1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Istanbul saldırısı tüm dünyada yankılandı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  İstanbul Güngören'deki Kanlı Terör Saldırısına Yabancı Medya Geniş Yer Verdi. Özellikle Saldırının Zamanlanmasına Dikkat Çekilen Haberlerde, "Öldürücü Patlamalar İstanbul'u Vurdu", "Saldırı, Türkiye'de Gerilimli Bir Dönemde Oldu", "Kasım 2003'den Sonra En Ciddi Terörist Saldırı", "Türkiye, Siyasi ve Ekonomik İstikrarsızlığa Sürüklendi" Yorumları Yapıldı.

  İstanbul Güngören'deki kanlı terör saldırısı yurtdışında da yankılandı. Özellikle saldırının zamanlanmasına dikkat çekilen haberlerde, "Öldürücü patlamalar İstanbul'u vurdu", "Saldırı, Türkiye'de gerilimli bir dönemde oldu", "Kasım 2003'den sonra en ciddi terörist saldırı", "Türkiye, siyasi ve ekonomik istikrarsızlığa sürüklendi" yorumları yapıldı.

  BBC: "ÖLDÜRÜCÜ PATLAMALAR İSTANBUL'U VURDU"

  İngiliz yayın kurumu BBC, "Öldürücü patlamalar İstanbul'u vurdu" başlığını kullandığı haberinde, "Hiç kimse sorumluluğunu üstlenmedi ancak güvenlik servisleri, saldırının Kürt asilerinin markasını taşıdığını söylüyor" dedi.


  TİMES: "SALDIRI TÜRKİYE'DE GERİLİMLİ BİR DÖNEMDE GERÇEKLEŞTİ"
  İngiliz The Times da, İstanbul saldırısının Türkiye'de "gerilimin" yaşandığı bir dönemde gerçekleştiğini belirterek, saldırının Anayasa Mahkemesi'nin AKP davasını görüşmeye başlamasına saatler kala meydana geldiğini yazdı.

  FİGARO: "GERİLİM DÖNEMİNDE GERÇEKLEŞİYOR"

  Fransız Le Figaro da, saldırı konusunda
  PKK'dan kuşkulandığını ancak silahlı İslamcı ve aşırı sol grupların da İstanbul'da aktif olduğunu belirtti. Gazete, "Bu çifte saldırı, Türkiye'nin gerilim dönemini yaşadığı günlerde meydana geliyor" dedi, Ergenekon ve AKP davalarına dikkat çekti.

  DEUTSCHE WELLE: "İKİ BOMBA 16 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU"

  Alman yayın kurulu Deutsche Welle de, "İstanbul Güngören'de 10 dakika ara ile patlayan iki bomba, 16 kişinin ölümüne neden oldu. 150'den fazla kişinin yaralandığı saldırıyı üstlenen olmadı. İlk incelemelere göre bombalar çöp tenekelerine bırakıldı" dedi.

  NEW YORK TIMES: "KASIM 2003'DEN SONRA EN CİDDİ TERÖRİST SALDIRI"

  New York Times, 15 Kasım 2003'de ikiz kamyonlara yerleştirilen bombaların patlamasıyla, İstanbul'daki iki sinagogda 23 kişinin ölmesi ve 300'den fazla kişinin yaralanmasından sonra dünkü iki patlama en ciddi terörist saldırı olarak görünüyor. O yıl 60 kişinin öldüğü ve İslami radikal grupların suçlandığı terör saldırıları serisinde en kötüsü olan saldırıda, El-Kaide bağlantılı karanlık bir grup sinagog patlamaları için sorumluluk üstlenmişti.

  GUARDIAN: "İLK ŞÜPHELER KÜRT İSYANCILAR ÜZERİNDE YOĞUNLAŞIYOR"

  İngiliz The Guardian da, "İlk şüpheler son 25 yıl boyunca sayısız bombalı saldırıdan sorumlu olan Kürt isyancılar üzerinde yoğunlaşıyor" derken, İslamcı radikallerde Türkiye'de hedeflere bombalı saldırı yaptılar ve üç haftadan az bir süre önce İstanbul'daki
  ABD Konsolosluğu'na saldırdıklarını anımsattı.

  İNDEPENDENT: "TÜRKİYE SİYASİ VE EKONOMİK İSTİKRARSIZLIĞA SÜRÜKLENDİ"

  Diğer İngiliz gazetesi The İndependent ise, son dönemde Türkiye'de gerçekleştirilen terörist saldırılarını da anımsattığı haberinde, saldırının zamanlanmasına dikkat çekerek, "Türkiye, bugün başlaması öngörülen dava nedeniyle, siyasi ve ekonomik istikrarsızlığa sürüklendi" yorumunu yaptı.

  EL PAİS: "PATLAMALAR
  TSK'NIN KUZEY IRAK OPERASYONUNUN ARDINDAN OLDU"

  İspanyol El Pais de, polisin İstanbul saldırılarından
  PKK'yı sorumlu tuttuğunu belirterek, "Patlamalar, Türk ordusunun Kuzey Irak'taki PKK mevzilerine karşı operasyon düzenlenmesinden birkaç saat sonra oldu" diye yazdı.


  haberler.com


   
Istanbul saldırısı tüm dünyada yankılandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dÜnya Hayatindakİ TÜm Zevklerİ TÜketenler" Kİmlerdİr?

  dÜnya Hayatindakİ TÜm Zevklerİ TÜketenler" Kİmlerdİr?

  Geçmişten bugüne yaşadıklarınızı hızlıca bir gözden geçirdiğinizde, karşınıza çıkan insanların birçoğunun ortak bir özelliğe sahip olduklarını fark edersiniz: Genç ya da yaşlı, zengin ya da fakir olsun, insanların bir kısmı yaşadıkları hayattan yakınmayı yaşamlarının önemli bir parçası haline getirmişlerdir. Hemen her olay hakkında şikayet edecek, hoşnutsuzluklarını dile getirecek bir şeyler...
 2. tüm dünyanın hayalini kurduğu telefon

  tüm dünyanın hayalini kurduğu telefon

  Tüm dünyanın hayalini kurduğu yeni Nokia 8710i Özellikleri: - 3,2 MP entegre kamera, - 3" LCD ekran, - 10X optik zoom, - Sesli video, (fabrika çıkışlı gamze özçelik videosu içinde !) - Bluetooth 100mt., - 512 Mb Sd card (arttrılabilir) - MP3 player, - Radyo + kulaklık vesaire... Tüm bu özellikler sadece ve sadece 9510 $ :s8: ***satın almak isteyenler maıl...
 3. Obama'nın mesajları dünyada yankılandı

  Obama'nın mesajları dünyada yankılandı

  Yabancı medya özellikle Obama'nın Müslüman dünyasına yönelik verdiği mesajların üzerinde durdu. ABD Başkanı Barack Obama’nın Ankara ziyareti sırasında verdiği mesajlar, yurt dışında da yankı buldu. Bu çerçevede Obama’nın “ABD, İslam ile savaşta değil ve hiç bir zaman olmayacak” sözleri özellikle dikkat çekti. Yabancı medya, "Obama Türkiye'yi büyüledi" gibi ifadelerini de kullandı....
 4. tüm karanlıqlarıma inat bir sen yoksun dünyamda

  tüm karanlıqlarıma inat bir sen yoksun dünyamda

  slm karanlıgım yeni üye oldum biliyorsun girdigim bir kaç site vardı hatta yöneticiydim onuda biliyorsun ama bıraktım o iki siteyide baydı artık ortamı ne samimiligi kaldı ne birşey umarım burasıda öyle olmaz =( bana inat her yer sim siyah sana inat binlerce günah bana dair bir düş sana dair bir düşüşe gebe yüregim=(
 5. Tüm Dünya dillerinde "Seni Seviyorum" cümlesi

  Tüm Dünya dillerinde "Seni Seviyorum" cümlesi

  Dünya Dillerinde "SENİ SEVİYORUM " Afrikaans Ek het jou liefe Afrikaans Ek is lief vir jou Albanian te dua Albanian te dashuroj Alentejano(Portugal) Gosto De Ti, Porra! Alsacien Ich hoan dich gear Amharic Afekrishalehou Arabic Ana Behibak (to a male) Arabic Ana Behibek (to a female) Arabic Ib'n hebbak. Arabic Ana Ba-heb-bak Arabic nhebuk Arabic Ohiboke (male to female) Arabic...

Sayfayı Paylaş