İtalya'da hacker saldırıları!!!

E

EspanOL

Forum Okuru
İtalya'da hacker saldırıları!!!
İtalya'da 10.000’den fazla internet sitesine hacker saldırısı yapıldı, uzmanlar yüzlerce kişinin kişisel bilgilerin çalınmış olabileceğinden endişe ediyor.

İnternet güvenlik şirketi Trend Micro'dan yapılan açıklamada, hacker’ların 48 saatte 10.000’den fazla siteyi bir IFRAME açığını kullanarak virüs yayar hale getirdiği belirtildi. Şirket her 6-8 saatte bir, virüs bulaşan bilgisayarların sayısının ikiye katlandığını açıkladı. Açıklamada, Rahibe Teresa'nın sitesinin yanı sıra motor sporlarından otellere, spordan piyangoya kadar birçok web sitesinin hedef alındığı vurgulandı.

Trend Micro, saldırıların, bu siteleri ziyaret eden kullanıcıların kişisel bilgilerini çalmak için düzenlendiğini tahmin ediyor. Trend Micro'nun TrendLabs Tehdit Araştırmacısı Ivan Macalintal yaptığı açıklamada, “Saldırganlar, farklı niteliklerdeki zararlı kodları kullanıcıya gönderiyor ve son darbe olarak da bir keylogger yüklüyorlar.

Kullanıcının bilgisayarına yüklenen keylogger, klavye üzerindeki her tuş hareketini kaydedip korsanlara iletiyor. Korsanlar bu kayıtları inceleyerek kişiye özel bilgileri elleriyle koymuş gibi bulabiliyorlar.” Trend Micro, böyle bir saldırının aylar süren bir planlama gerektirdiğini ve coğrafi bir bölge ile kısıtlı olması nedeniyle de maddi çıkar elde etme amaçlı olduğunu öngörüyor.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
M
Üst