Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İnternet mağduru ünlüler

  Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  internet mağduru ünlüler, ibrahim tatlıses, ünlülerin facebook adresi, ünlülerin facesi


  Sanal ortamda ünlüler adına açılan Facebook adresleri, ünlülerin bu konuda "yeter artık" demesine neden olmuş Melek'ler. Ki çok haklılar bence... İşte size internet mağduru ünlüler ve şikayetleri:)


  [​IMG]

  Televizyon, sahne ve podyumların kamuoyu tarafından tanınan birçok ismi, sanal alemde yayınlanan bazı yazılar ve videolar ile sosyal paylaşım sitelerindeki sahte profillerden şikayetçi oldu


  Asayiş Şube Müdürlüğü Bilişim Yoluyla İşlenen Suçlar Büro Amirliğince son 16 ayda yürütülen soruşturmalardan derlenen bilgilere göre, manken Şebnem Schaffer’e ilişkin 2010 yılı içinde "facebook" adlı sosyal paylaşım sitesinde sahte profil açılarak, adına yazışma yapılması ve müştekinin fotoğraflarının birçok pornografik içerikli internet sitelerinde yayınlanması konusunda soruşturma yapıldı.

  Söz konusu eylemleri gerçekleştirdikleri belirlenen şüpheliler M.S.Ö. ve E.Y, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla geçen yıl basketbol yorumcusu İsmet Badem hakkında bir sosyal paylaşım sitesinde sahte profil açarak, müşteki adına hakaret içerikli yazışmalar yaptığı belirlenen şüpheli V.Ç, gözaltına alınarak hakkında yasal işlem yapıldı.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla yapımcı Erol Köse ve şarkıcı Nihat Doğan hakkında bir internet sitesinde, hakaret içerikli yazılar yazdığı belirlenen şüpheli K.A, gözaltına alındı. K.A. hakkında da yasal işlem yapıldı.

  İBRAHİM TATLISES DE ŞİKAYETÇİ...


  Şişli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla sanatçı İbrahim Tatlıses’in şikayeti üzerine bir internet sitesinde yayınlanan yazılara ilişkin şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için yürütülen çalışmalar halen devam ediyor.

  Şarkıcılar Murat Boz, Volkan Konak, Demet Akalın, oyuncu yazar Pelin Batu, sunucu Uğur Arslan, manken Güzide Duran ve oyuncu Ceren Hindistan’ın şikayetleri üzerine, ilgili başsavcılıkların talimatıyla, "facebook" ve "twitter" hakaret içerikli videolar yayınlanması ya da sahte profil açılarak yazışmalar yapılmasına ilişkin soruşturmalar başlatıldı.

  Televizyon yapımcısı ve sunucu Acun Ilıcalı hakkında da bir internet sitesinde iftira niteliğinde yazılar yazılmasına ilişkin çalışma sürdürülüyor. Televizyon programı sunucusu Esra Ceyhan’ın Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı şikayeti üzerine "youtube" adlı internet sitesi üzerinden müşteki hakkında hakaret içeren videolar yayınlanmasıyla ilgili soruşturma da sürüyor.

  Şişli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla, sunucu Ece Erken hakkında bir internet sitesinde müştekinin rızası dışında fotoğraflarının ve bilgilerinin yayınlanması ile "twitter" adlı sosyal paylaşım sitesinde hakaret ve tehdit içerikli yazılar yazılmasına ilişkin çalışmalar da devam ediyor.

  Dizi oyuncusu Fahriye Evcen’e bir internet sitesinde hakaret edilmesi ile gazeteci Uğur Dündar’ın elektronik posta adresine hakaret içerikli mesajlar gönderilmesine ilişkin faillerin yakalanması çalışmaları da sürdürülüyor.

  AA
   
İnternet mağduru ünlüler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Özelleştirme mağdurları

  Özelleştirme mağdurları

  özelleştirme mağdurları resmi web sitesi Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, özelleştirme uygulamaları sonucu başka kurumlara kaydırılarak geçici personel statüsünde istihdam edilen personel sayısının 14 bin 591 olduğunu bildirdi. Bu kapsamda en fazla personeli 7 bin 863 ile Milli Eğitim Bakanlığı istihdam etti. MEB’i 2 bin 379’la Adalet Bakanlığı izledi. Devlet Bakanı Başesgioğlu, CHP Genel...
 2. Engelliler ÖTV mağduru

  Engelliler ÖTV mağduru

  Özel Tüketim Vergisi Yasası (ÖTV) engellilerin kâbusu oldu. Özellikle de otomobil alım-satımları, bu yasa yüzünden çileye dönüştü. Türkiye Sakatlar Derneği yetkilileri, yaklaşık 20 bin engellinin araçlarını satarken binlerce lira ödemek zorunda kaldıklarını söylüyor Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Poyraz, ÖTV Yasası’nın 2002’de yürürlüğe girmesinden beri sadece Türkiye Sakatlar...
 3. Şiddet mağdurlarına destek

  Şiddet mağdurlarına destek

  Devlet, fiziksel, psikolojik ve cinsel şiddete maruz kalan başta kadın ve çocuklar olmak üzere mağdura 2 bin 250 ila 26 bin lira arasında nakdi yardımda bulunacak. Şiddet mağdurunun bakım, tedavi, protez ve cenaze giderleri de karşılanacak. Uygulayan ödeyecek Devlet yaptığı yardımı suç failine örneğin kadının eşine ödetecek. Adalet Bakanlığı’nca hazırlanan yasa taslağında, “Devlet veya...
 4. Estetik Mağduru Olan Dünyaca Ünlü İsimler

  Estetik Mağduru Olan Dünyaca Ünlü İsimler

  estetik mağduru estetik mağduru ünlüler Sevgili melekler, özellikle sahne ve şov dünyasında olan pek çok ünlü isim gerek yılların izlerini silmek , gerekse biraz daha güzel ya da yakışıklı olabilmek için bıçak altına yatmaktan çekinmiyorlar. Ancak ne yazıkki bu girişimlerin sonucunda zaman zaman hiç de istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliyorlar. Ya da bu işi rahatsızlık haline getirip...

Sayfayı Paylaş