Islak zeminlerde dekorasyonda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Islak zeminlerde dekorasyonda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir
Banyolar genel manada bir evin en çok ıslak kalan alanları arasında yer almaktadır. Birçok kişi zemin dekorunu yaparken öncelikle banyolarda kayganlığın önüne geçmeye dikkat eder. Kimileri zeminde kapatıcı alanı sağlayacak halı seçimleri ile banyolarında güvenlik önlemini alabilmektedirler. Kimileri ise duşakabin bölümünde banyonun en ıslak bölümü olduğu için buradan çıkışa bir küçük paspas atarak sorunu giderebilmektedirler. Ama genel manada genişliğin hakim olduğu banyolarda her yeri kapatmak mümkün olmayabilmektedir.

Hal böyle olunca banyo dekorunda zemin dekoru seçimini nasıl yapmalıyım kaygısı alır başını gider. İşte bu anlar için sizlere yazdığım bu yazımda dekorasyonda kaymaları engellemek adına neler yapabileceğiniz gerçeğini aktarmaya çalışacağım. Umarım yazımdan fayda bularak banyolarınızda en güvenli dekor tarzını bir an önce uygulamaya başlayabilirsiniz.
Banyo-Dekorasyonunda-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler-8.jpg

Banyo dekorasyonlarında kaymayan fayans modelleri en çok tercih edilenlerdendir. Banyolarınızda bu fayans modeli seçimlerinde bulunarak en güvenli önlemi almış olacaksınız. Birçok farklı örnek ile banyolarınızda dekoratiflik adına da beklentileri karşılama ihtiyacında bulunabileceksiniz. Son derece hoş bir seçim olacak olan suda kaymayan fayans tasarımları ile banyo dekorunuza tıpkı üstteki gibi şık görünümler verebilirsiniz.

Banyo-Nasıl-Dizayn-Edilir-3.jpg


Şık bir dekorasyon olan üst tasarımda ise banyo halısı ile de göz boyayan örnek benim favorim diyebilirim. Banyosunda bu tarz bir paspas modeli ile de en çok kayılabilecek alana fayansa rağmen önlem alma ihtiyacında bulunarak değişime davetiye çıkarabilirsiniz.

Islak-Zemin-Dekorasyonu-5.jpg


Üstteki farklı çini modeli gibi görünene fayans modelleri ve alt resimde yer alan 3D manzaralı banyo fayansları da bir harika. Özellikle deniz hissini verebilecek pek çok 3D fayans tasarımı örneğini en yeni katalogları inceleyerek daha yakından takip edebilirsiniz. Şık bir görünüm ve her şeyden önce huzurlu bir banyo ortamı bu seçimleriniz ile sizlerin evinizde yer alabilecektir. Şimdiye dek çok da önemsemediğiniz değişim arzularınızda bu sene adına kökten bir değişim istiyorsanız haydi harekete geçin. Kaymayan pek çok fayans modeli banyonuzda renk uyumu ile zeminlerinizi kaplayabilir. Dilerseniz 3D görünümleri kolay bir şekilde banyonuza davet edebilirsiniz. Sadece seçin ve bedelini ödeyin yeter. Keyifli dekorlar diliyorum.

www3boyutzemincom-art-house-3-boyutlu-yapi-dekorasyon-3d-floor-graphics_8407800-5805_1280x720.jpg
 
Üst