İşte Erken Gebelik Belirtileri

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Beklenen menste en az 3 günlük gecikme olunca yapılmalı.

HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Gebelik en erken usg ile 4-5-6 . haftalarda teyit edilebilir. Bu haftalarda gebelik kesesi görülür. Sorunuza cevap vermek gerekirse, adet gecikmesinden 2-3 hafta sonra vajinal ultrason ile gebelik belli olur. Yumurtlama tarihinizde hamile kalmış iseniz 2 hafta sonunda değil ama 3 hafta sonunda gebelik belli olur.

gmz4772

gmz4772

Yeni Üye
Üye
Gebelik en erken usg ile 4-5-6 . haftalarda teyit edilebilir. Bu haftalarda gebelik kesesi görülür. Sorunuza cevap vermek gerekirse, adet gecikmesinden 2-3 hafta sonra vajinal ultrason ile gebelik belli olur. Yumurtlama tarihinizde hamile kalmış iseniz 2 hafta sonunda değil ama 3 hafta sonunda gebelik belli olur.
Merhaba, 6 aylık evliyim ilk 3 ay doğum kontrol hapı ile korundum, sonra eşim korundu. bu ay korunmadık, artık bebek istiyoruz yaşım 30. Gebelik için doktora ne zaman gitmem uygun olur yani adetliykenmi gideyim bitince mi,

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba,
Yeni evli çiftlerin 1 yılı aşkın düzenli birlikteliğe rağmen çocuk sahibi olamıyorlarsa hekime görünmeleri uygun olur. Mens dönemin de hekime görünmeniz yapılacak tetkit ve muayene açısından önemidir. Kısaca ; Mensliyken hekime görünmeniz gerekir.

gmz4772

gmz4772

Yeni Üye
Üye
Merhaba,
Yeni evli çiftlerin 1 yılı aşkın düzenli birlikteliğe rağmen çocuk sahibi olamıyorlarsa hekime görünmeleri uygun olur. Mens dönemin de hekime görünmeniz yapılacak tetkit ve muayene açısından önemidir. Kısaca ; Mensliyken hekime görünmeniz gerekir.
Çok teşekkür ederim. harika bi forum sitesi keşke daha erken üye olsaydım yaa... :ar4fd:

gmz4772

gmz4772

Yeni Üye
Üye
Merhaba melekler. mensim 3 gün gecikti, kasıkta batma, mide yanması vardı, grip de olunca doktora gittim. gebelik şüphesi var diyince jinekoloğa gönderdiler. bhgc sonucum 67,58 çıktı. doktor gebelik var ama kontrollü bakmamız lazım dedi yarın tekrar test yapacam. çok korkuyorum ama 20 gün önce idrarda kum çıktı birsürü ilaç kullandım röntgen çektim. doktor kese daha görünmediği için sorun yok dedi ama ne olur dua edin bana.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba,

Değer görünürde gebelik lehine .Teyidi için hekim kontrolün de olun. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile..

A

Alevcan33

Forum Okuru
Selam arkadaşlar benim de adetim 3 gün geçkti normalde byle olmazdi ve su son üç gündür acayip karin altı agrilarim var bel ağrım var ve goguslerde ağrı uclarda ağrı var karın ağrım gidip yine glyo adetmde geckti 3 4 gün acaba hamileyken?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapılmaz. Bu yanlış ve yanıltıcıdır. Test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

H

halime_sultan

Yeni Üye
Üye
15 16 gün kadar önce eşimle cinsel münasebetimiz oldu 2 gğün önce çok az kan geldi sson adetimin üzerinden 2.5 hafta geçti hafta sonu oldugu için test yaptıramadım hamilelik durumu olabilir mi ?
gögüslerimde diken diken batma vee- karnımda agrı var ilk gebeliğimde bu orunları yaşamamıştım o yüzden emin olamıyorum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, Belirtiler gebelik lehine görünsede kesin hamilesiniz diyemeyiz. Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak , yanlış ve yanıltıcı olur.Test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

T

Takipiokur

Forum Okuru
Merhaba beyza hnm bnde enson 16 subatta adet oldum ve erkek arkadasimla 3 martta biseyler yasadik icime bosalmadi ama zevk suyundn korkuyorum camasirimda beyaz bir leke wardi zevk suyu hamile birakir mi? Çok krkuyorum bikacgudr sol kasigimda ve belimde agri war umarim hamile degilimdir adetime suan 7 gün war agrilar 2gun once basladi daha önce hiç böyle olmuyodu adet oncesi ltfn cvp

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, Korunmasız her ilişki istenmeyen gebelik açısın dan risktir. Zevk suyu nadide olsa sperm içerebilir. Belirtilere kanmayın yanıltıcı olabiliyor.Beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapın.

K

kırgülü

Yeni Üye
Üye
Bende hamileliği bekleyeerdenim adetime beş gün varon gün öncesinden adet sancısı hafif oldu bide gogislerim çok hassaslasti ama sanki su an hassaslığı geçti basım zaten sık sık dönüyor ama Umut lanmak istemiyorum dört aylık evliyim kendimi hamile sanmaktan sıkıldım

K

kırgülü

Yeni Üye
Üye
Bende hamileliği bekleyeerdenim adetime beş gün varon gün öncesinden adet sancısı hafif oldu bide gogislerim çok hassaslasti ama sanki su an hassaslığı geçti basım zaten sık sık dönüyor ama Umut lanmak istemiyorum dört aylık evliyim kendimi hamile sanmaktan sıkıldım

E

Ektnt

Forum Okuru
Merhaba arkadaşlar araniza yeni katıldım konu 2007 de açılmış ve o dönemdeki insanlar şuanda boy boy çocukları vardır rabbim tüm isteyenleri içinde de bana nasip eylesin hayırlı sağlıklı evlat sorum elle muayene testi tarlusal progestan vs gibi ilaç kullanınca nasıl bir fark oluyor bunu merak ediyorum alttan ilaç kullandığım için merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim

Gunes0534

Gunes0534

Yeni Üye
Üye
Merhaba yarın kadın doğum doktoruna gideceğim , reglime 10 gün var. hamilelik varsa kan testinde belli olur mu. kan testi ilişkiden kaç gün sonra yapılırsa pozitif çıkar bilgilendirebilir misiniz.