Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kabine yenilenecek, bakanlar değişecek

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Mahkemenin kararının ardından Ak Parti'de hummalı bir çalışma başladı. Kabine yenilenecek, bakanlar değişecek...
  Mahkemenin verdiği kararın ardından AK Parti’de kabine revizyonu ve parti yönetiminde değişiklik beklentisi arttı. Kulislerde Başbakan Erdoğan’ın kısa süre içinde bazı değişikliklere gideceği dile getirilmeye başlandı. Hatta Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın 5 saatlik gizli görüşmesinde yeni kabineyi oluşturdukları söyleniyor.

  Anayasa Mahkemesi’nin, AK Parti’nin kapatılmaması yönündeki kararının ardından iktidar partisinde kabine revizyonu ve parti yönetimi değişikliği beklentisi arttı. Kulislerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kısa süre içinde kabinede bazı değişikliklere gidebileceği dile getirilmeye başlandı.

  AKP kulislerinde revizyon heyecanı başlarken, birçok AKP’li, kendi aralarında yaptıkları değerlendirmelerde, kararın iyi değerlendirilmesi gerektiği üzerinde durdu.

  5-6 BAKAN DEĞİŞEBİLİR

  Birçok milletvekili de bir kabine revizyonunun ve parti yönetiminde değişikliğin gerekliliğini vurguladı. AKP kulislerinde 5-6 bakanın değiştirilebileceği konuşulurken, Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün geçen hafta sonu yaptığı gizli görüşmede de bu konunun gündeme gelmiş olabileceği iddiaları kulislere yansıdı.

  Bu çerçevede, Erdoğan’ın bazı bakanlar ile parti yönetiminden birkaç ismi “kabineye ve partiye taze kan” anlayışı çerçevesinde değiştirebileceği belirtiliyor.

  ‘Demokratikleşme paketi’
  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın kararı açıklarken verdiği mesajlar da AKP’de tartışma konusu oldu. AKP yönetimi, Kılıç’ın, anayasa değişikliği yapılması vurgusu üzerinde duruyor.
  Söz konusu anayasa değişikliğinin sadece parti kapatmaya veya Anayasa Mahkemesi’ne yönelik olmaması, daha geniş bir demokratikleşme paketi çerçevesinde gerçekleştirilmesi kulislerde vurgulanıyor.
  Bir AKP yöneticisi de bu konuda “Geniş bir demokratikleşme paketi olmalı ve yanlış anlamalara sebebiyet vermemeli” yorumunu yapıyor.  Başbakan Erdoğan kararı dinlerken Remzi Gür yanındaydı
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP hakkındaki kapatma davasına ilişkin Anayasa Mahkemesi kararını, Başbakanlık Resmi Konutu’nda yakın arkadaşı işadamı Remzi Gür ile birlikte öğrendi. Erdoğan, kararı dinlediği sırada yanında Gür ile birlikte, Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile İçişleri Bakanı Beşir Atalay da yer aldı. Kılıç’ın AKP’nin kapatılmayacağını açıklamasının ardından Başbakanlık Resmi Konutu’na gelen ilk isimler Bakan Zafer Çağlayan ile Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan oldu.
  Daha sonra AKP Genel Merkezi’ne geçen Erdoğan, TBMM’nin bugün tatile sokulabileceğini belirterek, “3-4 yasa var. Yetişirse yarın (bugün) tatil olabilir” diye konuştu.


  internethaber.com
   
Kabine yenilenecek, bakanlar değişecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Müzik piyasasının çehresi değişecek

  Müzik piyasasının çehresi değişecek

  Warner Music, dijital servisler sağlayıcısı Premium TV ile işbirliği yaparak müzik videolarını internet üzerinden sunmaya başlayacak. Çevrimiçi televizyon siteleri ve dijital bağlantı merkezleri üzerinden sunulacak içeriği izlemek ücretsiz olacak. Sanatçı,kategori ve plak şirketine göre tasnif edilecek içeriğe yer verecek sistem, reklam gelirleri ile finanse edilecek. CD satışlarındaki düşüş...
 2. Bakanlar kurulu

  Bakanlar kurulu

  Bakınız; Hükümet
 3. Cinsiyeti değişecek

  Cinsiyeti değişecek

  . Cinsiyeti değişecek : Avustralya'da ergenlik bunalımına giren 12 yaşındaki kız, annesinin desteğiyle erkek olacak Avustralya'da 12 yaşındaki bir kıza, cinsiyet değiştirebilmesi için onay verilmesi tartışma yarattı. Victoria eyaletinde yaşayan ve adı belirtilmeyen kızın, ergenlik süreci nedeniyle psikolojisinin bozulduğu...
 4. Baykal'dan Maliye Bakanına Yorum

  Baykal'dan Maliye Bakanına Yorum

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Maliye Bakanımızın, ’sorgulama anlayışını bir tarafa bıraktık, bavula paraları doldurup Türkiye’ye getirin’ yaklaşımı bir önlem olarak telaffuz edilmiştir. Bu bir önlem olmaktan çok, Türkiye ekonomisinin saygınlığına, güvenilirliğine, ciddiliğine vurulmuş bir darbedir" diye konuştu. Türkiye Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali...
 5. yarışma kanalı değişecek

  yarışma kanalı değişecek

  kanal d yeni yayın dönemi 2009 yarışma kanalları yeni yayın döneminde show tv ye veda eden Acun Ilıcalı büyük ihtimal kanal D ile anlaşacığını dile getirdi..... ACUN SHOW TV’YE ‘YOKUM’ DEDİ ACUN ILICALI DA SHOW TV'DEN AYRILDI.... Acun Ilıcalı, yıldızını parlatan “Var Mısın Yok Musun?” adlı yarışma programını noktaladı. Ilıcalı, yapımcı ve sunucu olarak görev yaptığı “Var Mısın Yok Musun?”u...

Sayfayı Paylaş