Işin Reddi Zorunluluğu :

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Işin Reddi Zorunluluğu :
Madde 38 - Avukat; a) Kendisine yapılan teklifi yolsuz veya haksız görür yahut sonradan yolsuz veya haksız olduğu kanısına varırsa, b) Aynı işte menfaati zıt bir tarafa avukatlık etmiş veya mütalaa vermiş olursa,
c) (Değişik bend: 02/05/2001 - 4667/26. md.) Evvelce hakim, hakem, Cumhuriyet savcısı, bilirkişi veya memur olarak o işte görev yapmış olursa,

d) Kendisinin düzenlediği bir senet veya sözleşmenin hükümsüzlüğünü ileri sürmek durumu ortaya çıkmışsa, e) (İptal: Anayasa Mahkemesi'nin 02/06/1977 tarihli ve E. 1977/43, K. 1977/84 sayılı kararı ile)
f) Görmesi istenilen iş, Türkiye Barolar Birliği tarafından tespit edilen mesleki dayanışma ve düzen gereklerine uygun değilse,
Teklifi reddetmek zorunluğundadır.
Bu zorunluluk, avukatların ortaklarını ve yanlarında çalıştırdıkları avukatları da kapsar.
(Üçüncü fıkra İptal: Anayasa Mahkemesi'nin 21/01/1971 tarihli ve E.1970/19, K.1971/9 sayılı kararı ile)
(Son fıkra İptal: Anayasa Mahkemesi'nin 02/06/1977 tarihli ve E. 1977/43, K. 1977/84 sayılı kararı ile)

Yüce kitabımız kuran-i kerim. hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Diyabet nedir ? Diyabete ne iyi gelir ? Diyabet nedir ? Diyabete ne iyi gelir ?
Diyabet yaygın bir sağlık problemi haline gelmiştir. Diyabetin kilo kaybı, aşırı susama gibi bazı semptomları arasında yorgunluk, artan idrara çıkma, çürükler ve bulanık görme ve yara iyleşmesinde yavaşlama görülür.Diyabet geliştiren...
Tüm Sağlık Konuları 1
Maddi durumun iyi değil bilgisayara ihitiyacım var yardım edin Maddi durumun iyi değil bilgisayara ihitiyacım var yardım edin
merhabalar benim yardima ihtiyacim var melekler mekani diyor umarim bende bur melekle karsilasirim oncellikle ben ogrenciyim univ 3.sinifa gectim babam var ama yok denebilir bize hic bir sekilde bakmiyor calismamiza da izin vermiyor psikolojik...
Soru-Cevap 0
Bel ağrısına ne iyi gelir ? Bel ağrısına ne iyi gelir ?
Artrit, yapısal veya sinir problemi, yanlış duruş, çok ağır bir şeylerin kaldırılması bel ağrısına neden olabilir. Bel ağrısı ile mücadele ediyorsanız, şunu bilin: Kesinlikle yalnız değilsiniz.Çoğu insan hayatının bir noktasında bel...
Tüm Sağlık Konuları 1
Hemoroid nedir ? Hemoroide ne iyi gelir  ? Hemoroid nedir ? Hemoroide ne iyi gelir ?
Hemoroid bir çok insan için ortak bir sorundur. Hemoroidler, anüs ve rektumda şişmiş damarlardır. Hemoroidlerin yaygın semptomları ağrı, kaşıntı ve rektal kanamayı içerebilir. Sırasıyla iç ve dış hemoroid olarak adlandırılan anüs ve...
Tüm Sağlık Konuları 1
Yüce kitabımız kuran-i kerim. Yüce kitabımız kuran-i kerim.
Çok şükür Rabbime yüce kitabımız kuran-i kerimi okumaya başladım. Ama ara verdiğim an heryer BENBEYAZ gözüküyor gözüme adeta bir parlaklık ışık oldu çok güzel. Acaba herkeze oluyormu normal kitapda böyle birşey hiç olmadı. Rabbime şükürler olsun...
Soru-Cevap 0