Etiketler:
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.135
  Beğenilen Mesajlar:
  1.158
  Ödül Puanları:
  113

  İzmir Ağır Ceza Savcısı’ndan modern mütalaa

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  izmir savcıları sevim aguş İzmir Ağır Ceza Savcısı’ndan modern mütalaa
  Karısını “başörtüsüz ve dar pantolonla alışverişe çıkıp, yabancı bir erkeğe cilveyle saati sorduğu” için 14 kez bıçaklayarak öldüren kocanın savunmasına Savcı itiraz etti: “Kıskançlık ve farklı hayat tarzları cinayet değil, boşanma nedeni olabilir.”  İZMİR - İzmir’de, eşi Sevim Ağuş’u (24) “başka erkeklere saat sorduğu gerekçesiyle” 8 ve 4 yaşlarındaki iki çocuğunun önünde 14 defa bıçaklayarak öldüren Fatih Ağuş’un yargılanmasına başlandı.
  Haberin devamı


  İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Sevim Ağuş’un annesi Mürşide Kırcalı, babası Ahmet Kırcalı, tutuklu sanık Fatih Ağuş (32) ve avukatı katıldı. Fatih Ağuş, eşinin erkeklik onuruna dokunan sözler sarf ettiğini savunarak, şunları söyledi:
  CİLVELİ ŞEKİLDE SAATİ SORUNCA KENDİMİ KAYBETTİM“Geçen ağustos ayında eşimi ve iki çocuğumu alarak İnciraltı’ndaki alışveriş merkezine gittim. Alışveriş merkezine gitmeden önce ve yolda bana sık sık ‘sen bana layık değilsin, senin erkekliğin dışarıda, evde bana sökmez’ gibi şeyler söyledi. Araba hareket halindeyken kendini yola atmaya çalıştı. Suratıma tükürdü. Ben kendisini sakinleştirmek istedim, ama alışveriş merkezinin otoparkında yabancı bir erkeğe cilveli şekilde saati sorunca kendimi kaybettim. Sonrasını hatırlamıyorum.”

  Fatih Ağuş, “eşinin her zaman başını örttüğünü, olay günü ise başörtüsüz şekilde ve en dar pantolonunu giyerek alışveriş merkezine gittiğini, bunların da kendisini sinirlendirdiğini” savundu.

  Olaydan büyük pişmanlık duyduğunu belirten Fatih Ağuş, eşini sevdiğini, ancak olay günü aşağılayıcı hareketlerine dayanamadığını belirtti.

  8 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU ANLATIYOR
  Duruşmada, tanık olarak dinlenen çiftin 8 yaşındaki kızı M. Ağuş, annesinin babası ile sık sık tartıştığını ve boşanmak istediğini söyledi.

  Alışveriş merkezinde gezdikten sonra otoparkta annesinin bir yabancıya “Saatiniz kaç?” diye sorduğunu söyleyen M. Ağuş, “Babam da çok sinirlendi ve cebinden çakısını çıkarak anneme sapladı” dedi.

  Sevim Ağuş’un annesi Mürşide Kırcalı, kızının kayınpederi ve kayınbiraderleri ile aynı binada oturduğunu, sık sık dövüldüğünü, tehdit edildiğini iddia etti.

  Mürşide Kırcalı, “Gecenin ikisinde dövülmüş halde kızımızı kapımızın önüne bırakıyorlardı. Kızım sorunlarını bize iletmezdi, ancak son geldiğinde boşanmak istediğini söylemişti” dedi.

  Baba Ahmet Kırcalı da damadı ve ailesini kızına iyi davranmaları konusunda daha önce uyardığını söyledi.

  SAVCI: CİNAYET DEĞİL, BOŞANMA NEDENİSavcılık makamı, “modern toplumlarda bu tür olayların ancak aile mahkemelerinde çözülebileceğini, kıskançlık ve farklı hayat tarzlarının cinayet değil, boşanma nedeni olabileceğini” belirterek, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Savunma avukatının mahkeme heyetine ilettiği dosyaların incelenmesi için duruşma ertelendi.

  17:21 TSİ 15 Ekim 2007 Pazartesi
  http://www.ntv.com.tr/news/423043.asp#storyContinues


   
İzmir Ağır Ceza Savcısı’ndan modern mütalaa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hackerlara ağır ceza

  Hackerlara ağır ceza

  Adalet Bakanlığı'nın bilişim suçlarına ilişkin hazırladığı kanun tasarısında, bilgisayar korsanlarına 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve adli para cezası verilmesi öngörülüyor. Bakanlık, “Bilişim Ağı Hizmetlerinin Düzenlenmesi ve Bilişim Suçları Hakkında Kanun Tasarısı”nı görüşlerini almak üzere diğer Bakanlıklar ve bakanlıklara bağlı kuruluşlar ile yüksek mahkemeler, üniversiteler, barolar,...
 2. 170 Yasa Değişiyor, Ağır Cezalar Geliyor

  170 Yasa Değişiyor, Ağır Cezalar Geliyor

  170 Kanun değişiyor: Orman yakana idam, sahte doktora 5 yıl TBMM Adalet Komisyonu, geçen dönem yasalaşamayan ancak bu dönem Hükümet tarafından yeniden Meclise sunulan temel ceza mevzuatına uyum öngören yasa tasarısını benimsedi. 170 kanunda değişiklik düzenleyen tasarı 651 maddeden oluşuyor. Temel Ceza Kanunlarına Uyum Amacıyla Çeşitli Kanunlarda, Temel Ceza Kanunlarında ve Diğer Bazı...
 3. Tekerrür hali ve daha ağır cezanın uygulanması

  Tekerrür hali ve daha ağır cezanın uygulanması

  Madde 81 - Bu Kanunun suç saydığı eylemlerin tekerrürü halinde, Kanunda belirlenmiş cezalar üçte birden yarıya kadar artırılarak hükmedilir. Bu Kanunda suç sayılan fiiller diğer kanunlara göre daha ağır bir cezayı gerektirdiği takdirde daha ağır ceza uygulanır.
 4. Ergenekon Davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi ilk kararını verdi

  Ergenekon Davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi ilk kararını verdi

  Ergenekon Davası'nda ilk karar mahkemeye ilişkin oldu. ''Ergenekon'' davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, reddi hakim taleplerini reddetti. Davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 20 Ekimdeki duruşmada mahkeme heyetinin reddine ilişkin talepleri değerlendirdi. Mahkeme, taleplerin reddine karar verdi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, ''yetkisizlik'' kararı verilmesi...
 5. Baba Ural'a ağır ceza istedi

  Baba Ural'a ağır ceza istedi

  selçuk ural öldümü bir dönem basında ter alan Sibel can Selçuk Ural Polemeği hala devam etmekte..... ‘BU ADAMI CEZALANDIRIN!’ SİBEL CAN, SELÇUK URAL ALEYHİNE AÇTIĞI TAZMİNAT DAVASININ GÖRÜLDÜĞÜ MAHKEMEDE BÖYLE KONUŞTU.. Eski kayınpederine tazminat davası açan Sibel Can, ilk duruşmada kadın hakime “Ben onun torunlarına hem annelik hem babalık yapıyorum. Bu adam namusuma dil uzattı onu...

Sayfayı Paylaş