1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.302
  Beğenilen Mesajlar:
  2.305
  Ödül Puanları:
  113

  iyi bir patron olmanın yolları!!!

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  çalışkan olmanın yolları lider olmanın yolları başarılı patron nasıl olunur patronun özellikleri iyi bir patron nasıl olmalıdır İyi patron olmak!Nasıl iyi patron olunur? “İyi çalışan nasıl olur” sorusuna yöneticiler üç aşağı beş yukarı aynı cevapları verirler: Çalışkan, sebatkar, uyumlu ve iş disiplini olan. Peki iyi patron nasıl olur, hangi özellikleriyle anılır? Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de de seminer veren Brian Tracy, iyi patronun özelliklerini anlatıyor.

  İlham verin

  İyi bir lider çalışanlarını yaptığı işlerle heyecanlandırır ve ilham verir. Bunu gerçekleştirirken de insanlara kendi beklenti ve isteklerinin dışında bir dünya sunar. Bu dünya yeni ufukların doğmasını ve yaratıcılığı getirir. Yöneticilerin bu davranışları çalışanların kendilerini daha güçlü, mutlu, kendinden emin ve azimli hissetmesini sağlar.

  Sorumlulukları eşit dağıtın

  Yetki vermek, çalışanların yüksek seviyede sorumluluk sahibi olmaları demektir. İyi bir lider doğru insanları seçer, bu insanlara doğru işleri verir ve hem kendinin hem de çalışanlarının birbirlerine şeffaf olmalarını sağlayarak istenilen sonuçları elde eder. Bununla birlikte, bireyselliğin gücünü ön plana çıkararak performans artışı sağlar.

  Özgür bırakın

  Ünlü Çinli filozof Lao-Tse şöyle der: “En iyi lider, insanlar tarafından ne yaptığı en iyi bilinen insandır. Bu insan işlerini yapar, isteklerini tamamlar ve insanlar da, “Biz bunları aslında kendimiz için de yaptık” derler. Çünkü birlik duygusu uyandırır.”

  Bu konu ile ilgili yapılan son araştırmalarda binlerce insana en iyi patronlarının kim olduğu sorusu sorulmuş. Ve alınan cevaplar birbirine çok yakın çıkmış: “Onu çok nadir görürdüm”, “Beni hep yalnız bırakırdı, birey olmama özen gösterirdi”, “İşlerimi daha iyi yapmam için bana sonsuz özgürlük sağlardı”.

  Her işin kendi sorumluluğunuzda olmasını istemek yerine çalışanlarınızı serbest bırakın ve önemli sorumlulukları yerine getirmeleri için onları yetkilendirin. Şunu unutmamakta fayda var: Zaten doğru insanları doğru işe yerleştirdiyseniz, en zor koşullarlarda da olağanüstü performans alabilirsiniz.

  İnsanlara pozitif yaklaşın

  Liderler kendilerinden emin davrandıkları için pozitif beklentiler içindedir. Kendi inandıklarını çalışanlarına hissettirerek, yetenekleri doğrultusunda başarıya ulaşmalarını sağlayabilirler. Çünkü çalışanlar kendi üzerlerinde yöneticinin psikolojik bir etki yarattığını bilirler ve eğer en olumsuz olaylar karşısında bile pozitif olurlarsa beklenenleri daha iyi yapacaklarının farkındadırlar.

  Bunu sağlamanın yolları…

  Öncelikle sorumlulukların hepsini sonuçlarını da düşünerek çalışanlarınıza paylaştırın. Aynı zamanda sorumlulukların tam olarak ne olacağını, nasıl ve kim tarafından yapılacağı üzerinde tartışın ve fikir birliğine varın. Ve elemanlarınızı yalnız bırakın, kendilerini göstermeleri için şans verin. Sonra da, en iyi işi ortaya çıkarmaları için çalışanlarınıza sonuna kadar güvenin. Şüpheleriniz olsa bile bu asla başkaları tarafından anlaşılmamalı. Bu özellik bir liderin en temel özelliğidir.


   
iyi bir patron olmanın yolları!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Zehirli patronlarla başetmenin yolları

  Zehirli patronlarla başetmenin yolları

  Zehirli patronlarla başetmenin yolları 1. Ortada bir sorun olduğunu ancak bu sorunun kesinlikle sizden kaynaklanmadığını kabul edin. Patronunuzun zorbaca davranışlarına katlanmak zorunda değilsiniz. 2. İş arkadaşlarınızla görüşüp birlikte hareket etmeye çalışın. Bu konuda birşeyler yapmakta tereddüt edebilirler ama en azından yalnız olmadığınızı fark edeceksiniz. 3. Bir günlük tutun...
 2. İyi ebeveyn olmanın 5 yolu nelerdir?

  İyi ebeveyn olmanın 5 yolu nelerdir?

  İyi ebeveyn olmanın 5 yolu Pozitif anne babalar ve mutlu bir aile yaşamı, çocuğu kötü davranışlardan uzaklaştırıyor. Kuralları belirlerken baskıcı olmamak çocuklarınızın kötü davranışlarını en aza indirmenin başlıca yolu. Ortaokul çağındaki çocukların ebeveynleri her geçen gün yeni zorluklarla karşılaşıyorlar. Çünkü özellikle o yaş grubunda bulunan çocuklar, ailelerinden çok kendi...
 3. Sıkı Bİr Vücuda Sahip Olmanın Yolları

  Sıkı Bİr Vücuda Sahip Olmanın Yolları

  disiplinli olmanın yolları Sıkı bir vücuda sahip olursak kilomuzda olduğundan daha az görünür...Bu yüzden hepimiz sıkı bir vücuda sahip olmayı isteriz. 10 basit ve pratik yöntemle bunu başarmak çok kolay :tik: Bu 10 pratik kuralı günlük hayatımızda uygulayarak hafiflemiş ve enerjik bir şekilde yazı karşılayabiliriz. 1. Vücudunuzu Şaşırtın Hep aynı egzersizleri rutin bir şekilde...
 4. İnce bir gelin olmanın sırrı burada!

  İnce bir gelin olmanın sırrı burada!

  Bu konu; ince bir gelin olmanın sırrı ile ilgili bilgi veriyor. 2013 gelinliklerinin modellerine baktıkça daha zayıf bir gelin olmam gerek diyen meleklerimizin imdadına yetişecek bir haberimiz var. Düğününüzde dilediğiniz gibi incecik görünebilirsiniz! Nasıl mı?Uzman önerilerine uyarak, altın öğütleri unutmayarak meleklerim. Beğendiğiniz gelinliğin hazırlığına başlayın çünkü siz istediğiniz...
 5. İnce Çorapların Kaçmaması İçin Pratik Bir Yol!

  İnce Çorapların Kaçmaması İçin Pratik Bir Yol!

  çorapların kaçmaması için ince çorapların kaçmaması için ne yapmalı Sevgili melekler, kadınların sürekli kullandıkları ince çoraplar sık sık kaçmaları sebebiyle yedek bulundurmayı mecburi hale getirirler. Ancak eğer çok özel bir yere gidiyorsanız ve yedeğiyle değiştirmeye vaktiniz olmayacaksa, çorabınızın hemen kaçmaması için pratik bir yol önereceğiz sizlere. İnce çorabınızı giymeden önce...

Sayfayı Paylaş