İphone 6 safir cam özelliği nedir ( ne zaman çıkıyor )

İphone 6 safir cam özelliği nedir ( ne zaman çıkıyor )
İphone 6 safir cam özelliği nedir,iphone 6 safir cam ne zaman çıkıyor,iphone 6 safir cam özellikleri,iphone 6 ne zaman çıkıcak,iphone 6 fiyatı
nowhereelse-iphone-6-concept-gold.jpg

Teknoloji devlerinden biri olan Apple yeni serisi 6 için ekstra özellikler arayışına devam etmektedir. Bunlardan en önde gelen özelliklerinden biride kullanıcıların korkulu durumu olan ekran kırılmasına önlem olmaktadır. Bir çok kullanıcı verdiği telefonun fiyatı kadar nerede ise ekran kırılmasında ücret ödemektedir. Apple de bu konuda Iphone 6 çıkarırken safir cam kullanacağını açıklamıştı.

Safir cam nedir denecek olursa kısaca kullanıcıları yaşayacağı tüm sorunlara karşın ekranın oldukça dayanıklı olmasıdır. Düşme, çarpma, darbe yeme gibi durumlarda kolay patlayan cam yerine oldukça dayanıklı cam kullanılmaktadır.

İphone 6 özellikleri arasında yer alan safir cam özelliği ilk olarak Apple tarafından kullanılacak diye tahmin edilirken Kyocera tarafından da tanıtımı yapılan cam Apple ilk olma unvanını elinden almış bulunmaktadır. Çıkış tarihi hakkında ise henüz bilgi bulunmamaktadır.
 
Üst