İtalya'dan 2 Türk filmine 2 ödül

zuzu65

zuzu65

Yeni Üye
Üye
İtalya'dan 2 Türk filmine 2 ödül
.
İtalya'nın başkenti Roma'daki 14'üncü MedFilm Festivali'nde yarışan filmler arasında ödüllerin sahipleri belli oldu. Semih Kaplanoğlu'nun "Yumurta"sı, Euroimage İtalya ödülüne, uzun metrajlı film dalında Özcan Alper'in "Sonbahar"ı ise özel mansiyon ödülüne layık görüldü.
Kaplanoğlu'nun da jüri üyeleri arasında yer aldığı uzun metrajlı filmler için yapılan oylamada, 5 bin euro'luk birincilik ödülü, oybirliğiyle Filistinli yönetmen Raşid Meşaravi'nin "İdu Miladi Leyla" (Leyla'nın Doğum Günü) adlı filme verilirken, Alper'in "Sonbahar" adlı filmi de özel mansiyon ödülüne değer bulundu.

Yeni Avrupa kategorisinde Euroimage İtalya ödülü için yarışan filmler arasında ise Kaplanoğlu'nun "Yumurta" adlı filmi, oybirliğiyle birinci seçildi.

Filmi 3 bin euro'luk Euroimage İtalya ödülüne layık gören jüri, Uberto Pasolini'nin "Machan" adlı filmine de özel mansiyon ödülü verdi.

Ödüller, bu akşam Roma'da Embassy Sineması'nda düzenlenecek özel bir törenle sahiplerine sunulacak. Ödül töreni sonrasında Fransa'nın Roma Büyükelçiliği'nde de bir kokteyl verilecek.
 
Üst