1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İster toplu, ister minyon olun, size uygun bir stil mutlaka var.

  Konu, 'Popüler Markalar Hakkında' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  İster toplu, ister minyon olun, size uygun bir stil mutlaka var. İşte farklı vücut şekillerine uygun giyim önerileri...
  Kıvrımlı bir vücuda sahipseniz...

  Toplu kadınlar genellikle bol giysiler ve gösterişsiz renklerle vücutlarını saklamak eğilimindedir. Ancak bunun yerine üzerinize oturan, göğüs ve kalçalarınızı saran giysileri tercih etmekte fayda var. Vücudunuz kıvrımlıysa, sezonun trendleri tam size göre.

  Özellikle de 50’lerin tarzındaki geniş etekler ve üzerinize oturan üstler. Vücudunuzun beğendiğiniz yanlarını öne çıkarmak için aksesusarlardan da yararlanabilirsiniz. Mesela dikkati ince belinize çekmek için, kontrast renklerde şık bir kemeri, gözden kaçmayacak parlak ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Unutmayın, bol kesimli giysiler sizi daha da hımbıl gösterir. Üzerinize oturan tok kumaşlar daha şık durur.


  Mutlaka bulunması gerekenler

  bacaklarınızı uzun gösterecek size uygun yapılmış bir pantalon.
  Üzerinize oturan bir palto.
  Korse şeklindeki üstler. Belinizi de ortaya çıkarmada birebirdir.
  Rahat, yüksek topuklu bir ayakkabı, hem uzun gösterir, hem de yürürken salınmanızı sağlar.
  50’lerin havasını yakalamak için V yaka ince bir kazak.
  Vücudunuza oturan ve düz inen bir etek.


  Vücudunuz uzun ve inceyse...

  Bu vücut tipine sahip kadınlar hemen her şeyi giyebilirler. Üstte taşınması zor pek çok trend, bu vücut tipinde harika durur. Bu nedenle maceracı olup, değişik kombinasyonları rahatlıkla deneyebilirsiniz. Mesela sezonun dar jeanleri, aşırı cafcaflı baskılar ve üste yapışan jarse elbiseleri tam size göre. Peki nelerden kaçınmanız gerekiyor? Eğer göğsünüz küçükse, düşük kesimli üstlerden uzak duruyorsunuz. Ayrıca baldır hizasında biten kısa paçalı pantalonlar ve dirseğin biraz altında biten kol boyuna da dikkar. Bunlar çok kısaymışsınız gibi bir etki yaratabilir.

  Mutlaka bulunması gerekenlerDar pantalonlar.

  Bunları topuklular, ya da babetlerle giyin.
  İnce ve üzerinize yapışan uzun elbiseler.
  Uzun olan gövde boyunu daha kısa göstermek için yatay çizgili üstler.
  Yüksek topuklu çizmeler.
  Jean veya şık pantalonlarla giyebileceğiniz jarse üstler.
  Kemerli bir trençkot.


  Minyonsanız...

  Bu tip bir vücuda sahip olanlar için en önemli şey, giysilerinizin üzerinize oturmasıdır. Tek renk giyinmek ve koyu renkleri seçmek modern bir görünüm ve bütünlük sağlar. Minyonlara en çok kısa etekler yakışır. Bu nedenle bacakları ortaya çıkarmanın zamanı. Uygun çoraplar ve ayakkabılar boyunuzun da daha uzun görünmesini sağlar. Farklı renk ve tarzları birarada kullanmak dikkati böleceğinden, sade modeller, tepeden tırnağa tek bir renk kullanımı ihtiyacınız olan bütünlüğü sağlar.

  Mutlaka bulunması gerekenlerDiz üzeri etekler.

  Üzerinize oturan kazaklar.
  Pantalonlarla giymek üzere az topuklu botlar
  Üzerinize uygun boru paça pantalonlar. Daha uzun görünmenizi de sağlarlar.
  Diz hizasında biten paltolar
  İnce bantlı açık ayakkabılarla giyeceğeniz ince, diz üstü 20’li ve 30’lu yılları hatırlatan elbiseler.


  Armut modeli...

  Armut olarak tanımlanan vücut şekli, gerek Beyoncé, gerekse Jennifer Lopez sayesinde beğeni toplayan bir vücut tipi ve üstü ince ama basenleri olan kadınları tarif etmekte kullanılıyor. Armut vücut şekline sahipseniz, kabarık eteklerden ziyade, üzerinize oturan ve düz inen etekleri tercih edin, özellikle çok yüksek topuklu çizme ve ayakkabılarla.Evaze eteklerle boyundan bağlı elbiseler, yaz akşamları ve düğün gibi olaylar için yerinde bir seçim olacaktır. Ama fazla parıltılı kumaşlardan uzak durmakta fayda var, zira bunlara ışığı yansıtarak kıvrımlarınıza fazladan dikkat çeker.


   
İster toplu, ister minyon olun, size uygun bir stil mutlaka var. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. isterdim

  isterdim

  Kahkahan olmak isterdim. Ağzından çıkan kocaman bir kahkaha olmak. Düşünmeden, kontrolsüz, ansızın, gürültülü, günler boyu süren bir kahkaha. Neş’en olmak isterdim senin. Hiç bitmeyen neş’en Bir gülümseme olmak isterdim yüzüne yayılan. Sen istemesen de gelip yüzüne yapışan bir gülümseme. Işık gibi bir anda tüm yüzünü aydınlatan bir gülümseme olmak isterdim Ellerinle topladığın kır...
 2. Bir Yarim Olsun İsterdim...

  Bir Yarim Olsun İsterdim...

  bir yarim olsun isterdim akor bir yarim olsun isterdim Ablalarım konu başlığından da anlaşıldığı gibi "...bir yarim olsun isterdim..." sözünün devamını getiricez... örn:Bir yarim olsun isterdim gözleri yeşil olsun
 3. Bir dileğin olsa ne isterdin?

  Bir dileğin olsa ne isterdin?

  Bir dileğiniz var ne yapardınız?
 4. nasıl bir evin olsun isterdin

  nasıl bir evin olsun isterdin

  nasıl bir evde yaşamak isterdiniz nasıl bir evim olacak
 5. düğününüz nasıl bir mekanda olsun istersiniz?

  düğününüz nasıl bir mekanda olsun istersiniz?

  Kızlar Düğününüz için seçtiğiniz mekan, kişiliginize ilişkin en önemli ipucu. Bir kır düğünü mü istiyorsunuz,dünya evine deniz kokularıyla girmek mi yoksa sıcaklardan korkup havalandırma sistemine güvenebileceğiniz kapalı bir mekan mı; artık orası size kalmış. Her mekanın, çiftin beklentilerine göre belli avantajları ve dezavantajları olduğu biliniyor, mekanın aynı zamanda kapalı bölümünün de...

Sayfayı Paylaş