İnstagram ve facebook için kahve sözleri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
İnstagram ve facebook için kahve sözleri
Siz de benim gibi güne kahvesiz başlamayanlardansanız sizlere muhteşem kahve sözlerini bu konumuz da paylaşıyorum.

Kahve candır hayattır... Güne ilk başladığımız saatler de başlanır kahve iççmeye ve günün farklı saatlerin de ise bazen yalnız, bazen eşle, dostla, sevdiklerimizle birlikte kahve içeriz.

Kimi orta şekerli kişi şekerli kimi de sade olarak içer kahveyi. Sosyal medya hesapların da paylaşımların çoğunluğu genelde türk kahvesi içerken çekilen resimlerdir.

Türk kahvesinin hayatımız da önemi büyüktür. Hele bol köpüklü oldumu sunumu ve tadına doyum olmaz. Kız istenirken de artık adet haline gelen kahve ikramının manevi değeri çok büyüktür.

Yani kısacası kahve hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Kimi yalnızlıktan içer tek başına kahvesini kimide muhabbetin dibine vurarak içer sevdikleriyle..

Sizler için instagram ve facebook hesaplarınız da kahve ile ilgili paylaşacağınız birbirinden güzel ve anlamlı sözleri paylaşıyoruz. Siz de beğendiğiniz sözleri içtiğiniz kahvenin yanına anlamlı bir söz olarak paylaşabilirsiniz.

kahve sözleri.jpg

* Çayın kalabalıkla arası iyidir kahve yanlızlık ister

* Uyku yorgansız kahve dumansız olmaz. Dumansız kahve imansız Türk’e benzer.

* Kahveyi gece kadar siyah, cehennem kadar sıcak ve kadın kadar tatlı içeceksin. – Kolombiya atasözü

* Kahvenin kahve olabilmesi için, aşk gibi değil, ölüm gibi acı olması gerekir. – Bir arap söylemi

* Şeytan kadar kara, cehennem kadar sıcak, cennet kadar güzel, aşk kadar tatlı.

* Gönül ne kahve ister, ne kahvehane, gönül sohbet ister, kahve bahane. Bir kahvenın 40 yıl hatrı vardır.

* Kahve, tütün, keyifler oldu bütün.

* Kahvenin yüzü kara, ama yüz ağartır.

kahve ile ilgili sözler.jpg

* Gel desem, bu akşam, bir kahve ısmarlayayım sana. Bir fincan kahve: Cezvesinde kaynamış hatıralar, köpüklerinde sevgi parlayan, fincanında dostluk ile telve, bir yorgunluk kahvesi. En iyisi ben sana bir şiir ısmarlayayım… Yanında da bir fincan acı kahve.

* Kahvenin yüzü kara, ama yüz ağartır.

* Günlerim hep orta şekerli benim, Kahvelerim hep bol köpüklü, Kahve Fincanında Kayboldu ümitlerim, Gönlüm alabildiğine sevda köpüklü, Benim hayallerim hep bol köpüklü

* Kahve yemenden gelir bülbül çimenden gelir, havva kızın sevgilisi kalpten derinden gelir.

* Kahve acı aslında Sevgi saklı adında Acı tatlanır çünkü, Muhabbet var tadında.

* Aldanma kahvenin kara rengine Benzemez hiç gecenin zifirine Bu yüzden mutluluk çöker yüreğine Dost, dosta ikram ettiğinde. – Necdet Cemal Ocak

* Kahve hatıraların kapısını açar tutkular her yudumda titretir yüreği hafızada ki sohbetin detayları sorgulanır her detayda keşkeler yankılanır. – Yıldırım Yorulmaz

* Kahvede midir dostluk yoksa yüreklerde mi, İçilirken edilen koyu telveli sohbetlerde mi , Bir fincan kahvenin değil kırk yıl hatırı mı Yürekten seven ölümsüz dostluklarda mı. – Gülay Sıkılmaz Erçin

* Sevgin bir yudum acı kahvemdir Ömrünü versen de çeksen kahrımı Güzel günlerimizin, benim hatrına Kahve gözlü sevdiceğim, hayatım.

* Atalar bu sözü boşa dememiş Kırk yıl dostluk sağlar bir fincan kahve. Ola ki bu dörtlük yerini bulur Şu gönlümü dağlar bir fincan kahve.

Bol köpüklü türk kahvesi nasıl yapılır?

Türk kahvesinin bilinmeyen faydaları

Geri