1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kadın sünneti bitirilmeli!

  Konu, 'Kadınca' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sünnet olan kadınlar kadın sünnet videoları olan kadınlar video kadın sünneti video afrikalı kadınların sünneti Afrika ve Ortadoğu'da görülen kadın sünnetine karşı savaş başlatıldı.

  Afrika ve Ortadoğu kökenlilerde yaygın görülen kadın sünneti, Britanya'da büyük bir sorun haline geldi. Ülkenin en büyük polis gücü uygulamayı ihbar edenlere 40 bin dolar ödül verecek

  Özellikle Afrika ve Ortadoğu'da yaygın olan kadın sünneti, yetkililerin engelleme çabalarına rağmen Britanya'da giderek büyüyen bir problem haline geldi. Ülkenin en büyük polis gücü olan Londra Metropolitan Polisi, başlattığı kampanyayla kadın sünnetinin artık bir suç olarak görülmesi için çalışacak. Polis 'operasyonu' ihbar edenlere 40 bin dolar (yaklaşık 52 bin YTL) ödül vereceğini açıkladı.

  Britanya'da kadın sünneti özellikle Afrika ve Ortadoğu'dan gelen birinci nesil göçmenler arasında yaygın. Polis, ellerinde kesin sayılar bulunmadığını belirtiyor, ancak polisle ortak çalışan ve Londra'daki hastane ve kliniklerde sünnet mağdurlarını tedavi eden Comfort Momoh, her yıl 400-500 kızın kendilerine geldiğini söylüyor.

  Britanya yasalarına göre kadın sünneti yapmak ve organize etmek 14 yıl hapis cezası olan bir suç, ancak ülkede şimdiye dek kimse bu nedenle hapse atılmadı. Polis 66 bin kızın risk altında olduğunu tahmin ediyor. Kampanyayı bu dönemde başlatmasını da 'yaz tatilinde kızların yurtdışına götürülüp sünnet edilmesi' olarak gösteriyor.

  Vakalar yazın artıyor
  Kadın sünnetinde klitoris ve cinsel organın diğer bölgeleri çıkarılıyor. Uygulamaya onay verenler sünnetin, kızın cinsel isteklerini ehlileştirdiğini ve namusunu koruduğunu söylüyor. Ancak uzmanlar sünnet olan bebek, kız ve kadınların fiziksel ve ruhsal açıdan ömür boyu süren sağlık sorunları yaşadığını söylüyor. Yetkililer kızların daha uzun sürede iyileşmesini sağladığı ve üstü kolayca kapatılabildiği için vakaların özellikle yazın arttığına inanıyor.

  Salimata Badji-Knight, dört yaşındayken doğduğu Senegal'de sünnet edilmiş. Ailesinin pikniğe götüreceğini söylediği kız, burada tıbbi eğitimi olmayan kadınların saldırısına uğramış. Şimdi evli olan ve Londra'da yaşayan Badji-Knight, çocuk sahibi olamamaktan korkuyor ve yeni vakaları engellemek için deneyimlerini paylaşıyor.

  Somali doğumlu model Waris Dirie de sünnet kurbanlarından. Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Dirie'ye bugün kadın sünnetine karşı yürüttüğü çalışmalarından dolayı 'Chevalier de la Legion d'honneur' (Şövalye nişanı) verecek.
   
Kadın sünneti bitirilmeli! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sünnet

  Sünnet

  Rüyada sünnet olmak veya sünnetli çocuk görmek, içinizi sikan dertlerinizin halledilecegine, sikintidan kurtularak feraha çikacaginiza delalet eder.
 2. GERI KALMIS ULKELERDE KADIN Sünneti

  GERI KALMIS ULKELERDE KADIN Sünneti

  arap kadınlarının sünneti arap kadınlarının sünneti video kadınlar nasıl sünnet olur video kadınların kadın /GERI KALMIS ULKELERDE KADIN OLMANIN DAYANILMAZ ZORLUGU - KADIN SUNNETI Kadın sünneti bir hak...
 3. ıslam da kadının sünnet olması gereklımıdır

  ıslam da kadının sünnet olması gereklımıdır

  Soru: İslam niçin kadının sünnet olmasını emretmiştir? Cevap: İslamî naslara baktığımızda kadının sünnet olmasını emreden bir hüküm göremeyiz. Kuran’da ne erkeklerle ne de kadınlarla ilgili sünnet olmayı emreden bir ayet yoktur. Hadislerde ise erkeklerin sünnet olmalarının fıtrattan olduğu belirtilmiş ve buna teşvik edilmiştir. Yani erkeklerin bu davranışı dinin sünnetlerindendir. Hatta İslam...
 4. Kadınım nişanlım sünnet olmamı istiyor

  Kadınım nişanlım sünnet olmamı istiyor

  Mısırlı biriyle evlenicem sünnet olmamı istiyor sizce olmalımıyım ?Bu arada kadınım.
 5. Kadınların sünnet olması caiz mi?

  Kadınların sünnet olması caiz mi?

  Bazı Kavimlerde ve topluluklarda, adet olarak erkeklerde olduğu gibi kızlarda da sünnet edilmek vardır. Ekseri gizli olarak yapılan bu sünnet etme Mısır, Arabistan ve bazı yerel kavimlerde yaşayan Müslümanların bir kesiminde halen bulunmaktadır. Bu kavimlerde İslamiyet gelmeden önce de böyle bir adetin mevcudiyeti bilinen bir durumdur. İslamiyet’in gelmesiyle bu adet islami bir anlam...

Sayfayı Paylaş