'ye Samimi Yazısı ve Seslenişi

  ahmet altan ayşe özyılmazel Geçtiğimiz haftalarda evlenen Ali - Ayşe çiftine Kenan Erçetingöz bir YAZI yazmıştı. Daha bunun tartışmaları ve karşılıklı atışmaları devam ederken. Sevgili Ahmet Altan Ayşe'ye içten samimi kısa ve acılı bir seslenişte bulunmuş meleklerim. Bu yazıların ardı arkası kesilmez gibi geliyor bana. Her kafadan bir ses çıkma durumu söz konusu. Yahu bırakın yaşayan neyini...
 5. İngiliz Times Avrupa'nın yeni güçlü adamı yazısı var mı melekler

  İngiliz Times Avrupa'nın yeni güçlü adamı yazısı var mı melekler

  İngiliz timez türkiye makalesi var mı bu avrupanın en güçlü adamı haberi, Yeni Güçlü adamı yazısını istiyorum sağolun.

Sayfayı Paylaş