1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  İstanbul'a dev kütüphane

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Başbakan Erdoğan, İstanbul'a dev bir kütüphane kurmak için çalışma başlattıklarını söyledi. AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde oluşturulan kütüphanenin açılışını yaptı.

  Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, temelinde kitabın ilk olduğu medeniyetin mensupları olarak geçmişte kütüphanelere büyük önem verildiğini belirtti.

  Geçmişte başta İstanbul olmak üzere tarihi kentlerde büyük kütüphaneler kurulduğunu anlatan Erdoğan, ancak son zamanlarda bu tür kütüphaneleri göremediklerini söyledi.

  Erdoğan, AKP olarak kütüphaneleri yaygınlaştırmak istediklerini, bu doğrultuda İstanbul'da dev bir kütüphane kurmak için çalışma başlattıklarını belirtti.


  Erdoğan, İstanbul'da kurulacak kütüphaneyle ilgili bazı imar sorunları olduğunu, bunların aşılmasının ardından kütüphanenin kazandırılacağını kaydetti.
  'KÜTÜPHANE 1 MİLYON TL'YE MAL OLDU'

  AKP Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç de kütüphanenin kurulmasına Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla başladıklarını, bu konunun MYK'da da ele alındığını anlattı.

  Denemeç; yaklaşık 1 milyon TL'ye mal olan 25 bin cilt kitabın bulanacağı kütüphanede, halen 7 bin cilt İngilizce ve Türkçe koleksiyonun yer aldığını belirtti.

  Reha Denemeç, bazı elektronik dergi ve kitaplara da abone olunan kütüphanenin başta üniversite öğrencileri ve akademisyenler olmak üzere tüm halka açık olacağını dile getirdi.

  Denemeç, radyo frekansı ve kitap kimlik tanıma sistemi bulunan kütüphanenin, içerdiği eserler bakımından da Türkiye'de bir ilk olduğunu söyledi.

  Konuşmaların ardından, Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, bazı bakanlar, parti yöneticileri ve milletvekilleri, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Piyanist Emre Şen'in seslendirdiği "Mozart'ın Türk Marşı"nı dinledi. Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra kütüphaneyi gezdi.


   
İstanbul'a dev kütüphane konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Digital Kütüphane

  Digital Kütüphane

  Görme Engelliler Digital Kütüphanesine Siz De Bir Kitap Kazandırın Kıymetli kitapseverler merhaba, Bilindiği üzere görme engelliler de kasetlere okunan kitapları dinleyerek edebiyat dünyasının nimetlerinden yararlanabiliyorlar. Gönüllü insanlar çeşitli kütüphanelerin görme engelliler bölümlerine giderek bir romanı, ders kitabını yada başka bir eseri kendi seslerinden kasetlere kaydediyorlar....
 2. Kütüphane Haftası

  Kütüphane Haftası

  Kitabın yararlarının anlaşılması ve sayılarının çoğalması sonucu kitaplıklar oluştu. Kitaplıkların gelişmesi ile kütüphaneler meydana geldi. Herkesin yararlanması okuması, başvurması için kurulan, içinde kitaplar bulunan binaya kütüphane denir. Millî Eğitim Bakanlığı, Mart ayının son pazartesi günü başlayan hafta­nın Kütüphane Haftası olarak değerlendirilmesini kararlaştırmıştır. Hafta...
 3. kütüphane

  kütüphane

  Okunan Rüya Tabiri : Kütüphane Zorluk ve sıkıntıyla birlikte onurlu yaşamaya, ilim ve hikmetin yoluna girmeye delalet eder.Çok hayırlıdır. Çevrenizden sıkıldığınız ve hayatınızda birtakım değişiklikler yapmak için girişimlerde bulunacağınız anlamına gelir.
 4. Deve

  Deve

  Yolculuğa, kadri yüce bir kimseye, Deveye binmek bekar kimse için evlenmeye, evli kimse için hacca yahut rızka; devenin kendine binmesi birinden eza ve cefa görmeye, Bir şehirdeki birçok deve sel baskınına, sahrada görülen birçok deve yağmura, Deve ile uuğraşmak kavga etmeye, hastalığa, Evin önüne deve çökmesi, evde hasta varsa vefatına; Dişi devenin etiş kadın tarafından gelecek dünyalığa,...
 5. Dev

  Dev

  Rüyada dev görmek, siz ve rakipleriniz arasında büyük bir mücadele olacağının habercisidir. Rakiplerinizle mücadele vermek zorunda kalacaksınız. Eğer dev sizden kaçıyorsa, zenginliğin ve başarının işaretidir.Kişinin dev ile savaşması, düşmanlarını yenmesi ve başarılı olması anlamına gelir. Devin omuzuna çıkmak ise çok büyük başarı olarak yorumlanır.Rüyada masallarda anlatilan bir devi görmek,...

Sayfayı Paylaş