Ivana Sert'ten Cilt Bakımı İçin İpuçları

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Ivana Sert'ten Cilt Bakımı İçin İpuçları
ivana sert cilt bakımı
cilt bakımı
Sevgili melekler, Bugün Ne Giysem yarışmasının jüri üyelerinden sosyetik güzel İvana Sert, giydiği kıyafetten, yaptığı makyaja kadar her yönüyle takip edilen bir güzel. Hayallerini gerçekleştirmek için, bir güzellik yarışmasına başvuran ve bu vesileyle Türkiye'ye gelen İvana Sert, belki güzellik kraliçesi olamadı; fakat sonrasında attığı akıllı adımlarla adından söz ettirmeye başardı. Doğum yapmış bir kadın olmasına rağmen fit vücuduyla dikkat çeken İvana Sert'in cilt bakımı sırlarını bu sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz....


ivana_sert-2ac.jpgİvana Sert, sürekli ekran önünde olduğu için her gün çok fazla makyaj yapıyor. Bu nedenle cildi kızarıyormuş. Sert, her akşam makyajını iyice temizledikten sonra, yüzünü dinlendirmek ve onarmak için Bepanthen merhem kullanıyormuş. Siz de her gün yatmadan önce cildinizi temizleyip, uygun tipte bir nemlendirici ile bakım yapabilirsiniz. Bu sayede siz uyurken, cildiniz kendisini yenilemiş olacaktır.

Ayrıca cildine düzenli olarak bakım yaptıran Sert, bu sayede cildinin tazelenmesini ve yenilenmesini sağlıyormuş. İvana Sert'in cildine Sırbistan'dan gelen kendi doktoru, özel peelingler uyguluyormuş. Genel olarak da cilt bakımında, yine doktorunun özel olarak hazırladığı kremleri ve tonikleri kullanıyormuş.

Cildinize haftada bir ya da çok ihtiyacınız varsa iki kez, cilt bakımı yapabilirsiniz. Cildinizin ihtiyacı olan türde bir peeling uygulayabilirsiniz. Özellikle peeling sonrasında cildinizi nemlendirmeyi unutmamalısınız.

Yağlı bir cilt tipine sahip olan İvana Sert, cildinin fazla yağ salgılamaması için yediklerine de dikkat ediyormuş. Yağlı cildiyle uyumlu ürünleri kullanmayı tercih ediyormuş. Özellikle, cildi çok parladığı için pudrasını sürekli yanında taşıyıp arada rötuş yapıyormuş.

Bu sayede cildinin parlak görünmesini ve makyajının akmasını önlüyormuş. Ayrıca ciltten yağı emen kozmetik kâğıtları da ara sıra kullanıyormuş.

Sizin de cildiniz yağlıysa; cilt bakım ürünlerinizi buna uygun seçip, cildinizi kontrol altına alabilirsiniz. Makyaj ürünlerinizi seçerken de yine bu durumu göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

İvana Sert, cildinin esnekliğini korumak için gün içinde bol miktarda sıvı tüketiyormuş. Böylece vücudundaki toksinleri atıp, daha canlı ve genç bir cilde sahip oluyormuş.

Cildin esnekliğini ve doğal nemini korumasını istiyorsanız; siz de her gün düzenli olarak belirli miktarda sıvı tüketmelisiniz.
 
Üst