1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Islak mendile dikkat

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Islak mendile dikkat
  Islak mendilde 'alkol' polemiğine katılemm Uni Wipes'in üreticisi Ataman Özbay, "Alkol masum, bilseniz başka neler kullanılıyor" dedi.

  Islak mendilde 'alkol' polemiğine katılemm Uni Wipes'in üreticisi Ataman Özbay, "Alkol masum, bilseniz başka neler kullanılıyor" dedi Özbay kayıtdışına dikkat çekerek şaşırtıcı bir gerçeği ilan etti: Kâğıdı formaldehit ve çamaşır suyuyla ıslatıyorlar. Bu maddeler kanserojen.

  Islak mendil markası Uni Wipes'in üreticisi, Ataman Kozmetik'in sahibi Ataman Özbay, alkolsüz ıslak mendil polemiğine yeni bir boyut getirdi. "Alkol masum, merdivenaltı üreticiler, mendil küflenmesin diye formaldehit ve çamaşır suyuyla ıslatıyorlar. Maliyeti en düşük koruyucu bu çünkü. Anneler de bu ürünü bilmeden bebeklerinde kullanıyor. Bu ürün çocukların en hassas bölgelerinde kullanılıyor. İleride kanserojen etki yapar" dedi. Gümrüklerden Türkiye'ye büyük miktarda atık kağıt girdiğini savunan Özbay, "Bu kağıtlar ıslak mendil üretiminde kullanılıyor. Hijyenin bu kadar kirlendiği görülmemiştir" diye konuştu.

  403 ÇEŞİT ISLAK MENDİL

  1995 yılında üretime başlayan Ataman Kozmetik'in Yönetim Kurulu Başkanı, Eczacı Ataman Özbay, eczacı eşi ve oğluyla gündüz ofiste, gece de evi laboratuvar gibi kullanarak üretim yapıyor. Islak mendil alanında dünyada birçok ilke imza atan, 403 çeşit ıslak mendil üreten ve 45 ülkeye ihracat yapan Ataman Özbay, sektörde yüzde 35'lik payla lideriz, hiç reklam yapmadan bu paya ulaştık. Ama kayıtdışında kalitesizlik dizboyu, tüketici farkı sorgulamıyor. Bizim de mücadele etmeye gücümüz yetmiyor. Bir ürünün ArGe'si için 3 yıl çalışıyoruz, ama tüketici markaların arasındaki farkı bilmiyor. Bu durum çok gücüme gidiyor dedi.

  DEZENFEKTAN BEZ DEVRİ

  ABD ve Avrupa'da dezenfektan mendil kullanımının hızla yaygınlaştığını anlatan Özbay, sadece ABD için bu işlevde mendil üretildiğini, Türkiye'de henüz bu pazarın oluşmadığını söyledi. Özbay şöyle devam etti: "Spor salonlarındaki masaj koltuklarının kullanılmasından önce dezenfektan mendilleri kullanmak Batı'da giderek daha çok zorunlu hale geliyor. Target mağazasında alışveriş arabalarını dezenfekte mendilleriyle silmeden mağazaya giremiyorsunuz. Araştırmalar ortada. Çalışma masaları, otomobiller ve alışveriş sepetleri tuvaletten daha kirli. Otomobillerde 21 milyardan daha fazla bakteri var. Otomobiller için de dezenfektan mendil üretiyoruz.   
Islak mendile dikkat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Islak mendillere dikkat!

  Islak mendillere dikkat!

  Prof. Dr. İsmail Gümrükçüoğlu, ıslak mendillerin kimyasal madde barındırdığının unutulmaması gerektiğini belirterek, ''Bu yüzden ıslak mendil kullanıldıktan sonra mümkünse eller suyla durulanmalı'' dedi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Gümrükçüoğlu, ıslak mendillerin kimyasal madde barındırdığının unutulmaması gerektiğini...
 2. Islak Mendil Zararları hakkında bilgi

  Islak Mendil Zararları hakkında bilgi

  Ya bu aralar bebişim oldu ve ben bebeğimin altını gayri ihtiyari ıslak mendille temizliyorum, diğer annelere sormak istiyorum, acaba bu ıslak mendilin zararları hususunda bilginiz var mı ? Paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler. Bebişli Anne
 3. Islak Mendille Neler Yapabilirsiniz?

  Islak Mendille Neler Yapabilirsiniz?

  ıslak mendil ıslak mendil faydaları ıslak mendil kullanımı Sevgili melekler, günlük hayatımızda ellerimizi pratikçe temizlemek için sıkça kullandığımız ıslak mendiller aslında bundan başka pek çok işe de yarıyor. İşte ıslak mendille yapabileceğiniz ve bekli de aklınıza daha önce hiç gelmemiş bazı öneriler... Yeni arabanızın güzel kokusu uçtuysa ıslak mendillerden yararlanın....
 4. Islak mendil kullanmak zararlımı ?

  Islak mendil kullanmak zararlımı ?

  Herkesin kullandığı biz hanımların ise çantasından eksit etmediği ıslak mendiller kullanımıyla hem pratik ve bildiğimiz kadarıylada hijyenik.Bildiğimiz kadarıyla diyoruz çünkü ıslak mendillerin de içerdiği kimyasallardan dolayı zararlı olduğu uzmanlar tarafından vurgulanıyor.Islak mendillerin sadece seyahat halindeyken kullanılması gerektiği ,evde yada mümkün mekanlarda ellerin yıkanması...
 5. Bebekler için hangi ıslak mendil daha iyi

  Bebekler için hangi ıslak mendil daha iyi

  Arkadaşlar yeğenim var 3 aylık poposunu temizlemek için ıslak mendil kullanıyorduk .Poposu tahriş oldu kızarıklık başladı .Sanırım ıslak mendilden oldu . Siz bebeğiniz için hangi ıslak mendili kullandınız yardımcı olurmusunuz ?

Sayfayı Paylaş