İstanbul'a Yılın İlk Yarı Yağdı

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
İstanbul'a Yılın İlk Yarı Yağdı


İstanbul'a yılın ilk karı sabah saatlerinde yağmaya başladı. Yağışların gün boyunca devam etmesi bekleniyor.
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım'ın yaptığı açıklamaya göre İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yağışın bugün sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde kendisini göstermesi bekleniyor.

Mustafa Yıldırım, kar yağışının Marmara'nın doğusu ile Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olacağının tahmin edildiğini kaydetti.

Rüzgarın kuzeybatı yönünden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiğini ifade eden Yıldırım, hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (4-6 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesinin ve hafta sonuna kadar devam etmesinin beklendiğini söyledi.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Yıldırım, İstanbul'da hava sıcaklığının bugün 1-4 derece arasında olmasının beklediğini, sıcaklığın yarın 0-5 derece, 26 Aralık cuma -1 ile 6 derece arasında olacağının tahmin edildiğini bildirdi. Bugün sabah saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının etkisini gece saatlerinde yitirmesinin öngörüldüğünü belirten Mustafa Yıldırım, soğuk havanın ise hafta sonuna kadar etkili olacağının tahmin edildiğini belirtti.

Öte yandan beklenen kar yağışı nedeniyle polis, araçlarda zincir, çekme halatı ve takoz kontrolü yapacak.

BAŞKENTTE KAR YAĞIŞI

Başkentte akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece de etkisini sürdürdü. Karayolları Genel Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Konya, İstanbul, Samsun ve Eskişehir yolları ile bulvarlarda tuzlama çalışmaları yaptı.

Özellikle şehrin yüksek kesimlerinde trafiği olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle, maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Yetkililer, şehir içinde trafiğin yer yer aksadığını ancak kapalı yol bulunmadığını belirtti.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü de kar yağışının gün boyu etkili olacağını bildirdi.
 
Üst