Kadından Atatürk olur mu?

Kadından Atatürk olur mu?
Kadından Atatürk olur mu?
26 Haziran 2008 Perşembe 11:08
Atatürk'ü çok kişi canlandırdı. Ama böylesi bir ilk. Nurseli İdiz de bu role soyundu. Bakın sanatçı Ata'ya ne kadar benzedi?

Ünlü oyuncu Nurseli İdiz "Cumhuriyet Kadınları" adlı projesi için plastik makyajla Atatürk oldu. İdiz, "Bu rol için sanki atalarım beni çağırdı" dedi

Rutkay Aziz, Haluk Bilginer, Alican Yücesoy gibi usta erkek oyunculardan sonra bu defa ilk kez bir kadın makyajla Atatürk oldu. Nurseli İdiz 3 saat süren makyajla Ulu Önder Atatürk'e dönüştürüldü.

"Cumhuriyet Kadınları" adlı projesi için böyle bir işe kalkıştığını ve sadece dergi kapağı için Atatürk'e benzetildiğini belirten İdiz, "110 ilçede gösteriler yapacağız. Atatürk'ün ilk ayak bastığı yer olan Keşan ile başlayacağız" dedi.

HER GÖSTERİMİZDE BAŞKA BİR ATATÜRK

Ünlü sanatçı söyle konuştu; "Atatürk'ü bir şema ve bir şekil olarak algılamaktansa onun düşüncelerini ve mücadelesini yapmaya çalışıyoruz. Cumhuriyet kadınları isimli gösterilerimiz olacak. Her gösterimizde aktörlerimizin gelip Atatürk kılığına girmesini çok istiyorum."​
KISA BİR SÜRE ÖNCE HALUK BİLGİNER BİR REKLAM FİLMİ İÇİN ATATÜRK OLMUŞ, ÇOK ÖVGÜ ALMIŞTI. BENZERLİK GENİMİZDE

Toprak olarak Trakyalı olduğunu söyleyen İdiz sözlerini şöyle sürdürdü; "Babam Selanik göçmeni, annem Kırklarelili yani suyun öbür tarafındayız. Atalarım çağırdı beni bu iş için sanki. Metafizik bir şey bu. Anatomim benziyor, babam da Ata'ya çok benzerdi. Ailemin yüz hatları da çok benzer genimizde var bizim benzerlik."

İŞTE NURSELİ İDİZ'İZ MAKYAJDAN ÖNCEKİ VE SONRAKİ HALİ
NURSELİ İDİZ ATATÜRK'E BENZEDİĞİNİ İDDİA EDİYOR. NURSELİ İDİZ 3 SAATLİK MAKYAJLA BÖYLE ATATÜRK OLDU.
 
Üst