1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  İzmir suyu ile ilgili şok suçlama

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Bakan Eroğlu, İzmir'in sularında arsenik oranının yüksek olduğunu, Başkan Aziz Kocaoğlu'nun bunu bilmesine rağmen halktan gizlediğini savundu.
  TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Nevzat Pakdil'in başkanlığında toplandı. Şehir içi şebe suyundaki kirlilik sorunuyla ilgili gündemdışı söz alan CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, Kızılırmak suyunu, ''Çaktırmadan'' Ankaralılara içirdiğini ileri sürdü.

  Ayhan, Gökçek'in bu suda yapılan tahlillerin ortaya çıkmasının ardından, ''Ciddi bir siyasi atraksiyon yaparak topu İzmir'e attığını'' ve bu işten sıyrılmaya çalıştığını öne sürdü.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun konunun üzerine gittiğini, gerekli tedbirleri aldığını ve arsenik oranlarını düşürdüğünü savunan CHP'li Ayhan, Sağlık Bakanlığının bu sorunun çözümü konusundaki tavrını eleştirdi.

  ''İzmir Büyükşehir Belediyesine talimat verdik, faturalara su içilmez, yemek yaparken bile suyu kullanmayın'' şeklindeki iddialarla, halkı paniğe sevk etmenin Sağlık Bakanının ciddiyetine yakışmadığını ileri süren Ayhan, ''Sayın Bakan 12 ildeki arsenik oranındaki yüksekliğini gelin buradan açıklayın'' diye konuştu.

  -''HALKTAN GİZLEDİ''-

  Gündemdışı konuşmaya yanıt veren Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu da kentlerdeki içme sularında sorun olmasını istemediklerini söyledi. Bu konuda polemik değil sorunları çözmek istediklerini anlatan Eroğlu, içme sularıyla ilgili yönetmeliğin 3 yıl önce çıkartıldığını ve belediyelere bu yönetmelikteki standartları yerine getirmesi için 3 yıllık süre verildiğini anımsattı.

  Eroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi dışındaki belediyelerin içme suyu tahlil sonuçlarını Sağlık Bakanlığına gönderdiğini ifade ederek, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ise değerleri Sağlık Bakanlığından gizlediğini öne sürdü.

  Kocaoğlu'nun son zamanlarda, ''Bu su ne içilebilir, ne de içilemez'' dediğini belirten Bakan Eroğlu, bunun üzerine Sağlık Bakanlığının İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde Çiğli, Karşıyaka, Bostanlı, Egekent-2 ve Bornova'da arsenik konsantrasyonlarıyla ilgili numune aldığını hatırlattı.

  Güzelbahçe, Narlıdere ve şehir merkezindeki içme sularında bor konsantrasyonunun yüksek olduğunun belirlendiğini dile getiren Veysel Eroğlu, ''Vatandaşı doğru bilgilendirmek lazım. İzmir'de özellikle kuyu sularında arsenik konsantrasyonu yüksektir. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı bunu biliyordu ama halktan gizledi'' dedi.

  Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, Ankara'nın içme suyu ile ilgili gerekli denetimlerin yapıldığını da belirterek, ''Şu anda Ankara'da İvedik'ten çıkan su daima standartları sağlayan değerdedir'' diye konuştu.

  TBMM Genel Kurulunda, daha sonra Uyuşmazlık Mahkemesinin yapısında düzenleme öngören kanun tasarısının görüşülmesine başlandı.

  haber7.com


   
İzmir suyu ile ilgili şok suçlama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Michael Jackson ile ilgili şok iddia

  Michael Jackson ile ilgili şok iddia

  Michael Jackson öldükten sonra bile hakkındaki iddilar bitmedi... İngiliz Daily Star gazetesi ünlü sanatçı Michael Jackson'ın geceleri çocuk boyutunda porselen bir bebekle yattığını yazdı. Ölüm olayını araştıran polisler üzerine elbise giydirilmiş porselen bir kız oyuncak bebeği sanatçının yatağının üzerinde buldu. Sanatçının ölümünden önceki günlerine istinaden tutulan raporuna göre,...
 2. İzmir iliyle ilgili çok ilginç bilgiler

  İzmir iliyle ilgili çok ilginç bilgiler

  izmir ile ilgili yazılar izmirle ilgili yazılar izmir hakkında ile bilgiler hakkında ilginç bilgiler İzmir iliyle ilgili çok ilginç bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar..Bazı bilgileri biliyor olabilirsiniz ama bazılarını da ilk defa öğrenip şaşırabilirsiniz de..Bakın İzmir'le ilgili ilginç bilgiler nelermiş İzmir’in en az 8000 yıllık bir tarihe sahip olduğunu, Dünya'nın en...
 3. Lady Gaga'ya şok suçlama

  Lady Gaga'ya şok suçlama

  lady gaga, 2011, haberleri, resimleri burada arkadaşlar Her yaptığı, giydiği olay olan, olay kadın Lady Gaga'ya şarkı kopyaladığı iddiasıyla suç davası açılmış Melek'lerim. Amerikalı söz yazarı ve şarkıcı Rebecca Francescatti, dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga'yı kendisine ait bir şarkıyı kopyalamakla suçladı. Illinois'te karşı dava açan Francescatti, Lady Gaga'nın son albümü "Born...
 4. izmirin işgali ile ilgili gazete

  izmirin işgali ile ilgili gazete

  İzmirin işgali ile ilgili gazete arıyorum izmirin işgal edildiğini gösteren gazede yada gazete haberleri var mı yayınlayın lütfen çok acil nolur
 5. Çağatay Ulusoy'a Şok Suçlama!

  Çağatay Ulusoy'a Şok Suçlama!

  çağatay ulusoy haberleri, çağatay ulusoy, çağatay ulusoy uyuşturucu Sevgili melekler, oyuncu Çağatay Ulusoy'a eski şoförünün annesinden şok bir suçlama geldi. Devam eden uyuşturucu davası sürecinde mahkemeye bir mektup yazan şoför Onur Tezer'in annesi, Ulusoy'un avukatıyla bir olup suçu oğluna atmak istediklerini söyledi. İşte haberin detayları... Akşam'dan Seda Kılıç'ın haberine...

Sayfayı Paylaş