Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

Canımm geçmiş olsun diyorum ama sen tabi ihmal etme git dr.sanırım doktorun bizden daha iyi bilir.umarım kötü bişey çıkmaz canım sıkma canını dualarımız seninle

ben cuma günü pozitif kan testini aldıktan sonra cumartesi akşamı bir anda şoke oldum, önce arkadaşların bahsettiği gibi pembe bir akıntı oldu normal karşıladım hatta sevindim ama sonra normal adet olmuşum gibi devam etti, biraz daha hafif ve pazar gece bitmesine ragmen gene de bahsedildiği kadar azdı diyemiyorum, şu an doktorumdan telefon bekliyorum :telephone:ne yapacağımı söyleyeceğini umuyorum, şaşkına dönmüş durumdayım ne hissedeyim ne düşüneyim bilemiyorum, zor bir durum, arada kalmak en kötüsü, :S
herkese sabır....

ben cuma günü pozitif kan testini aldıktan sonra cumartesi akşamı bir anda şoke oldum, önce arkadaşların bahsettiği gibi pembe bir akıntı oldu normal karşıladım hatta sevindim ama sonra normal adet olmuşum gibi devam etti, biraz daha hafif ve pazar gece bitmesine ragmen gene de bahsedildiği kadar azdı diyemiyorum, şu an doktorumdan telefon bekliyorum :telephone:ne yapacağımı söyleyeceğini umuyorum, şaşkına dönmüş durumdayım ne hissedeyim ne düşüneyim bilemiyorum, zor bir durum, arada kalmak en kötüsü, :S
herkese sabır....

Sanada geçmiş olsun canım umarımmm kötü bişey yoktur

Geçmiş olsun arkadaşlar ikinizede,selvicim senin olayına gelince benim kuzenimde yaklaşık,9haftalık hamile,ve oda seninki gibi lekenmeler oldu ilk başlarda,adet oluyor sandı çok üzüldü ama sonrasında testlerde pozitif çıkınca kaygılanmıştık,doktorlar normal olduğunu,ve yerleşme kanaması diye adlandırılan bir durum söz konusuymuş,umarım selvicim seninkide öyle bişeydir,korkma panikte olma hayırlısı inşallah hakkında neyse o olsun ama sıkma canını canım.

Re: Cevap: Ce: Erken Gebelik Belirtileri

kizlar bunu deneyin gercekten cok dogru bence testlere falan gerek yok cok dogru ben gecen ay da bu ayda denedim

Merhabalar bende aranıza yeni katıldım.Cogu yazııları okudum.Ben 8 aylık evliyim ve 2 aydır korunmuyoruz.Daha önce prezervatifle korunuyorduk. Ancak gectıgımız ıkı aydır kendımı cok kaptırmıstım olcakmısım gibi nerdeyse yazılan tüm belirtileri hissedıyordum.Sanırım psikolojik.19 nısan son reglımdi bu ay 18ınde beklıorum. hep dakik gelir bakalım :) bu ay regl bitiminde jinekoloğa gittim cunki vajinada yanma sikayetım vardı.Bana hersey normal ama mantar var dedı ve vajınal krem verdi.Gecmesse tekrar eczaneden alıp kullanabılırsın dedi. Simdi durum su ben yumurtlama dönemınden önce kullandım ilacı, yumurtlama döneminde birkaç denememiz oldu ve hemen yataktan kalkmadım.yumurtama dönemı bitiminde yanmanın tamamen gecmedıgını farkettım 3 gundur tekrar vajınal krem kullanıyorum.Krem gebeliği etkilermi? Cunlü dr a korunmadıgımızı söledım ,bile bile gebeliği etkileyecek krem vermez heralde??? Suan reglime 5 gün var bu kocakarı yöntemini dezenfekteli sekılde yapsammı yapmasammı die düşünüorum

Bu arada benım suan sitede yazılan belirtlere bakarak umutlandıgım birkac nokta var: Reglime 5 gün var normalmi sizce?yoksa yıne paranoyaklıgım mı :)

Ayaklarım buara acaip üşüyor buz kesiyor diebilirim (ama havada soguk ondanmı acep?)
Gaz var ( ama gecen ayda vardı)
üst kirpiklerim karısmıs gibi biraz caprazımsı
3-4 gun önce sabah uyandıgımda agrım vardı regl olcakmısım gibi ama cok hafif
Esneme, aksam erkenden uyuma isteği,yorgunluk
Göğüsler şiş
Ara sıra anlık gelip giden baş ağrısı

Sevgili Anya,

öncelikle dilerim ki güzel haberler alırsın, gönlünden geçen olur bir an önce.

Mantar için tedavi gördüğünü yazmışsın, o zaman o "kocakarı yöntemi" olarak tabir edilen işlemi uygulamamalısın. Hassas olduğu için daha fazla mikrop kapma ihtimali de artmış olur. Bu nedenle ne kadar hijyenik olacağını bilemeyeceğin için bunu tavsiye etmiyorum.

Bahsettiğin belirtiler gebelik belirtileri de olabilir, olmayabilir de. En güzeli tam regl gününü beklemek. Test yapılması için bile doktorlar belirtilen regl gününün gecikmesini tavsiye ediyorlar. Heyecanını biliyorum, sadece en güzeli, olası hayal kırıklıklarının önüne geçmek için beklemek diyorum.

Umuyorum ki güzel haberler gelir, gelmese de herşeyde bir hayır vardır. Allah hep hayırlısını versin hakkımızda :)

Sevgilerimle...

tesekkür ederim.Bende o yüzden tereddütteydım zaten, tekrar hastalık kapmak istemiyorum.Sanırım en iyisi beklemek.umarım mantar gebe kalmayı olumsuz etkilemiyordur.Umarım herkesin gönlünden gecen olur..

canlarım benim bence çok fazla hamilelik belirtisine takılmak olacağıda olumsuz yönde etkileyebiliyo.o yüzden sakin olmaya çalışalım biliyorum biraz zor ama yapmalıyız bende 4 gün önce aşılama yaptırdım ama belirti aramak istemiyorum olmamış gibi davranmaya çalışmak en iyisi

Geri