1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  [ IP ] & [ PING ] Nedir Ne İşe Yarar ?

  Konu, 'Chat & Messenger' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  çalıştır ping ping komutu ne işe yarar ne işe yarar başlat çalıştır nedir
  IP Adresleri Bilgisayarın Aynı Bir Kimliği Gibidirler. IP Adresiniz Sizin Nerede Oturduğunuz, Hangi Telefon Hattını Kullandığınızı, Herşeyinizi Tek Tek Ortaya Döken Bir Numaralandırma Diyebiliriz.
  Aynı Bir Türk Vatandaşların Sahip Olduğu Kimlik Numaraları Gibidirler.
  IP Adresleri Bilgisayarların Birbirleriyle İletişim Kurmalarını, Kendi Bilgisayarlarına Erişmelerini Sağlayanda En Önemli Unsurları İçermektedir.
  IP Adreslerinin Sizler İçin Bir İyi Daha Bulunmaktadır ki Bu Günümüzde Bilgisayarlar İçin Olsun Yada Web Sayfaları İçin Olsun Çok Sıkça ve Yaygın Bir Şekilde Kullanılmaktadır.Bilgisayarını zdaki İnternet Hızını Bir Nebzede Olsun Artırmak İçin Yada Web Sayfanızın Bağlı Olduğu Serverı Biraz Olsun Rahatlatmak için Kullanılan “ PING “ Yöntemide IP Adreslerine Bağlı Olarak Yapılıyor.
  Ping Bir Bilgisayardan Başka Bir Bilgisayar Yada Bir Bilgisayardan Herhangi Bir Web Sayfasına Yazılan Bir Komut İle Yapılmaktadır “ Başlat -> Çalıştır -> PING –t500 IP “ Komutunu İçerir.
  Bu Komutu Bir Çoğumuz Belki Bilir Belki Bilmez Ama IRC Alanında Gerçekten COK Kullanılan Bir Yöntemdir.Bağlantı Hızınıza Rahatlık Kazandırmak İçin Uygulanır.
  IP Adresinizin Ne Olduğunu Öğrenmek Istiyorsanız Eğer Internetiniz Varsa Aşağıdaki Linke Tıklayın Eğer İnternetiniz Yoksa ve Bir Ağ Bağlantısı Kullanıyorsanız

  “ Başlat -> Çalıştır -> cmd Yazın Enterleyin -> ipconfig Yazın Enterleyin “ Komut Aynen Bu Şekilde Oluyor. Karşınıza Çıkacak Olan Ekranda “ IP ADRES “ Zaten Direk Olarak Görülecektir.Bir Web Sayfasının Eğer IP Adresini Almak İstiyorsanız ki Zaten Her Web Sayfasının Bir IP Adresi Vardır Aynı Bir Bilgisayarı Pingler Gibi IP Yerine WEB ADRESINI Yazacaksınız. Sonra Ping Başladıktan Sonra Hemen Sol Tarafta IP Adresini Zaten Size Verecektir. Eğer Bir Ağ İçerisindeyseniz ve Karşı Tarafın Sizin Bilgisayarınızı Görüp Görmediğini Merak Ediyorsanız O Bilgisayar Başına Gidip Kendi Bilgisayarınızın IP Adresinizi Pingliyerek Bakabilirsiniz. Eğer Attığınız Ping’e Cevap Alıyorsanız Herhangi Bir Sorun Yoktur, Fakat Attığınız Ping’e Yanıt Almıyorsanız O Zaman O Bilgisayar Ağ’a Bağlı Değildir .
  Tabii Her İyi Yönün Birde Kötü Yönü Vardır Derken Birazda Ping’in Zararlı Yönlerinden Bahsedelim;
  PING Olayı Bir Bilgisayara Attığınızda Karşı Bilgisayarın Size Yanıt Vermesiyle Gerçekleşiyor.
  Bu Olay Aynen Şöyle İşliyor

  ( Bilgisayar ) Bilgisayar
  [O] -> (PİNG) -> [O]


  Arada Gönderdiğiniz PİNG Sizin O Bilgisayara Aktardığınız Daha Doğrusu Sizin Anlayabileceğiniz Şekilde Anlatmak Gerekirse UPLOAD Ettiğiniz Bir Veridir ve O Bilgisayarın Bu UPLOAD’a Karşılık Vererek Size Yanıt Vermesidir. Karşılıklı Veri Alış Verişi Gibi Bir şey Diyebiliriz Biz Buna.
  Karşı Tarafa Ne Kadar Sıklıkta PİNG Atarsanız O Kadar Sıklıkta Karşı Taraftaki Bilgisayar Size Yanıt Verecektir.Bu Yanıtlarda Ne Kadar Cok Sıklıklaşırsa Karşıdaki Bilgisayarın Size Verdiği Yanıt O Kadar Zorlaşacak ve Belli Bir süre Sonra İnternetinde İyice Bir Yavaşlama Olacaktır Tabii Bu Sizin İçinde Geçerli Olacaktır. Ne Kadar Cok Veri Gönderirseniz ( PİNG’e VERİ DİYELİM ) O Kadar Cok Bağlantınız Yavaşlayacaktır ve Karşı Tarafında Durumu Aynı Şekilde Olacaktır.
  Bu Yüzden PİNG SALDIRILARI Adı Altında Günde Yüzlerce Sayfa Çökertilip Servis Dışı Bırakılabiliyor. Hatta ve Hatta Bir Çoğumuzun Bildiği Gibide WARTOOL Adında ki Saldırı Programıda PİNG SALDIRISI ILE Saldırı Gerçekleştiriyor. Yani Şöyle Düşünün 100 Kiş 1 Bilgisayara Aynı Anda Veri Gönderiyor ve Bu 100 Bilgisayara Karşı 1 Bilgisayar Cevap Vermeyi Deniyor Bu 1 Bilgisayar Aynı Anda 100 Bilgisayara Yanıt Veremeye Çalıştığı ve Buna Yetersiz Kaldığı İçin Bağlantıyı Sıkıştıracak ve Yavaşlatacaktır. Bu Bilgisayarlara Karşı Yapılan Bir Ping Saldırısı Sonucu Oluşabilecek Bir Durumdur.
  Fakat Bunun Birde WEB SITE SALDIRILARINDA Boy Gösterisi Mevcut Bulunmaktadır . Aynı Bir Bilgisayara Saldırma Gibi Düşünelim Bunuda. 100 Kişi 1 Web Sayfasına Saldırıyor ve Web Sayfasına Atılan Ping’e Web’in Bağlı Olduğu Sunucu Yanıt Vermeye Çalışıyor Fakat Bunda Yetersiz Kalınca Sayfa Ulaşılamıyor ve Kapanıyor Servisinizde Yetersiz Kalıyor.
  Bu Yüzden Ping Ne Kadar Cok Yararlı Olursa Olsun her şeyin Aşırısı Gibi Bu da Zararlı Olabilir.
  Bazen Kişiler İnternetim Yavaş Diye Şikayette Bulunabiliyorlar. Umarım Bu Dökümanı Okursanız Belki Bir Yoluda Bu Olabilir Düşüncesine Kapılarak Bu Yoluda Denersiniz.
  Onun Yanı Sıra Konu Açılmışken Ufak Bir Not Ekleyim, Bilgisayara Bulaşan Bir Çok Spy’ler Bulaştıkları Bilgisayarlardan Ping Atarlar Buda Bağlantınız Yavaşlamasına Neden Olabilir. Bunuda Dikkate Almanızda Yarar Var.   
[ IP ] & [ PING ] Nedir Ne İşe Yarar ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nos Nedir Ne işe Yarar

  Nos Nedir Ne işe Yarar

  araç kiti ne işe yarar nitro ne işe yarar manifold manifolt nos NOS NOS özellikle Amerikan arabaları için hazırlanmış bir sistem değildir. Sadece Amerika modifiye işinde daha istekli olduğundan kullanılan sistemlerin dağılımı daha geniştir. Uçaklarda, motorsikletlerde ve marine?de de kullanılmaktadır. Herhangi bir otomobilde motorunun bileşenleri sahip olduğu güçten daha fazlasını...
 2. İskelet Nedir Ne İşe Yarar

  İskelet Nedir Ne İşe Yarar

  İskelet Nedir Ne İşe Yarar Arkadaşlar hepimiz iskeletin ne olduğunu biliyoruzdur ama nasıl anlatacaz ne olduğunu :D Lütfen bu konuda bilgi verin İskelet Nedir Ne İşe Yarar
 3. Glucosamine Ne İşe Yarar

  Glucosamine Ne İşe Yarar

  Glukosamin, yine kıkırdakta bulunan chondroitin ve doğal bir hormon olan pregnenolone adlı iki tamamlayıcıyla birlikte daha iyi çalışır. Bu üç tamamlayıcının birlikte alınması,sadece artrit ağrısı gidermekle kalmaz, yeni kıkırdak üretimini uyarır.Glukosamin sülfat (GS) formu osteoartrit (kireçlenme) (OA) için üzerinde en çok klinik araştırma yapılan ve OA için faydalı etkisi kanıtlanan tek...
 4. Bitcoin nedir ? Ne işe yarar ?

  Bitcoin nedir ? Ne işe yarar ?

  Son zamanlarda Bitcoin ismini sık sık duyar olduk, peki nedir bu Bitcoin? Ne işe yarar? Nerelerde kullanılır? Bu yazımızda sizler için Bitcoin’i inceleyecek ve tam olarak ne olduğuna dair fikir edinmenizi sağlayacağız. Bitcoin, 2009 yılında hayata geçen bir sanal para birimi projesidir. Hiç bir resmi kuruma bağlı olmadan çalışan Bitcoin, internette BTC kısaltması veya ฿ sembolü ile...
 5. İp adresi ne demektir?

  İp adresi ne demektir?

  İnternet Protokol numarasıdır. IP numarası ve alan adı ne işe yarar? Herhangi bir bilgisayar internete bağlandığı anda, dünya üzerinde sadece ona ait olan bir numara alır (örneğin 111.204.122.4) ve bu numara o bilgisayarın IP numarası olur. Bunun yanında internete sürekli bağlı olan her bilgisayarında bir IP numarası vardır (162.178.111.24 gibi). Bu numaraları akılda tutmak ve herhangi bir...

Sayfayı Paylaş