Etiketler:
 1. selinn

  selinn Forum Okuru

  İnternet ‘ten Cep telefonundaki Gps takibi yapın

  Konu, 'Meleko Destek' kısmında selinn tarafından paylaşıldı.

  gps takibi internetten telefon takibi internetten cep telefonu google earth telefon takip bilgisayardan

  GPS özelliğine sahip cep telefonlarınızın konum ve dolaşım bilgilerini web den pc yada telefondan izleyin !.Bu hizmeti size ücretsiz sağlıyoruz.

  Cep Telefounuzda ya da PDA nızda Java ve GPS özeliği varsa, bulunduğunuz konumu ve hareket rotalarını bilgisayarınızdaki Google Map'le online olarak izleyebilirsiniz !

  Gps-Cell sitesi cep telefonunuzun yardımı ile çocuğunuzu, çalışanlarınızı, hasta ya da özürlü yakınlarınızı belirli bir anda harita üzerinde görme olanağı sağlamaya çalışıyor. Gps-Cell sitesinden konumnuz ve izlediğiniz rotaları bilgisayardan ve cep telefonunuzdan anında görebilir, gezdiğiniz rotaları fotograflarınızla ve izlenimlerinizle zenginleştirdiğiniz bloglar yaratabilirsiniz.
  Gps-Cell mobile cep telefonunuza yüklediğiniz ,bizim tarafımızdan geliştirilen , küçük bir Java uygulamasıdır. Bütün izleme işlemi cep telefonundan kullanıcının başlatması ile devreye girer. Kullanıcı konum bilgilerini başkaları ile isteği dışında paylaşmamış olur.

  Gps-Cell nasıl çalışır ?


  < Konu Resmi..>


  GPS özelliği olan cep telefonlarına yüklediğimiz bir yazılım aracılığı ile cep telefonlarınızı taşıyan kişinin konumunu "google map" harita sistemi üzerinde izleyebilirsiniz. İsterseniz kendinizin ya da gps-cell sitesine kayıtlı başka cep telefonu taşıyıcılarının son bulundukları yeri cep telefonunuzun ekranında görebilirsiniz.

  Gps-Cell Mobil Teknolojiler ve GPS sistemleri açıklayıcı makaleler ve güncel haberler bulabileceksiniz.

  GPSGlobal Positioning System” yani Küresel Konum Sistemi Anlamındadır.
  Bir GPS alıcısı ile dünyanın etrafında dolaşan uydulardan gelen bilgiler alınıp, hesaplama yapılarak, bulunulan konum enlem/boylam olarak hesaplanabilir. Bu enlem/boylam, Google Map (Google Haritasında) yerimizi 10 M hassasiyetle gösterir.


  GPS Haberleşmesi tek yönlüdür, uydudan GPS alıcısına doğrudur, yani uydu kesinlikle bizim konumumuz ve kimliğimiz hakkında bilgi sahibi değildir, kabaca radyo alıcısına benzetilebilir.Uydu devamlı yayın yapmaktadır. Alıcı da bu yayını açık olduğu müddetçe alabilmektedir.Alıcının uydu sinyallerini alabilmesi için tercihan açık bir alanda kullanılması gerekmektedir.İç mekanlarda, kapalı ortamlarda sinyaller zayıflamaktadır.


  Sistemimiz şu şekilde çalışmaktadır,
  GPS alıcısı belli aralıklarla konum bilgisini GPRS modem üzerinden bu WEB sitesine göndermektedir. Dolayısı ile bulunulan yerde hücre şebekesi bulunmalıdır. Yani kabaca söylemek gerekirse cep telefonu çekmelidir. Cep telefonunun bağlı olduğu şebeke (Turkcell, Vodafone, Avea) GPRS şebekesi üzerinden giden bu datayı ücretlendirmektedir. Ancak bu ücretler çok düşük tutarlardadır. GPRS ücretlendirmesi süreye bağlı değil, sadece gelen giden datanın boyu ile ilgilidir. Konum bilgisi de çok küçük bir data içermektedir.Cep telefonundan ne kadar sıklıkla (dakika ) ve ne kadarlık en az mesafe değişimi ile (metre) data gondermeyi belirleyerek GPRS network haberleşmesini en aza indirebilirsiniz.Dolayısı ile pilden ve GPRS ücretinden tasarruf yapabilirsiniz.Cep telefonunuzun network bağlantısı olmadığı durumlarda konum bilgileri telefon hafızasında saklanır , ilk network baglantisinda bilgiler gönderilir.Eger telefonunuzda WIFI destegi varsa (WLAN), GPRS yerine bu bağlantıyıda kullanabilirsiniz.Bu şekilde gelen-giden data için de ücret ödememiş olursunuz.Ancak geniş alanda dolaşımda GPRS çogu kez zorunlu olacaktır.
  Cep telefonuna yükleyeceğiniz yazılım (program) java temellidir. Dolayısı ile telefonda Java desteği bulunmalıdır. Artık GPS destekli telefonlarda GPRS ve Java desteği olmadığını düşünmek çok zordur.
  Gps/Java Destekli Cep Telefonları

  Cep telefonu programının kullanımı

  Hemen Başlayın !  GPSCELL tüm gps destekli telefonlarda çalışır
  Web sitemize üye olup , telefonunuzu tanıttıktan sonra , konum bilgilerinizi ve gezi rotalarınızı izlemeniz için cep telefonunuza bir mobil uygulama (program) kurmanız gereklidir.

  Cep telefonunuza uygulamayı aşağıdaki yöntemlerden biri ile kurabilirsiniz.

  Web sitesinden uygulamayı aşağıdaki linkten indirmeniz lazımdır. Uygulamanın adı GPSCELL.JAR dır. Yazılım ekibimizce yazılmış bir java uygulama dosyasıdır.Tamamen Türkçedir.

  Cep telefonunuzdaki internet gezgininden ( browser) yukardaki linke girip uygulamayı indirdiginizde cep telefonunuzun işletim sistemi size uygulamayı anında kurduracaktır.

  Diğer yöntem ise yukardaki linkten programı pc nize indirmenizdir. Pc ye kopyaladığınız uygulamayı birkaç yöntemle cep telefonunuza aktarıp kurabilirsiniz.

  1.Bluetooth yada kızılötesi üzerinden mesaj/dosya göndererek.Gelen mesaj açıldığında otm. kurulum başlayacaktır.
  2.Memory (hafıza ) karta kopyalayıp , memory kartını cep telefonuna takarak burdan kurulabilir program.Program file olarak bulunup üzerine tıklanırsa otm. kurulum başlayacaktır.
  3.Cep telefonu için bir pc ye yüklenen bir bağlantı programı varsa bu program üzerinden program kurulabilir.
  4.Cep telefonunda eger e-mail okunabiliniyorsa cep telefonuna e-mail gönderilebilir.Ordan program kurulabilir.

  GSM Aygıtınıza kurdugunuz GPSCELL.JAR programının kullanım detayları


  1. Cep telefonuzda uygulamalar bolumundan GpsCell programı ikonunu bulup tıklayınız.


  2. Sonraki Ekranda program size telefonun networke bağlanması için izin isteyecektir.
  Burdaki amaç telefonunuzun sitede kayıtlı olup olmadığını araştırıp müşteri numarasını bulmak daha sonrasında ise bulundugunuz bölgedeki uyduların listesini konum sunucularından öğrenmektir.Assisted-GPS


  3. (Erişim Noktası Seçimi)
  Bir sonraki stepte program size hangi bağlantı üzerinden internete çıkmak istediğinizi sorar.
  Internete çıkan bir erişim noktası seçiniz.


  4. Daha sonraki aşamada program GPS in aktif edip etmeyeceginizi sorar.Evet diyin.Ancak bu programa ilk girişinizde size telefon numaranızı kaydedin diyecektir. Daha sonra bu soruyu soracaktır.


  5. Ana Form
  Daha sonraki aşamada bekleme ekranı çıkar.Eger ilk girişinizse size ayarlar kısmına girmenizi söyler.Degilse ,daha önce ayarlardan telefon numaranızı kaydetmişseniz ekranda müşteri numaranızı görürsünüz.Bu numara web de sitemize kaydoldugunuzda size verilen numaradır.Kayıt sırasında tanıtılmamış bir telefondan GPS verileri gonderimi yapilmaz.Yani önce telefon numaranızı web üyelik sırasında siteye sonrada ayarlardan telefona tanıtmanız gereklidir. Uygun üye buluursa ekranda kaç dakikada bir konum bilgisinin gönderilecegi yazar.Bu gönderme aralığını ayarlar kısmından değiştirebilirsiniz.
  Options/Secenekler tusu menuyu açar.
  Gizle seçenegi programı arka plana iter.


  6. Menü
  Seçenekler (options)
  bolumune basarak menuyu görebilirsiniz.

  Neredeyim seçenegi enson gonderilen konumu harita üzerinde size döner. Harita/Ölçek seçeneginde Harita zoom seçimi ve kendi telefonunuz dışında bir başka kayıtlı telefonunuzun son konumunu görebilirsiniz.
  Ayarlar dan telefon numaranızı ve diğer ayarları girersiniz.
  Log Form da konum bilginiz ve haberleşme bilgileri görülür.
  Hakkında kısmında bu programın tanıtım bilgisi vardır.
  Çıkış ta programdan çıkabilirsiniz,çıkış için onay ister sizden.


  7. Harita
  Enson konumunuzu haritada gösterir.Sag sol tusları ile yada aşağıdaki imleci oynatarak haritada zoom yapabilirsiniz.Options/Seçenekler tuşuda size uzaklaş/yakınlaş seçimi sağlar.Geri ile ana forma dönebilirsiniz.


  8. (Ölçek/Harita)
  Bu Formdan Harita ölçegi ve kayıtlı bir başka telefonunuzun konumunu seçebilirsiniz.Seçenekler den Harita ya gidebilirsiniz yada ana forma dönebilirsiniz.Burdaki telefon numarası boşsa bu telefonda kayıtlı numaranın enson konumunu verir.


  9. Ayarlar
  Bu formda siteye kaydettiğiniz ve bu telefondan GPS izlemesi yapacağınız telefon numaranızı,Ne kadar sıklıkla(dakika) gönderim yapılacağını,Minumum ne kadar metrelik degişimlerin üstünün sadece gönderilecegini belirleyebilirsiniz.
  1 dk ve 10 metre ön ayrlıdır.Yani her dakikada bir eger 10 metre ve üstü hareket etmişseniz bunu network üzerinden sistemimize bildirecektir.Bu zaman ve metreyi istediginiz gibi ayarlayın.Bu ayarlarla pil ve network trafigini daha tassaruflu kullanma şansınız olur.
  Seçeneklerden Sakla tuşu yada geri tuşu ile ana forma dönersiniz.Sakla seçenegi seçiminizi kaydeder.Geri tuşu kayıt etmeden çıkar yani vazgeç manasındadır.  10. Log Form
  Bu formda enson konum bilgisi detayı gösterilir.
  Zaman bilgisi,Web e gönderimin başarılı olup olmadığı,enlem,boylam , yükseklik,toplam mesafe, hız,anlık hız, rota ,anlık yön, dikey/yatay doğruluk ,GPS metodu , gonderilen kayıt sayısı,Web e gonderileyi bekleyen konum sayısı,Gönderme sıklığı ,Gönderme mesafe limiti gibi bilgiler izlenebilir.
  Aşağı tuşu ile ekran kaydırma yapılabilir ,Ana form tuşu ile ana forma dönülebilir.


  11. Hakkında
  Bu programın versiyon vs bilgisi.Ok ile Ana forma dönülür.


  12. Çıkış

  arkadaslar bu programın düzgün çalışması için gps bağlantınız çalışıp çalışmadığını kontorol ediniz hiç olmazsa bir kez nokia mapı çalıştırıp gps o anki konumunuzu gösteriyor, yani gps çalışıyorsa artık map ı kapatın ve gps cell i çalıştırın wlan aağı varsa dışarda bağlanın muhtemelen yoktur
  siz yinede
  turkcell internet
  avea internet
  vodafone internet
  üstteki bağlantılardan birini seçin
  bağlandıktan sonra siteye girip Gps Cell | cep telefonu gps takip, cep telefonu java yazılımları, gps cell phone tracking, java mobile applications oturumu açın
  kayıtlı telefonları seçin rotalara getir basın ve işlem tamam...size kolay gelsin arkadaslar....


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Ağustos 2016
 2. tılsım

  tılsım Forum Okuru

  Ce: İnternet ‘ten Cep telefonundaki Gps takibi yapın
  Selinnnnnnnnnn varyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...............:bangin::bangin::bangin::bangin::bangin::bangin::bangin:
   
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113
  Sevgili takipçilerimiz, İnternetten Cep telefonundaki Gps takibi adlı konuyu incelediniz.Aşağıdaki linkten Gps sistemi nasıl çalışır adlı konumuzu da incelemnizi öneriyoruz.

  Gps Sistemi Nasıl Çalışır?
   
İnternet ‘ten Cep telefonundaki Gps takibi yapın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cep Telefonlarının Sağlığa Etkileri

  Cep Telefonlarının Sağlığa Etkileri

  Dünyada bugün 1 milyar, Türkiye'de ise 22 milyon kadar cep telefonu kullanıcısı olduğu sanılıyor. Küçük çocukları ve iyice ileri yaştakileri saymazsak, Türkiye’de her iki kişiden biri cep telefonu kullanmakta. Özellikle Türkiye'de birçok kişinin yollarda, bekleme salonlarında ve parklarda' elleri kulaklarında' dolaştığını görmekteyiz. Gitgide daha çok kullanılan cep telefonlarının sağlığa...
 2. Cep telefonuyla taciz!

  Cep telefonuyla taciz!

  taciz görüntüleri etek altı taciz gizli çekilmiş görüntüleri gizli Zeytinburnu'nda ayakkabısının içine cep telefonunu yerleştirerek kadınların etek altı görüntülerini çektiği iddia edilen bir kişi dün akşam 20.00 sıralarında Asayiş Büro Amirliği ekiplerince yakalandı. Ayakkabısının bağcıkları arasına yerleştirdiği kameralı cep telefonuyla kadınların etek altı görüntülerini çeken bir kişiyi...
 3. Cep telefonunda MSN

  Cep telefonunda MSN

  Messenger'ı sadece bilgisayar başında kullanmak zorunda değilsiniz. Mobilken bile Messenger'ınıza bağlı kalabilirsiniz. Bunun için cep telefonunuza bu tip bir yazılım kurmanız gerekiyor. Küçük bir araştırmayla bu konuda pek çok kaynak bulabilirsiniz. Telefonunuza mobil MSN'i kurduğunuzda artık GPRS üzerinden arkadaşlarınızla yazışabileceksiniz. Ancak GPRS üzerinden saatlerce sürecek bir...
 4. Cep Telefonlarındaki Tehlikeler!

  Cep Telefonlarındaki Tehlikeler!

  cep telefonlarının zararları cep telefonlarının sakıncaları Sevgili melekler, herkesin elinde bulunan envayi çeşit cep telefonları her ne kadar son derece işe yarasa da sağlık açısından aslında zararları olan aletler. Tıp ve Biyolojide Elektromanyetik Alan Sempozyumu'na çok sayıda ülkeden katılan tıp kökenli bilim adamları ve araştırmacılar, cep telefonlarındaki sinsi tehlikeleri bir kez...
 5. Gps Sistemi Nasıl Çalışır?

  Gps Sistemi Nasıl Çalışır?

  Seyehat ederken kaybolduğunuzu düşünün, hiç bilmediğiniz bir yerdesiniz, muhtemelen birilerine adres sorar, bir tanıdığınızı arayıp yardım istersiniz, fakat tam olarak nerede olduğunuzu bilmediğiniz için, verilen tariflerle yolunuzu bulmak yine de biraz ustalık ister. Böyle bir durumda telefonunuzu yön bulma amaçlı kullanabilirsiniz. Telefonunuz sayesinde tam olarak nerede olduğunuzu...

Sayfayı Paylaş