gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Isparta'dan Yemek Tarifleri

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ıspartanın yöresel yemekleri ıspartanın meşhur yemekleri ısparta yemek tarifleri ispartanın yemek tarifleri Isparta'dan Yemek Tarifleri

Samsa Tatlısı

Malzemeler:

200 gr milföy hamuru

1/2 su bardağı toz badem

2 yemek kaşığı şeker
    1 adet yumurta beyazı

350urubu için:

3.5 kahve fincanı şeker

2 çay bardağı su

1/2 adet limonun suyu

Hazırlanışı: Bir kapta badem, şeker ve yumurta beyazı karıştırılır. Milföy hamuru 2 mm kalınlığında açılıp, hazırlanan bademli karşım ortasına uzunlamasına yayılır. Hamur rulo şeklinde sarılır. 45 dakika dinlendirilen hamur küçük parçalar halinde kesilir, tepsiye dizilir ve 180 derece fırında 45-50 dakika pişirilir. Diğer tarafta şeker, su ve limon suyu ile şurup hazırlanır. Fırından çıkan sıcak hamurun üzerine şurup dökülür. Soğuduktan sonra servis edilir.

Isparta'dan Yemek Tarifleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aksaray'dan Yemek Tarifleri

Aksaray'dan Yemek Tarifleri

aksaray yemekleri aksaraya ait yemekler aksarayın yemekleri aksaraya ait yemek tarifleri aksaray yöresine yemekler Bamya Çorbası Malzemeler: 250 gr. bamya, 200 gr. et, 1 adet soğan, 1 domates, 1 yemek kaşığı salça, 1 limon Hazırlanışı: Bamya sıcak suda 15 dakika kaynatılarak, limon tuzlu su ile haşlanır. Tencere içine yağ ile bir adet soğan ve et ilave edilerek soğan kızarıncaya kadar...
  2. Ağrı'dan Yemek Tarifleri

Ağrı'dan Yemek Tarifleri

oğlak eti yemekleri oğlak eti nasıl pişirilir yemek tarifleri yemekleri fırında tarifi Gosteberg Buğulama Malzemeler: Genç kuzu veya oğlak eti Tereyağı Salça Gosteberg adı verilen dağ otu Hazırlanışı: Genç kuzu veya oğlak kesilip yüzüldükten sonra ayıklanıp doğranır. Tereyağı ve salça ile yoğrulur. Üzerine gosteberg otu ince kıyılarak serpilir. Tüm bu karışım aynı hayvanın postu içerisine...
  3. yemek tarifi

yemek tarifi

http://www.youtube.com/watch?v=p3cJk6ChPkY
  4. Yemek tarifi yarışması

Yemek tarifi yarışması

kızlar yemek tarifi yarışması gördüm facebookta nutrismart diye bi sayfada. dengeli sağlıklı yemek tarifi yolluyoruz sonra birinciye 1 aylık bedava diyetisyen var:) diyetisyen dedim mi kaçırmam tabi :)) burdan bakılıyor. valla ben akşam yolluyorum tarifimi sebzeli mebzeli :)) Nutrismart Becerikli Kadın / Bekar Erkek Dengeli Yemek Tarifi Yarışması! | Facebook
  5. Kolay Aparatif Yemek Tarifleri

Kolay Aparatif Yemek Tarifleri

Kolay Aparatif Yemek Tarifleri istiyorum aparatif yemeklere bayılıyorum birde çeşitlerimi arttırsam tam olacak :)

Sayfayı Paylaş