Islak mendile dikkat

M

Misafir

Forum Okuru
Islak mendile dikkat
Islak mendile dikkat

Islak mendilde 'alkol' polemiğine katılemm Uni Wipes'in üreticisi Ataman Özbay, "Alkol masum, bilseniz başka neler kullanılıyor" dedi.

Islak mendilde 'alkol' polemiğine katılemm Uni Wipes'in üreticisi Ataman Özbay, "Alkol masum, bilseniz başka neler kullanılıyor" dedi Özbay kayıtdışına dikkat çekerek şaşırtıcı bir gerçeği ilan etti: Kâğıdı formaldehit ve çamaşır suyuyla ıslatıyorlar. Bu maddeler kanserojen.

Islak mendil markası Uni Wipes'in üreticisi, Ataman Kozmetik'in sahibi Ataman Özbay, alkolsüz ıslak mendil polemiğine yeni bir boyut getirdi. "Alkol masum, merdivenaltı üreticiler, mendil küflenmesin diye formaldehit ve çamaşır suyuyla ıslatıyorlar. Maliyeti en düşük koruyucu bu çünkü. Anneler de bu ürünü bilmeden bebeklerinde kullanıyor. Bu ürün çocukların en hassas bölgelerinde kullanılıyor. İleride kanserojen etki yapar" dedi. Gümrüklerden Türkiye'ye büyük miktarda atık kağıt girdiğini savunan Özbay, "Bu kağıtlar ıslak mendil üretiminde kullanılıyor. Hijyenin bu kadar kirlendiği görülmemiştir" diye konuştu.

403 ÇEŞİT ISLAK MENDİL

1995 yılında üretime başlayan Ataman Kozmetik'in Yönetim Kurulu Başkanı, Eczacı Ataman Özbay, eczacı eşi ve oğluyla gündüz ofiste, gece de evi laboratuvar gibi kullanarak üretim yapıyor. Islak mendil alanında dünyada birçok ilke imza atan, 403 çeşit ıslak mendil üreten ve 45 ülkeye ihracat yapan Ataman Özbay, sektörde yüzde 35'lik payla lideriz, hiç reklam yapmadan bu paya ulaştık. Ama kayıtdışında kalitesizlik dizboyu, tüketici farkı sorgulamıyor. Bizim de mücadele etmeye gücümüz yetmiyor. Bir ürünün ArGe'si için 3 yıl çalışıyoruz, ama tüketici markaların arasındaki farkı bilmiyor. Bu durum çok gücüme gidiyor dedi.

DEZENFEKTAN BEZ DEVRİ

ABD ve Avrupa'da dezenfektan mendil kullanımının hızla yaygınlaştığını anlatan Özbay, sadece ABD için bu işlevde mendil üretildiğini, Türkiye'de henüz bu pazarın oluşmadığını söyledi. Özbay şöyle devam etti: "Spor salonlarındaki masaj koltuklarının kullanılmasından önce dezenfektan mendilleri kullanmak Batı'da giderek daha çok zorunlu hale geliyor. Target mağazasında alışveriş arabalarını dezenfekte mendilleriyle silmeden mağazaya giremiyorsunuz. Araştırmalar ortada. Çalışma masaları, otomobiller ve alışveriş sepetleri tuvaletten daha kirli. Otomobillerde 21 milyardan daha fazla bakteri var. Otomobiller için de dezenfektan mendil üretiyoruz.
 

Benzer İçerikler

Üst