Isminizi Kim Koydu? peki Hikayesi Nedir?

kördügüm

Tatlı ve Çalışkan Melek
Üye

Ce: Isminizi Kim Koydu? peki Hikayesi Nedir?

annem koymuş iki ablamın adınıda babam koymuş ama bende kız olunca babam hiç sevinmemiş ismime bile karışmamış.

İsmimi babam koymuş sayılır tamda babam değilde işte babam :D çok karısık oldu ama neyse sonucta ankette babamı işareledim...

Babaannem koymuş inat için :D

Babamın eski sevgilisi babamdan önce evlenmiş ve bi kızı olmuş.Adını Neslihan koymuşlar.Bizimkiler de nispet olsun diye benim adımı da neslihan koymuş. :seker:

ne saçma yaa ıyhhhhh :seker:

Yukardaki seceneklerden hic biri uymadi bana ama teyzem koydugu icin Anneyi isaretledim, Hikayeye gelince Annem ve Babam isimde anlasamayinca bi hafta boyunca isimsiz kalan ben :D bi hafta sonra Annem ve Babmin razi olmasiyla birlikte Teyzem ismimi koymus ve isimsizlikten kurtulmusum :)

Kadere inanan biri olarak şunu söylemek isterim ki benim ismimin anlamı Farsça kökenli olup isteğine dileğine kavuşmuş olan anlamında eşimin isminin anlamı ise istek dilek:)

İsmimin koyulma olayına gelince halen gelenek olarak sürmekte olan büyüklerin ismini koyma geleneği biz 4 kardeştete olmuştu.2 kız iki erkek kardeşiz ben hariç diğerleri aile büyüklerinin ismi benimde öyle olacakmış ama son anda değişmiş nedeni ise annemin hamilelliğinde ve doğumunda çok yardım eden ve Mersinde o seneler yılın annesi seçilen bir ebe varmış.O kadar çok ısrar etmiş ki benim adımı verin diye.Bu kadar iyiği dokanan kişiyi bizimkiler kırmayarak onun adını vermişler.olay nedir olay budur yani:D

babam koymuş rahmetli halasının ismiymiş doğumda ölmüş onu çok sevdiği için adıyla yaşatmak istemiş

Geri