1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.132
  Beğenilen Mesajlar:
  1.157
  Ödül Puanları:
  113

  internet hastalıkları

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Dünyayı saran Internet çılgınlığı, günlük yaşamı baştan aşağı değiştirirken, Internet kullanıcılarına has rahatsızlıklarında ortaya çıkmasına neden oluyor.
  İngiltere'nin saygın tıp dergisi The New Scientist'in haberine göre, milyonlarca insanı bilgisayar başına bağlayan Internet, ego sörfü, blog ifşacılığı, youtube narsizmi ve wikipedializm gibi ilginç hastalıklara davetiye çıkarıyor. İşte The New Scientist'e göre Internet kullanıcılarını bekleyen hastalıklar:

  Ego sörfü: Düzenli aralıklarla internette kendi ismini aratan ve hakkında internette NE gibi bilgilere ulaşıldığını kontrol Eden kişilerin yakalandığı rahatsızlık.

  Enfornografi: Pornografi ve enformasyon sözcüklerinden türetilmiş bu kelime, "bilgi açlığını internette dindirmeye çalışma" olarak tanımlanıyor.

  Blog ifşacılığı: Bilinmemesi ve yayılmaması herkes açısından faydalı olan bilgileri on-line yayınlama merakı.

  Youtube-Narsizmi: Kendisini tanıtmak için sürekli kendi videolarını Internet sitelerinde yayınlama, yayınlatma.

  Myspace Taklitçiliği: İnternette başka bir kişiliğe, başka bir role bürünme takıntısı.

  Google Takibi: Tüm yakınları yada tanımadıkları kişiler hakkında internet üzerinden bilgi edinmeye çalışmak.

  Siberhondrik: En ufak bir hastalık belirtisinde, doktora gitmek yerine internetten tedavi yöntemleri arama.

  Photolurking: İnternette saatlerce başkalarının fotoğraf albümlerine bakma.

  Wikipedializm: Günün önemli bir kısmını Internet anskilopedisi Wikipedia'ya katkıda bulunmak, yazılar yazmak ve metinlerde tashih yapmaya harcamak.

  Crackberry: Özellikle yöneticilerin yakasına yapışan bu hastalık, adını daha çok kurumsal iletişimde kullanılan, e-mail alıp gönderebilinen, internette sörf yapılabilen 'avuç içi' bilgisayar türü Blackberry telefonlarından alıyor.

  Cheesepodding: Türkçe'de tam karşılığı olmayan bu sözcük ise, zamanının büyük kısmını internetten şarkı indirmekle geçirenler için kullanılıyor.


   
 2. esena

  esena Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  3.498
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  TRABZON
  Ce: internet hastalıkları
  paylaşımn için saol arkadaşım
   
 3. ms_enemy

  ms_enemy Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.578
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: internet hastalıkları
  emeğine sağlık canım
   
 4. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: internet hastalıkları

  Ellerine sağlık ve +rep...
   
internet hastalıkları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hastalık

  hastalık

  Hasta olduğunuzu gördüyseniz, geçici bir hastalığa yakalanacaksınız. Yakın bir akrabanızla tartışabilirsiniz. Ani kararlar almamaya özen gösterin.Kişinin tam tersi iyi olduğunu açıklar. Ama bazen olduğu gibi de çıkabilir.Rüyada hasta veya hastalik görmek iyi degil-dir. Çünkü dinde fesada isarettir. Hasta olup kisa zamanda iyiles-tigini gören, hasta ise iyilesir. Hastaligi geçip hemen evinden...
 2. İnternet kalp hastalıklarına davetiye çıkarıyor

  İnternet kalp hastalıklarına davetiye çıkarıyor

  Denizli Devlet Hastanesi kalp damar cerrahisi uzmanı Dr. Türkan Demir, kalp hastalığının son zamanlarda gençlerde yaygın olarak görülmesini, internetle gelen alışkanlıklara bağladı. Dr. Demir, 12-18 Nisan arasında kutlanan Kalp Haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. 20. yüzyılın başından beri kalp hastalıklarının ölümün en sık sebepleri arasında yer aldığını belirten Demir, birçok...
 3. Osmanlı'da İnternet...

  Osmanlı'da İnternet...

  . gorev cubugu: degnek ul vazife · cift tiklama: tikirti ul tekerrur · administrator: sahip-ul edevat · software: edevat ul yumusak` · hard disk:edevat ul civanmert · anti spyware : mudafa ul hafiye · mouse: zindik faresi · klavye: that ul hurufat · power supply: kuvvet macunu · my documents : hazine I evrak · Internet: allame-I ulul arz · google: kasif-ul Ali · google...
 4. Tuhaf internet hastalıkları

  Tuhaf internet hastalıkları

  hamilelikte yürüyememe internet hastalıkları ve korunma yolları internet hastalıkları ve bunlardan korunma yolları Çağımızın vazgeçilmez unsuru internetin ortaya çıkardığı çok sayıda hastalık var. Bu hastalıkların birçoğunu kimse bilmiyor. İşte tuhaf internet hastalıkları... 10. Göz yorgunluğu Bilgisayar ekranına çok fazla baktığınızda gözleriniz yorulur. Hatta gözlerinizde...

Sayfayı Paylaş