Etiketler:
 1. EspanOL

  EspanOL Forum Okuru

  İnsan klonlamada yeni gelişme!

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Amerikalı araştırmacılar, maymun embriyonlarından embriyonik kök hücre oluşturmayı başararak, tedavi amacıyla insan klonlama yönünde bir adım daha attılar.


  Avustralya'da yapılan kök hücre araştırmaları toplantısında konuşan bilim adamları, klonlanmış rhesus maymunlarından (al yanaklı şebek) embriyonik kök hücre oluşturduklarını açıkladı.

  ABD'deki Ulusal Primat Araştırma Merkezinden Shoukhrat Mitalipov, yenilenmiş Somatik Hücre Çekirdek Naklini kullanarak bu çalışmayı yaptıklarını söyledi. Mitalipov'un henüz onaylanmamış bu çalışması, insanlar dahil yetişkin primatların klonlanmasına bilim adamlarını bir adım daha yaklaştırıyor.


  Melbourne'daki Monash Üniversitesinden kök hücre araştırmacısı Alan Trounson, "Uzun zamandır bu kanıtı bekliyorduk" dedi.
  Bu araştırmaya kadar, klonlanmış primat embriyonlarından embriyonik kök hücre oluşturma çalışmalarının başarısız olduğu belirtiliyor. Güney Koreli bilim adamı Woo Sook Hwang, insan yumurtaları kullanarak bunu başardığını açıklamış, ancak bu açıklamanın doğru olmadığı ortaya çıkmıştı.   
İnsan klonlamada yeni gelişme! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kök hücrede yeni gelişme

  Kök hücrede yeni gelişme

  Amerikalı araştırmacılar, deri hücresinden aldıkları kök hücreleri kullanarak ilk kez fare kopyaladı. Amerikan Bilimler Akademisinin yıllığında yayınlanan makaleye göre, yetişkin farelerin derisinden elde edilen kök hücrelerle kopyalama işlemi, bu zorlu işlemin başarı oranını artırabilecek. Uzmanlar, daha önce ceninden aldıkları kök hücrelerle fare kopyalamıştı ve bu işlemlerin başarı...
 2. Klonlamanın İcadı

  Klonlamanın İcadı

  klonlama klonlama, nedir, nasıl yapılır, yararları, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. İlk defa, Leipzig Üniversitesinden Hans Adolph Eduard Dreisch deniz kirpikleriyle yaptığı deneylerde erken dönemdeki bir deniz kirpisi embriyosunun blastomerlerini bir birinden ayırarak “Blastomere Separation” yöntemini buldu. Blastomere Seperation yönteminde döllenmiş...
 3. Yeni Tl Fontu indir

  Yeni Tl Fontu indir

  Yeni TL yazı fontu tl simgesi yazı fontu Hazırlanan özel programla TL’nin simgesi AltGr+T tuşlarına basıldığında çıkacak. Vatandaşlar yazı tipi ve uygulamalarına Merkez Bankası’nın sitesinden erişebilecek. Windows (Kurulum Yönergesi) MacOS (Kurulum Yönergesi) Pardus (Kurulum Yönergesi) Debian Linux (Kurulum Yönergesi) RedHat Linux (Kurulum Yönergesi)
 4. Deniz Seki Davasında Yeni Gelişme!

  Deniz Seki Davasında Yeni Gelişme!

  deniz seki deniz seki davasında son durum deniz seki haberleri Sevgili melekler, Deniz Seki davasında yeni bir gelişme yaşandı. Hatırlayacağınız gibi Seki kararı temyiz etmişti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Seki ile diğer sanıklara “uyuşturucu madde ticareti yapmaktan” verilen cezaların onanmasını istemişti. Tebliğnamedeki onama görüşüne katılmayan Yargıtay 10. Ceza Dairesi, Seki...
 5. Erkek kısırlığında yeni gelişme haritalama

  Erkek kısırlığında yeni gelişme haritalama

  Erkek sperm bozukluklarının en önemlisi erkeğin hiç sperminin olmadığı hallerdir. Çok yakın geçmişte bu erkeklerin kendi spermleri ile eşlerinin hamile kalmaları olanaksız görülüyordu. Son zamanlarda tüp bebek tekniklerinde yapılan gelişme ile testislerden alınan biopsilerde bulunan spermlerle kadının yumurtasının döllenebilmesine olanak sağlandı ve bu yolla gebelikler oluşturuldu. Bu...

Sayfayı Paylaş