JBL Creature II artık piyasada incelemesi burada

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
JBL Creature II artık piyasada incelemesi burada
12os6.jpg
Harman Multimedia'nın iki başarılı markasından bir tanesi olan JBL, hem ses kalitesi hem de tasarım olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Harman Multimedia hem JBL hem de Harman Kardon’la ses kalitesi ve tasarımı başarıyla yürüten firmalardan bir tanesi. Hoparlörler ve iPod dokları son dönem mültimedya sektöründe oldukça beğeni kazanan ürünler arasında yer alıyor. JBL Creature II, bu haklı ünü başarıyla sürdüren hoparlör setleri arasında yer alıyor.
Tasarım
JBL Creature II bir yaratıktan çok Yıldız Savaşları’ndan çıkmış izlenimi veriyor. Fakat onda uzaylı bir yön olduğunu yadsıyamayız. Parlak beyaz ve metalik renklerin hakim olduğu hoparlör seti özellikle insanların ilgisini ilk bakışta üstüne çekmek konusunda oldukça başarılı.

Hoparlör seti iki uydu ve bir subwoofer’dan oluşuyor. Uydu hoparlörler elinizle kavrayabileceğiniz kadar ufak bir yapıya sahip.Subwoofer elbette daha irice. Fakat onu masanın altına atmaya içiniz elvermeyebilir. O kadar hoş bir görünüme sahipler ki her birinin masanızın üzerinde bir yerde durmasını istiyorsunuz.
JBL, hoparlörlerin bağlantısı bir çocuğun bile yapabileceği kadar kolaya indirgemiş. Subwoofer’ın arkasında ve altına doğru tüm bağlantı noktalarını görüyorsunuz. Sağ ve sol uyduların kablo girişleri yeşil ve turuncu olmak üzere iki ayrı renkle belirlenmiş. Fakat JBL bununla da yetinmeyerek bir girişi kare diğerini ise üçgen yaparak hiçbir şekilde yanlış bir bağlantı yapılmamasını garantilemiş. Ne var ki; eğer eliniz hoparlör, Hi-Fi gibi cihazlar bağlamaya alışıksa bu sistem kolaylık sağlamak yerine sinir bozucu olabiliyor. Aklınızın köşesinden kablonun üçgen bir yuvaya oturması gerektiği geçmediği için “bu jak yerine neden oturmuyor?” diyebiliyorsunuz...
 
Üst