1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.108
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  İşte italya'yı Sarsan AFiş

  Konu, 'Magazin' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  İTALYA'YI SARSAN AFİŞ! [​IMG]
  MUHAFAZAKÂRLAR, TECAVÜZ KURBANLARIYLA İLGİLİ KAMPANYADA KULLANILAN AFİŞİN ‘HIRİSTİYANLIĞA KÜFÜR’ OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜ. İTALYA’DA İSA’YI ÇAĞRIŞTIRAN TECAVÜZ AFİŞİ TARTIŞILIYOR.

  İtalya’da kadın hakları savunucusu bir sivil toplum kuruluşunun tecavüz kurbanı kadınları tecavüz olaylarını açıklamaya ve saldırganları teşhir etmeye yüreklendirmek için hazırladığı bir afiş muhafazakar politikacıların tepkisini çekti.

  25 Kasım’daki “Uluslararası Kadına Şiddetin Yok Edilmesi Günü” nedeniyle çeşitli kentlerde panolara asılan afişi “Kadın Tecavüz İmdat Hattı” adlı kuruluş hazırlattı. Afişte, göğüs ve bacaklarının büyük bölümü çıplak olan bir kadın figürü sırt üstü yatarken görülüyor.
  Afişte ayrıca “Erkeklerin işlediği günahların kefaretini kim ödüyor? Cinsel tacize uğrayan kadınların yalnızca yüzde 4’ü saldırganları şikayet ediyor” ifadeleri yer alıyor.
  Politikacılar, bu pozun çarmıha gerilmiş Hz. İsa görüntüsüne benzediğini iddia etti.


  Sağcı Ulusal Birlik Partisi’nin Milano Belediye Meclisi üyesi Maurizio Cadeo, söz konusu afişlerin Hıristiyanlığa küfür olduğunu ileri sürerek kentte asılan 500 afişi yok etmek için elinden gelen her şeyi yapacağını ilan etti.

  Kadın hakları savunucusu kuruluşun Başkanı Stefania Bartochetti de, “Bir Katolik olarak afişte saldırgan veya rencide edici herhangi bir şey göremiyorum. Güçlü bir fotoğraf seçtik çünkü kadınların konuşmasını istiyoruz” dedi.
   
İşte italya'yı Sarsan AFiş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Afişin Gelişimi

  Afişin Gelişimi

  afiş sanatı fahrettin sepetçioğlu yayalarla ilgili afiş yayalarla ilgili afişler sanatının gelişimi Basılı afiş mesajı iletmeyi temel olarak öz – biçim - estetik olgularını birleştirir. Öz içeriği gösteren, biçim içeriğin görsel betimlenmesini sağlayan estetik harekete geçirmeyi amaçlayan ve içeriği işlevle bütünleştiren bir olgudur. Her afiş doğaldır ki; yöneldiği alıcı - kitleye vermeyi...
 2. Afiş

  Afiş

  Her türlü afiş, gizli tutulan sırların açığa çıkmasına ve bundan dolayı sıkıntıya girmeye delalet eder.Rüyada afiş yapıştıran kişi, başkasının emeğinden pay alır. Her türlü afiş, gizli tutulan sırların açığa çıkmasına ve bundan dolayı sıkıntıya girmeye delalet eder
 3. sarımsak

  sarımsak

  Temmuz-Agustos aylari arasinda beyaz veya pembemsi renkli çiçekler açan, 20-100 cm boylarinda çok yillik otsu bir bitki. Sarımsak diye de tâbir edilir. Vatani Orta Asya’dir. Toprak altinda büyükçe bir sogani bulunur. Yapraklari uzun, yassi, bugday yapragi gibidir. Çiçekler, küre seklinde olup, bir semsiyeyi andiran dallar ucunda toplanir. Meyveleri siyah renkli tohumlar tasiyan bir kapsüldür....
 4. işte mucizenin adı sarımsak ve limon

  işte mucizenin adı sarımsak ve limon

  limon sarımsak iksiri limon sarımsak mucizesi ve mucizesi sarımsaklı Limon ve sarımsak başlıbaşına iksir .Limon suyu ve sarımsak mucizesini öğrenmek istermisiniz? 2 litre limon suyu,40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı Kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoza karıştırılıp doldurunuz. Sarımsak yıkanmadan ve ezilerek limon suyunun içine koyulacak,kavanozun...
 5. Titanik afişleri

  Titanik afişleri

  titanik afiş titanik afişi titanic afiş

Sayfayı Paylaş