İrem Derici anoreksiya mı? Anoreksiya nedir?

İrem Derici anoreksiya mı? Anoreksiya nedir?
irem dericinin son hali, irem derici anoreksiya, anoreksiya nedir ile ilgili bilgiler sizlerle..

Pop müzik sanatçısı İrem Derici'nin sağlık problemleri yaşayarak yoğun bakıma alınmasından sonra anoreksiya hastalığına gözler çevrildi.

Son zamanlar da aşırı derecede kilo veren sanatçının kilo alma takıntısının da olduğu biliniyor ve sanatçı kilo almak korkusu ile beslenmesini aksatarak şişmanlamaktan korkup tabiri caizse ağzından bir lokma bile geçmiyor.

Bu durum sonucun da İrem Derici oldukça ciddi bir kilo kaybı sonrası farklı sağlık sorunları yaşayarak hastaneye kaldırıldı. İrem Derici son hali konumuzu tıklayarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


2017_03_27_23_19_092.JPG


Peki İrem Derici anoreksiya mı oldu? Anoreksiya hastalığının belirtileri nelerdir bilgilerine geçiyoruz.

Anoreksiya genel olarak sosyo ekonomik düzeydeki ailelerde daha çok görülmektedir.Daha çok genç kızlar da görülen anoreksiya, dış görüntüsü önemli olan manken, hostes, dansöz ve sanatçılarda görülmektedir.

Zayıflık hastalığı olarak da bilinen anoreksiya beyinde kalıcı hasarlar bırakabilmekle birlikte aşırı kilo kaybından dolayı beyin kütlesin de azalma ve beyinde ki kimyasal reaksiyonlar da değişiklikler yaşanabilmektedir.

Anoreksiya bir nevi açlık hastalığı olarak da tanınır. Anoreksiya hastaları aşırı zayıf bile olsalar kilo almaktan korkarlar ve aç olduklarını kabul etmezler.

Şişmanlamak onlar için adeta bir kabustur. gün için de defalarca kilo almaktan korktukları için sık sık tartılma ihtiyacı duyarlar. Kısa sürede ciddi kilo kayıpları olur. Kabızlık, düzensiz menstürasyon sorunları yaşar. Sürekli spor ve ağır egzersizler yaparlar.


irem-derici-nin-zayif-hali-takipcilerini-korkuttu-9092171_7224_o.JPG


Normal miktar da besin tükettikleri halde mide bulantısı ve şişlik hissederler. Aşırı hiperaktif, depresif, korkak ve agresif olabilmektedirler. Zamanla sosyal çevrelerini kısıtlarlar ve özellikle temizlik konusunda saplantıları oluşur.

İrem Derici'nin hastalığı için şu sıralar anoreksiya tanısı da koyanların olduğunu televizyondan ilgili kişilerden duydum ve buna çok üzüldüm.. Eğer bu tanı doğruysa ki anoreksiya hastalığının tedavisi oldukça uzun bir süreç olduğunu bildiğim için kendisine tez zaman da acil şifalar diliyorum ve sağlığına kavuşurak bizi o güzel şarkılarından ve sesinden mahrum etmemesini diliyorum...
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Anoreksiya nervoza düşük vücut ağırlığı, kalori kısıtlaması ve vücut memnuniyetsizliği ile karakterize psikiyatrik bir hastalıktır. Anoreksiya ile depresyon, kaygı, sosyal izolasyon ve mükemmeliyetçilik yaygın olarak görülür. Durum sıklıkla duygusal zorlukları, gerçekçi olmayan bir vücut imajını ve aşırı kilolu veya obez olma endişesini abartan bir korku içeriyor.İrem dericiye geçmiş olsun diyor en kısa zaman da sağlığına kavuşmasını diliyoruz..
 
Asistan Ufuk

Asistan Ufuk

Üye
Üye
Selamlar,

Anoreksiya , birçok sosyal, duygusal ve biyolojik faktörlerin birleşiminden ortaya çıkan karmaşık bir durumdur. Anoreksiya nervoza, gıda için irrasyonel korku yanı sıra, hayatı tehdit eden aşırı kilo kaybıyla karakterize bir yeme bozukluğudur. Bir kişi anoreksiya nevrozaya yakalanırsa, gıda ile olan ilişkisi dramatik bir şekilde değişir. Anoreksiya nervoza fiziksel sonuçlarları yıkıcı olan psikolojik bir hastalıktır. Anoreksiya Nervoza, düşük vücut ağırlığı ve vücut görüntüsünde bozulma ile kendini gösterir. Aşırı gıda kısıtlaması açlık, malnütrisyon ve tehlikeli derecede düşük vücut ağırlığına neden olabilir . Erken teşhis ve tedavi, komplikasyon riskini azaltır.
 
Üst