1. kördügüm

  kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.664
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0

  Kadından arkadaş olur, yönetici olmazmış

  Konu, 'Magazin' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

  Anket sorularının yüzde 44’ünü erkekler, yüzde 56’sını ise bayanlar cevaplarken, bu kişilerin yüzde 76’sı çalışan kişilerden oluştu. Ankete katılanlardan yüzde 21’i işyerinde çalışma arkadaşlarının ‘kadın’ olmasını istedi. Yüzde 66’sı ‘fark etmez’ cevabını verdi.
  ‘İşyerinde yöneticimin kadın olmasını isterim’ diyenlerin oranı yüzde 20 olurken, erkeklerin yöneticilik konusunda kadınların önünde yer aldığı görüldü. Araştırmanın bu verisi, kadınların artık iş hayatında çalışma arkadaşı olarak benimsendiği, ancak yönetici olarak henüz kabul görmediği şeklinde yorumlandı.

  Araştırmaya katılan kadınların yüzde 46’sının hemcinslerini yönetici olarak görmek istememesi dikkati çekti. Erkeklerin yüzde 49.30’u kadın ya da erkek yöneticinin kendileri için fark etmeyeceğini belirtti. Yapılan anketin başka bir bölümünde de ‘kadın ve erkek yöneticilerin özellikleri’ üzerinde duruldu.

  Buna göre bu bölümde, yöneticilerin liderlik, otoriterlik, kriz anında soğukkanlı olabilme, analitik düşünme, hızlı karar verme, duygusallık, inatçılık, detaylara önem verme, başarı hırsı, mükemmeliyetçilik, empati sahibi olma, iş-yaşam dengesi kurabilme gibi kişisel özellikler değerlendirildi.

  Bu bölümde ankete katılanların yüzde 52’si, liderlik açısından erkeklerin kadınlara göre daha başarılı olduğunu belirtirken, kadınların bu özelliğinin ön planda olduğunu belirtenlerin oranı ise yüzde 15’te kaldı.
   
 2. almira

  almira Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Ce: Kadından arkadaş olur, yönetici olmazmış
  yaw bencede kadınlar çekilmez oluyo sanki bi kaç bayan yöneticiyle çalıştım hepsi aynıydı(özellikle hem cinslerine)
   
Kadından arkadaş olur, yönetici olmazmış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yönetici

  Yönetici

  Kişinin amir olması işinde yükselmesine, Onunla karşılaşmak iltifat yahut ihtara, Yönetici, kişinin tabi olduğu dünya görüşüne, İyiliği emredip kötülükten sakındıran lider kişinin kendi iyiliğine, tersi de kendi kötülüğüne, Kişiyi sadece dünyası için ilggilendiren lider, helak sebebi olacak tercih ve eğilimlere; batıl şeylerin mücadelesini vermeye, Kendini lider konumunda görmek bekar için...
 2. Kadından evliya olmaz mı?

  Kadından evliya olmaz mı?

  evliyalık belirtileri Evliyalık tartışan eşlerden olmaz; bilakis anlaşan eşlerden olur. Eşlerin birisini evliyalık seviyesine çıkmaya yardım edecek olan da eşidir. Eşler arasında sevgi arttıkça anlayışta artacaktır... Telefonun öbür ucundan gelen seste bir heyecan vardı. Sebebini sormaya gerek kalmadan hanımefendi anlattı: ‘Beyimle tartışmamızda bana, Kadından evliya olmaz, sizde bir...
 3. Olmazsa Olmaz, Olmazsada Olur Üyeler ...

  Olmazsa Olmaz, Olmazsada Olur Üyeler ...

  EveeeeeeeeeeeTTT MeleKLerim :) Yine yep yeni bir oyun ile karsi karsiyasiniz :deli::deli: Oyun COK basit :D:D 2 Olmazsa Olmaz Üye yaziyoruz 2 tanede Olmazsada olur üye yaziyoruz :puf: Hep övgü olacak degilya :D:D (alinmaca darilmaya yook , sadece 1 oyun buu:tik:) hadi baslayin :):):)

Sayfayı Paylaş