1. kördügüm

  kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.664
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0

  Kadından arkadaş olur, yönetici olmazmış

  Konu, 'Magazin' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

  Anket sorularının yüzde 44’ünü erkekler, yüzde 56’sını ise bayanlar cevaplarken, bu kişilerin yüzde 76’sı çalışan kişilerden oluştu. Ankete katılanlardan yüzde 21’i işyerinde çalışma arkadaşlarının ‘kadın’ olmasını istedi. Yüzde 66’sı ‘fark etmez’ cevabını verdi. ‘İşyerinde yöneticimin kadın olmasını isterim’ diyenlerin oranı yüzde 20 olurken, erkeklerin yöneticilik konusunda kadınların önünde yer aldığı görüldü. Araştırmanın bu verisi, kadınların artık iş hayatında çalışma arkadaşı olarak benimsendiği, ancak yönetici olarak henüz kabul görmediği şeklinde yorumlandı.

  Araştırmaya katılan kadınların yüzde 46’sının hemcinslerini yönetici olarak görmek istememesi dikkati çekti. Erkeklerin yüzde 49.30’u kadın ya da erkek yöneticinin kendileri için fark etmeyeceğini belirtti. Yapılan anketin başka bir bölümünde de ‘kadın ve erkek yöneticilerin özellikleri’ üzerinde duruldu.

  Buna göre bu bölümde, yöneticilerin liderlik, otoriterlik, kriz anında soğukkanlı olabilme, analitik düşünme, hızlı karar verme, duygusallık, inatçılık, detaylara önem verme, başarı hırsı, mükemmeliyetçilik, empati sahibi olma, iş-yaşam dengesi kurabilme gibi kişisel özellikler değerlendirildi.

  Bu bölümde ankete katılanların yüzde 52’si, liderlik açısından erkeklerin kadınlara göre daha başarılı olduğunu belirtirken, kadınların bu özelliğinin ön planda olduğunu belirtenlerin oranı ise yüzde 15’te kaldı.

   
 2. almira

  almira Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Ce: Kadından arkadaş olur, yönetici olmazmış

  yaw bencede kadınlar çekilmez oluyo sanki bi kaç bayan yöneticiyle çalıştım hepsi aynıydı(özellikle hem cinslerine)
   
Kadından arkadaş olur, yönetici olmazmış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadından evliya olmaz mı?

  Kadından evliya olmaz mı?

  evliyalık belirtileri Evliyalık tartışan eşlerden olmaz; bilakis anlaşan eşlerden olur. Eşlerin birisini evliyalık seviyesine çıkmaya yardım edecek olan da eşidir. Eşler arasında sevgi arttıkça anlayışta artacaktır... Telefonun öbür ucundan gelen seste bir heyecan vardı. Sebebini sormaya gerek kalmadan hanımefendi anlattı: ‘Beyimle tartışmamızda bana, Kadından evliya olmaz, sizde bir...
 2. Erkeksiz Kadında Nur Olmaz

  Erkeksiz Kadında Nur Olmaz

  ERKEKSİZ KADINDA NUR YOKMUŞ! ÜNLÜ SANATÇI, 'HÜLYA'NIN GÜNCESİ' BAŞLIKLI KÖŞESİNDE DE, EN AZ KOSTÜMÜ KADAR İDDİALI AÇIKLAMALAR YAPTI. Hülya Avşar, dergisinin son sayısının kapağında yine farklı bir imaja büründü. Sabah gazetesinin haberine göre; siyah, parlak deri bir elbise giyen ünlü sanatçı, 'Hülya'nın güncesi' başlıklı köşesinde de, en az kostümü kadar iddialı açıklamalar yaptı....
 3. Olmazsa Olmaz, Olmazsada Olur Üyeler ...

  Olmazsa Olmaz, Olmazsada Olur Üyeler ...

  EveeeeeeeeeeeTTT MeleKLerim :) Yine yep yeni bir oyun ile karsi karsiyasiniz :deli::deli: Oyun COK basit :D:D 2 Olmazsa Olmaz Üye yaziyoruz 2 tanede Olmazsada olur üye yaziyoruz :puf: Hep övgü olacak degilya :D:D (alinmaca darilmaya yook , sadece 1 oyun buu:tik:) hadi baslayin :):):)

Sayfayı Paylaş