İslamda Ters ilişki - Dinimizde arkadan ilişki haram mı işte hadisler

@şK_MeLeĞ!.

Yeni Üye
Üye
İslamda Ters ilişki - Dinimizde arkadan ilişki haram mı işte hadisler

islamda ters ilişki ters ilişki ters ilişki iliski dinimizde İslamda arkadan ilişkiye girmek haram mı arkadan ilişki ile ilgili hadisler bilgiler

Kadına Arkadan Yaklaşmak
Kadına arkadan temas ne şekilde olursa olsun kesinlikle haramdır. Şayet kadın bu işe razı olacak olursa, o da büyük günaha ortak olur. Eşler arası bile olsa anal ilişki livata olarak adlandırılmış olup, yasaklanmıştır.
Cenab-ı Hak buyuruyor:
“Sana kadınların ay halini sorarlar. De ki: O, bir rahatsızlıktır. Bu sebeple ay halinde olan kadınlardan uzak durun. Temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri vakit, Allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın. Şunu iyi bilin ki, Allah tevbe edenleri de sever, temizlenenleri de sever. Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için önceden (uygun davranışlarla) hazırlık yapın. Allah’tan korkun, biliniz ki siz O’na kavuşacaksınız. (Yâ Muhammed!) müminleri müjdele!” (Bakara Suresi : 222- 223)
****** ilişki çocuğun çıktığı yerden olmak şartıyla ister kadının yüzü dönük olsun size, isterse arkası, Cenab-ı Hak (C.C.) helal olan yere ekin tarlası diyor. Yani çocuk yetişen doğum olan yer, bunun dışında herhangi bir yerden varmak haramdır.
Allah Resulu buyuruyor:
“Kadınlara arkadan varmayınız.”
“Kadınlara arkadan ters yaklaşana lanet edilmiştir.”
“Allah’ın size emrettiği yerden kadınlara yanaşın.”

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhabalar acaba ters ilişki yaşayan kişi tevbe ederse gerçekten günahları sinilirmi?

bunu yüce allahtan baska si bilemez canim...ama rabbim o kadar lütuf sahibiki kim ne yaparsa yapsin kalpten samimiyetle ona yönelipte tövbe eden kullarini geri cevirmeyeceginden eminim..önemli olan pismanligimizi rabbimize en yakisir bicimde dile getirmek..tövbelerin kabul olup olmayacagi ise rabbime kalmis biseydir..bize düsün onu geregince yapmak..ha bu kabul oldu deyipte ayni sekilde yola devam etmemek..onu tekrar etmemek ve kalbimizden rahatsizligimizi gidermemek gerek... selametle kardesim..rabbim affetsin insallah...

o kadar güzel açıkladınız ki inanın bunu birine anlatabilmek benim için çok zor.ben 7 yıldır namaz kılıyorum ve böle biişiyi nası yaptım bilmiyorum ve 1 sene önce buna tövbe ettm ve nedendr bilmiorm ama ramazan ayında dahada içima acıyo ve geceleri uyuyamıyorum 21 yaşındayım ve 1 senede büyüdüğümü düşünüyorum.Allah katında ya hiç affedilmezsem sürekli ağlıyorum başka neler yapmamı önerirsniz tövbeden başka?

Geri