İşte Erken Gebelik Belirtileri

Anya

Anya

Yeni Üye
Üye
Re: Cevap: Ce: Erken Gebelik Belirtileri

kizlar bunu deneyin gercekten cok dogru bence testlere falan gerek yok cok dogru ben gecen ay da bu ayda denedim
Merhabalar bende aranıza yeni katıldım.Cogu yazııları okudum.Ben 8 aylık evliyim ve 2 aydır korunmuyoruz.Daha önce prezervatifle korunuyorduk. Ancak gectıgımız ıkı aydır kendımı cok kaptırmıstım olcakmısım gibi nerdeyse yazılan tüm belirtileri hissedıyordum.Sanırım psikolojik.19 nısan son reglımdi bu ay 18ınde beklıorum. hep dakik gelir bakalım :) bu ay regl bitiminde jinekoloğa gittim cunki vajinada yanma sikayetım vardı.Bana hersey normal ama mantar var dedı ve vajınal krem verdi.Gecmesse tekrar eczaneden alıp kullanabılırsın dedi. Simdi durum su ben yumurtlama dönemınden önce kullandım ilacı, yumurtlama döneminde birkaç denememiz oldu ve hemen yataktan kalkmadım.yumurtama dönemı bitiminde yanmanın tamamen gecmedıgını farkettım 3 gundur tekrar vajınal krem kullanıyorum.Krem gebeliği etkilermi? Cunlü dr a korunmadıgımızı söledım ,bile bile gebeliği etkileyecek krem vermez heralde??? Suan reglime 5 gün var bu kocakarı yöntemini dezenfekteli sekılde yapsammı yapmasammı die düşünüorum

Anya

Anya

Yeni Üye
Üye
Bu arada benım suan sitede yazılan belirtlere bakarak umutlandıgım birkac nokta var: Reglime 5 gün var normalmi sizce?yoksa yıne paranoyaklıgım mı :)

Ayaklarım buara acaip üşüyor buz kesiyor diebilirim (ama havada soguk ondanmı acep?)
Gaz var ( ama gecen ayda vardı)
üst kirpiklerim karısmıs gibi biraz caprazımsı
3-4 gun önce sabah uyandıgımda agrım vardı regl olcakmısım gibi ama cok hafif
Esneme, aksam erkenden uyuma isteği,yorgunluk
Göğüsler şiş
Ara sıra anlık gelip giden baş ağrısı

Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

Sevgili Anya,

öncelikle dilerim ki güzel haberler alırsın, gönlünden geçen olur bir an önce.

Mantar için tedavi gördüğünü yazmışsın, o zaman o "kocakarı yöntemi" olarak tabir edilen işlemi uygulamamalısın. Hassas olduğu için daha fazla mikrop kapma ihtimali de artmış olur. Bu nedenle ne kadar hijyenik olacağını bilemeyeceğin için bunu tavsiye etmiyorum.

Bahsettiğin belirtiler gebelik belirtileri de olabilir, olmayabilir de. En güzeli tam regl gününü beklemek. Test yapılması için bile doktorlar belirtilen regl gününün gecikmesini tavsiye ediyorlar. Heyecanını biliyorum, sadece en güzeli, olası hayal kırıklıklarının önüne geçmek için beklemek diyorum.

Umuyorum ki güzel haberler gelir, gelmese de herşeyde bir hayır vardır. Allah hep hayırlısını versin hakkımızda :)

Sevgilerimle...

Anya

Anya

Yeni Üye
Üye
tesekkür ederim.Bende o yüzden tereddütteydım zaten, tekrar hastalık kapmak istemiyorum.Sanırım en iyisi beklemek.umarım mantar gebe kalmayı olumsuz etkilemiyordur.Umarım herkesin gönlünden gecen olur..

sakinlink

sakinlink

Yeni Üye
Üye

canlarım benim bence çok fazla hamilelik belirtisine takılmak olacağıda olumsuz yönde etkileyebiliyo.o yüzden sakin olmaya çalışalım biliyorum biraz zor ama yapmalıyız bende 4 gün önce aşılama yaptırdım ama belirti aramak istemiyorum olmamış gibi davranmaya çalışmak en iyisi

GÜL GÜZELİ

GÜL GÜZELİ

Yeni Üye
Üye

mrb melekler :) önceki yazılarımda hamilelik belirtilerini yaşadığımı yazmıştım dr gittim hamile değilim ama çok şükür bi problem çıkmadı yumurtalıklarımda, sadece mantar olmuş ve tek kullanımlık fitil yazdı aldım ama henüz kullanamadım size sormak istediğim mantar ilerlermi ilişki esnasında canım çok yanıyo ve gaz sorunu yaşıyorum mantardanmıdır sizce ?

sakinlink

sakinlink

Yeni Üye
Üye

mrb melekler :) önceki yazılarımda hamilelik belirtilerini yaşadığımı yazmıştım dr gittim hamile değilim ama çok şükür bi problem çıkmadı yumurtalıklarımda, sadece mantar olmuş ve tek kullanımlık fitil yazdı aldım ama henüz kullanamadım size sormak istediğim mantar ilerlermi ilişki esnasında canım çok yanıyo ve gaz sorunu yaşıyorum mantardanmıdır sizce ?
canım dikkat etmezsen ilerliyo mantar hatta druna söle eşinide koruyacak bişey versin çünki ilişki esnasında eşinden sana geçip ilerlemesi büyük faktör bence druna bi danış

Anya

Anya

Yeni Üye
Üye

bende mantar tedavisi gördüm.Umarım gecmiştir.Biraz zor gecıyor , dikkat etmek gerek hijyene. Eger eşiniz prezervatifle korunmuyorsa eşinizinde krem kullanması gerek aksı takdırde eşinizden size tekrar gecme ihtimali var..Benim başıma geldi ondan biliyorum. Saglıkla kalın

Anya

Anya

Yeni Üye
Üye

buarada nem mantar hastalığına birebir tavsiyem dustan sonra fön ile kurutun , sacma gelmesın cunkı gercekten önemli.havlu ile ne kadar kurutsanız yınede nemli oluyor ve mantara ortam saglanmıs oluyor...

duygum_06

duygum_06

Hamiş Melek

herkese slm bende bu siteye yeni üye oldum ama aylardır takip ediyorum reglim tam 8 gün geçti tüm hamilelik belirtilerini hissediyorum test yapmaktanda çekiniyorum çünkü hayal kırıklığına uğramak istemiorum şu kocakarı :) testini uyguladım ama söylenene göre hamile diilim bu testi uygulayan varmı acaba gerçektende doğru sonuç veriyomu çok merak ediyorum

ebruaker21

ebruaker21

Yeni Üye
Üye

herkese slm bende bu siteye yeni üye oldum ama aylardır takip ediyorum reglim tam 8 gün geçti tüm hamilelik belirtilerini hissediyorum test yapmaktanda çekiniyorum çünkü hayal kırıklığına uğramak istemiorum şu kocakarı :) testini uyguladım ama söylenene göre hamile diilim bu testi uygulayan varmı acaba gerçektende doğru sonuç veriyomu çok merak ediyorum
Duygucuğum mrb,evet denemiş ve haklılığına inamış biri olarak söylüyorum,doğru çıkıyo benim reglimde 3gün geçmişti,ve artık kendimi hamile zannediyordum,tüm belirtilerde mevcuttu,ve daha evvelki arkadaşlarımızda(esra) bu yöntemi deyip doğruluğuna inanan arkadaşlarımıdandı onlardan yola çıkarak bende denedim,elime sert bir cisim geliyordu,önce inanmak istemedim sonra BHCG yaptırdım evet kocakarılar haklı çıktı çünki hamile filan değilmisim:(( eğer herhangibir sağlık sorunun yoksa diğer arkadaşlar gibi mantar vs,hijyen kurallarına uymak şartıyla bir dene istersen,umarım bu defa yanılırlar ve hamilesindir:)

duygum_06

duygum_06

Hamiş Melek

:) bu yöntemi reglim geçmeden önce uyguladım dediğin gibi elime sert bişey geldi tekrar bu gün uyguladım hiç birşey yok o sertlik gitmiş :) çok tuhafım bilmiyorum duygularım çok karışık acaba dedikleri gibi geç döllenme bu yöntemi demi etkiliyo :) bebişim olmasını çok istiyorum yaklaşık 3 senedir evliyim sınavlardı tayindi derken sürekli erteledim 4-5 aydır istiyoruz diger aylardada sürekli hamilelik belirtilerini hissederdim ama sanki bu ay daha farklı belirtilerim geçen aylar çok heyecanlı olurdum regli günümü sabırsızlıkla beklerdim defalarca test yapardım ama bu ay daha farklı heyecan yok stres yok günüm geçikmesine rağmen gayet sakinim belirtiler dahada ağır bastı 1-2 haftadır bel ve kasık ağrısı kramplar bana komik geliyo bi belirti olarak ama burun kaşıntısı daha önce hiç hissetmemiştim :) rüyalarımda bile bebiş görüyorum :) yarın bi test alcam bakalım inşallah hamişimdir
Yüce rabbim herkesin gönlüne göre verir inşallah

PERILICHE

PERILICHE

Yeni Üye
Üye

selam herkeslere:yahoo:
2 ay kadar önceydi sanırım..googleda erken gebelik belirtilerini ararken bu sayfa çıkmıştı karşıma...bu sayfalardaki en ilginç gebelik anlama metodunu 2 aydır deniyordum ve birşey hissediyordum..hatta adet günü yaklaştıkça sertleşiyordu..şu an 1 hafta var adetime ve 2 gündür hiçbirşey yok!hamileysem yöntem garantilidir:second:
ha bu arada sırf bunu yazabilmek için üye oldum foruma

PERILICHE

PERILICHE

Yeni Üye
Üye

bu arada kusura bakmayın,kendimi tanıtmayı unuttum...
3 yaşında bir kızım var.
4 ay önce kimyasal gebelik yaşadım...heyecanla 2.bebemi bekliyorum ama o da ilki gibi nazlı..gelmiyor bir türlü:)

duygum_06

duygum_06

Hamiş Melek

slm perılıche bende bu yöntemi burda öğrendim bakalım o yönteme göre bebiş var inşallahta vardır yöntem doğru galiba yarın sabah test yapcam bakalım pozitif çıkarsa yöntem kesin doğruluk kazanacak

ebruaker21

ebruaker21

Yeni Üye
Üye

:) bu yöntemi reglim geçmeden önce uyguladım dediğin gibi elime sert bişey geldi tekrar bu gün uyguladım hiç birşey yok o sertlik gitmiş :) çok tuhafım bilmiyorum duygularım çok karışık acaba dedikleri gibi geç döllenme bu yöntemi demi etkiliyo :) bebişim olmasını çok istiyorum yaklaşık 3 senedir evliyim sınavlardı tayindi derken sürekli erteledim 4-5 aydır istiyoruz diger aylardada sürekli hamilelik belirtilerini hissederdim ama sanki bu ay daha farklı belirtilerim geçen aylar çok heyecanlı olurdum regli günümü sabırsızlıkla beklerdim defalarca test yapardım ama bu ay daha farklı heyecan yok stres yok günüm geçikmesine rağmen gayet sakinim belirtiler dahada ağır bastı 1-2 haftadır bel ve kasık ağrısı kramplar bana komik geliyo bi belirti olarak ama burun kaşıntısı daha önce hiç hissetmemiştim :) rüyalarımda bile bebiş görüyorum :) yarın bi test alcam bakalım inşallah hamişimdir
Duygucuğum hadi inşallah bu defa hamilesindir bizde senin güzel haberinle sevinelim:)eğer hamileysen sende yaşadığın farklılıkları anlatırsın

hazal_03

hazal_03

Yeni Üye
Üye

slm kizlar ben su bizim yontemi gecen ay denedim ve adetim gelecegine 5 gun kala elim vajinaya girdigi an hemen sert bir cisim degiyordu ve sonra adet gordum gecen ay cok dogruydu bu yontem bu ay yine deniyorum ama bu ay sanki farkli ama bekliyorum bu ay elim vajinada baya bi ilerde sert ama kucuk bir cisim yine degiyor ama benim kafam karisti bu sert cisim tamamen kaybolmasimi gerekiyor yoksa yukarlarda biyerlerde durmasimi gerekiyor anlamadim su an adetime 4 gun var ama o sert sey cokkk yukarda kafam cok karisik arkadaslar yardim edin bilginiz varsa allaha emanet olun

ebruaker21

ebruaker21

Yeni Üye
Üye

selam herkeslere:yahoo:
2 ay kadar önceydi sanırım..googleda erken gebelik belirtilerini ararken bu sayfa çıkmıştı karşıma...bu sayfalardaki en ilginç gebelik anlama metodunu 2 aydır deniyordum ve birşey hissediyordum..hatta adet günü yaklaştıkça sertleşiyordu..şu an 1 hafta var adetime ve 2 gündür hiçbirşey yok!hamileysem yöntem garantilidir:second:
ha bu arada sırf bunu yazabilmek için üye oldum foruma
perilice sende hoşgeldin,yani sende inanıyorsun değilmi bu yönteme:)kız nolur he dede şu batıl inanççı imajım kalksın üstümden:laugh:

ebruaker21

ebruaker21

Yeni Üye
Üye

slm kizlar ben su bizim yontemi gecen ay denedim ve adetim gelecegine 5 gun kala elim vajinaya girdigi an hemen sert bir cisim degiyordu ve sonra adet gordum gecen ay cok dogruydu bu yontem bu ay yine deniyorum ama bu ay sanki farkli ama bekliyorum bu ay elim vajinada baya bi ilerde sert ama kucuk bir cisim yine degiyor ama benim kafam karisti bu sert cisim tamamen kaybolmasimi gerekiyor yoksa yukarlarda biyerlerde durmasimi gerekiyor anlamadim su an adetime 4 gun var ama o sert sey cokkk yukarda kafam cok karisik arkadaslar yardim edin bilginiz varsa allaha emanet olun
slm Ayşemelek bilidiğim kadarıyla eğer hamileysen ele hiç gelmemesi gerekiyor,yani senin adetine henüz 4gün olduğu için,daha aşağıya inmemiş olsa gerek ondandır büyük ihtimal,ama sen yinede umutlanma dur bi adetin geçsin ondan sonra,biliyorum hepimiz bebek hasretiye yanıp tutuşuyoruz,o nedenle azıcık bişeyden umutlamıyoruz ama biraz daha bekle istersen canım yaa.sevgilerle.:)

hazal_03

hazal_03

Yeni Üye
Üye

duygucum sanirim bana yardim edebilirsin reglinden once sende o sert cisime degmissin peki bu sert sey yukarlardamiydi yoksa assadamiydi assada olunca regl olunuyor benim gecen ay assadaydi ve regli oldum bu ay yine deniyorum ama yukarda kafam cok karisti tamamen kay bolcakmi yoksa regli gecinkincemi kayboluyor.

hazal_03

hazal_03

Yeni Üye
Üye

slm Ayşemelek bilidiğim kadarıyla eğer hamileysen ele hiç gelmemesi gerekiyor,yani senin adetine henüz 4gün olduğu için,daha aşağıya inmemiş olsa gerek ondandır büyük ihtimal,ama sen yinede umutlanma dur bi adetin geçsin ondan sonra,biliyorum hepimiz bebek hasretiye yanıp tutuşuyoruz,o nedenle azıcık bişeyden umutlamıyoruz ama biraz daha bekle istersen canım yaa.sevgilerle.:)
tsk ederim canim bilgilendirdigin icin ama benim aklimi karistiran sey gecen ay denedigimde elime hemen degiyordu bu sert sey reglime 1 hafta varken ama bu ay cok yukarda degiyor ve reglime 4 gun kaldi inmesi gerekirdi diye dusunuyorum.