iste yüzyilin fotagraflari insanin icini acitiyor:(((((

zelal0903

zelal0903

Yeni Üye
Üye
iste yüzyilin fotagraflari insanin icini acitiyor:(((((
30 Ekim 1983'te Koyunören'de meydana gelen depremde, Türk annenin 5 çocuğunun ölüsünü gördüğü andaki tepkisi yürekleri parçaladı.


İkinci Dünya Savaşı'nda Sovyetler Birliği'ne esir düşmüş bir Alman yıllar sonra kızıyla buluşuyor

ABD'de sadece beyaz öğrencilerin devam ettiği Harry Harding Lisesi'ne kabul edilen ilk siyah öğrencilerden Dorothy Counts'ın okuldaki ilk günü. Tacizlere sadece 4 gün dayanabilmişti.

12 Ocak 1960. Sağcı öğrenci, Japon Sosyalist Parti lideri Asanuma'yı öldürmeden saliseler önce.


Budist rahip Thich Quang Duc, Güney Vietnam Hükümeti'nin din adamlarına eziyet etmesini kendini yakarak protesto ediyor. Rahip yanarak ölürken hiç ses çıkarmadı ve kıpırdamadı.


Kıbrıs'ta bir Türk kadın Rumlar tarafından öldürülen kocasının yasını tutuyor. Olaydan çok etkilenen İngiliz McCullin, olaya fotoğrafçı gözüyle baktığı ve bir sosyal görevli gibi yardım edemediği için suçluluk duyduğunu itiraf ediyor.


Güney Vietnam'da anne ve çocukları ABD bombalarından kaçmak için nehri geçmeye çalışıyor.ABD birlikleri Güney Vietnam'da Vietkong'lu ölü bir askeri sürüklerken. Ödülü 2 yıl üstüste kazanan Japon fotoğrafçı Swada'yı, tanık olduğu görüntüler onu o kadar yıprattı ki aldığı ödüllere hiç sevinemedi. Kamboçya'da bir görevdeyken 1970'de öldürüldü.


Güney Vietnam uçakları yanlışlıkla napalm bombasını bir köyün ortasına düşürdü. Fotoğrafçı (şimdilerde herkesin tanıdığı) küçük kızın yanan kıyafetlerini "Çok sıcak" diye bağırarak üzerinden atmasını unutamadığını açıkladı.


Boston'da bir kadın ve bir kız apartmanın yangın merdiveninin çökmesiyle düşmeye başlıyorlar. Bu fotoğraf yılarca güvenlik kampanyalarında kullanıldı.

Tayland'daki mülteci kampında yemek dağıtılmasını bekleyen Kamboçyalı anne, bebeğini korumaya çalışıyor.

Uganda'da açlıktan ölmek üzere olan bir çocuk ve bir misyoner.Hindistan'da bir kimyasal fabrikadan sızan zehirli gaz, bir çocuğun ölümüne yol açtı.

Kolombiya'da 12 yaşındaki Omayra Sanchez, Nevado del Ruiz Yanardağı'nın faaliyete geçmesiyle oluşan enkazın altında kaldı. Onu ayık tutmaya çalışan fotoğrafçının çabalarına rağmen 60 saat sonra bilincini kaybeden genç kız öldü


Yugoslavya'nın Kosova'nın özerkliğini kaldırma kararının protesto edildiği gösteride ölen 27 yaşındaki Elshani Nashim'in evinde acı ve yas vardı.


ABD'li Çavuş Kozakiewicz, Körfez Savaşı'nda dost ateşi sonucu ölen en iyi arkadaşı Andy Alaniz'in ardından gözyaşlarını tutamıyor

Somali'de bir anne, kıtlık sonucu ölen çocuğunun cansız bedenini kaldırıyor.

Çeçen savaşçılarla Rus ordusu arasında kalan Çeçen mülteciler otobüsle Grozni'ye yol alıyor. Otobüsün arka camından bakan çocuk ise tüm bu olanları sembolize etmek ister gibi.

Pakistan'daki kampa hayata veda eden bir Afgan mülteci çocuk cenazesi için hazırlanıyor.


İran'da asker ve köylüler, depremde ölen kurbanlar için mezar kazıyorlar. Bir çocuk ise ölen babasının pantolonuna sıkı sıkı sarılmış, yanıbaşındaki boşluğa babasının gömülmesini bekliyor.

Iraklı adam, savaş esirlerinin tutulduğu bölgede çocuğunu rahatlatmaya çalışıyor.

 
zeyna

zeyna

Yeni Üye
Üye
Ce: iste yüzyilin fotagraflari insanin icini acitiyor:(((((

na acılar yasanıyor dünyada allah kimseye bundan sonra yasatmasın elimizdekilerin kıymetini bilip her saniye sükretmemiz lazım tesekkürler paylasım için
 
TaMaRa

TaMaRa

Yeni Üye
Üye
Ce: iste yüzyilin fotagraflari insanin icini acitiyor:(((((

ayyy bazisi cok kötu, korkunc geldi bana, tam bakamadim,allahim kötuluklerden böyle dertlerden uzak tutsun
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
*MeleK*
*MeleK*
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
*MeleK*
*MeleK*
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
894
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
UzakMavi
Cevaplar
4
Görüntüleme
4K
NuRoVSkİ
NuRoVSkİ
Gül Hanım
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Gül Hanım
Gül Hanım
Üst